Сторінка
3

Сумська область економічний потенціал району

Важливе місце в забезпеченні населення продуктами харчування займає ведення особистого селянського господарства, садівництва та городництва. Значного розвитку на селі набуває збільшення до 2 га розмірів особистих селянських господарств і, перш за все, працівників соціальної сфери села. Протягом минулого року земельні ділянки надано майже 1,0 тисячі громадян на площі біля 1,5 тисячі гектарів.

Особлива увага приділяється організації видачі державних актів власникам земельних часток (паїв). Із 277,7 тисяч власників права на земельну частку (пай) державні акти виготовлені на 186,8 тисяч земельних паїв (67,3%) та ведуться роботи по розробці необхідної документації на 82,3 тисяч земельних паїв.

Протягом минулого року підприємцям області продано 170 земельних ділянок несільськогосподарського призначення, загальною площею 32,88 га, вартістю 2396,07 тис. грн.

Значна увага приділяється охороні довкілля та захисту земель від ерозійних процесів. Незважаючи на відсутність фінансування природоохоронних робіт з державного бюджету, протягом минулого року за рахунок коштів, які надходять в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, заподіяних вилученням земель для несільськогосподарських потреб розроблено 3 проекти землеустрою з ґрунтозахисною контурно-меліоративною організацією території, побудовано 8,6 км земляних протиерозійних гідротехнічних споруд, комплекс з 2-х водоскидних залізобетонних споруд, рекультивоване 7,9 га порушених земель та залужено близько 400 га еродованих і деградованих орних земель. Проекти землеустрою з контурно-меліоративною організацією території розроблені по 86 сільських радах, з яких 34 роботи по впровадженню системи закінчені повністю. Загальна протяжність земляних протиерозійних споруд становить майже 451,6 км, побудовано 60 водоскидних споруд та створено 316 га стокорегулюючих лісосмуг з водопоглинаючими канавами в міжряддях. Але це незначна частина того, що необхідно створити на території 176 рад, розташованих в ерозійно-небезпечних зонах області. Для забезпечення в подальшому раціонального землекористування та виконання робіт з охорони земель необхідно у відповідності до “Програми розвитку земельних відносин в Сумській області на 2001-2005 роки” щорічно використовувати близько 1,2 млн. грн. бюджетних асигнувань.

Транспортні комунікації

Регіон має розвинену транспортну систему. Його перетинає міждержавна автомагістраль Київ-Москва. Головні залізничні магістралі – Київ-Москва, Київ-Харків, Дніпропетровськ-Санкт-Петербург. Великі залізничні вузли – Конотоп, Ворожба, Смородино. Експлуатаційна довжина залізничних колій становить 920 км, автомобільних доріг – близько 7,3 тис. км. Суми мають регіональний аеропорт.

По території області проходять магістральні газопроводи: Уренгой-Помари-Ужгород, Єлець-Курськ-Суми-Диканька, Курськ-Суми-Київ, Суми-Конотоп, Бєльськ-Суми, Київ-Брянськ та нафтопроводи: магістральний Мічуринськ-Кременчук, республіканського значення – Мала Павлівка-Охтирка.

Телекомунікаційні системи

На ринку електрозв’язку в області працюють чотири оператори, найпотужнішим з яких є Сумська дирекція ВАТ "Укртелеком". На початок 2003 року в області діяли близько 500 телефонних станцій, з них 24% – цифрові, які за своїми технічними параметрами дозволяють надавати споживачам розширене коло сервісних послуг.

Стільниковий зв’язок забезпечується двома операторами СП "UMS" та ЗАТ "Київстар" GSM.

У інформаційному просторі збільшується частка електронних засобів масової інформації. Право роботи у телерадіомовному ефірі мають 33 телерадіокомпанії і організації, з них дві: обласна державна телерадіокомпанія та ТРК “Відікон” охоплює практично все населення області. Розширюється кількість абонентів-користувачів кабельного телебачення.

Зростають обсяги комп'ютерного зв'язку через підключення до міжнародної інформаційної мережі INTERNET. ФІНАНСОВО-КРЕДИТНА СИСТЕМА

Важлива роль в активізації інвестиційної діяльності належить банківській системі.

На сьогоднішній день банківська система області представлена 43 філіями (з них 19 регіонального рівня та 24 їм підпорядкованих). Більшість комерційних банків, головні офіси яких знаходяться в Києві, Харкові, Дніпропетровську та Луцьку мають достатню ресурсну базу для проведення кредитування.

Основні банки області: Національний банк України в Сумській області, філії: “Укрсоцбанку”, АКБ “Правекс банк”, АТ “Укрінбанк”, АБ “Кредит банк”, ВАТ банку “Біг-Енергія”, центральне відділення “Промінвестбанку”, АКБ “Надра”, КБ “Приватбанку”, обласна дирекція акціонерного поштово-пенсійного банку “Аваль”, обласне управління державного ощадного банку України та інші. Крім того, у місті Суми працює представництво ЗАТ “Мікрофінансовий банк”, специфіка роботи якого – надання кредитів підприємствам малого і середнього бізнесу, а також аграрного сектору.

ТУРИЗМ

Сумщина – скарбниця історико-культурних пам'яток. Вона є одним з найбільш насичених історико-культурною спадщиною регіонів України. Її пізнавально-туристський потенціал невичерпний, оскільки через Сумщину пролягла межа з “Диким полем”, де синтезувалась культура багатьох народів і епох від часів Київської Русі.

З глибини тисячоліть випливає історія заснування міст Путивля, Глухова, Ромен, які включені до списку найважливіших історичних міст України. Названі міста мають величезний невикористаний історико-культурний потенціал для розвитку туризму в області. Вони входять до туристського маршруту “Намисто Славутича”.

Безперечно, незабутні враження залишаться після відвідування міста Глухів – одного з найдавніших міст України, яке веде свою історію з 1152 року. Це – колишня столиця Гетьманської України, резиденція гетьманів І.Скоропадського, Д.Апостола, К.Розумовського, батьківщина видатних діячів світової та української музичної культури – М.Березовського та Д.Бортнянського.

Необмежені рекреаційні можливості Сумщини, враховуючи її екологічну незабрудненість, мальовничість лісостепового рельєфу і пейзажів, сприятливі кліматичні умови, долини річок Сейму, Псла, Сули і інших, що перетинають степові і залісненні зони області, лісові масиви Охтирщини, Лебединщини, Краснопільщини, Кролевеччини та інших районів здатні задовольнити будь-які смаки туристів, а природні заповідники, заказники, урочища, угіддя, болота створюють умови для розвитку з багаторічною перспективою спеціальних видів туризму – мисливства, рибальства, човнярства, кінних і пішохідних маршрутів, різноманітних за часом і подовженістю.

Краще пізнати Сумщину допомагають туристичні організації області, які надали туристичних послуг у 2002 році на 3,1 млн. грн.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5 


Інші реферати на тему «Розміщення продуктивних сил»: