Сторінка
4

Сумська область економічний потенціал району

Слід підкреслити, що для створення в області потужної туристичної галузі, необхідне залучення та ефективне використання іноземних інвестицій у розвиток інфраструктури туризму:

  • транспортної системи;
  • готельного та ресторанного бізнесу;
  • індустрії розваг;
  • сфери зв'язку та інформаційних служб.

МЕДИЦИНА

Забезпечено збереження мережі медичних закладів, яких в області функціонує 790 лікарень: 26 обласних, 15 міських, 18 центральних районних лікарень, 46 сільських дільничних лікарень, 86 сільських лікарняних амбулаторій, 577 ФАП та ФП. Отримали розвиток денні стаціонари в поліклініках та амбулаторіях, в результаті чого економія коштів від них склала 2,6 млн. грн.

Зріс професійний рівень кадрів. Кількість атестованих лікарів збільшився з 56,2% до 58,4%, середніх медпрацівників – з 44,8% до 49,3%. В області працює 39 заслужених лікарів України, 15 докторів та кандидатів медичних наук.

Щорічно Сумським медичним факультетом випускається близько 160 лікарів, які навчаються на 21 кафедрі, де працює 20 докторів медичних наук, професорів, близько 65 кандидатів наук. В сільську місцевість направлено 257 молодих спеціалістів – лікарів.

Основним напрямком роботи педіатричної служби є профілактичні заходи: виконання Програми грудного вигодовування дітей в Україні на 2000 – 2005 роки дозволило підвищити питому вагу дітей, що знаходяться на грудному вигодовуванні в віці до 6 місяців; впроваджено комплексну програму запобігання малюковій смертності.

В області серед перших в Україні організовано обласний неонатальний центр з виїзною бригадою та відділенням інтенсивної терапії.

В області продовжується розвиток спеціалізованої медичної допомоги. Велике значення надається впровадженню в лікувальних закладах новітніх технологій, як то кріодиструкція. Діяльність педіатричної служби спрямована на реалізацію національних та регіональних програм.

В рамках національної програми "Діти України" функціонує 448 ліжок сумісного перебування матері та дитини.

Одним з пріоритетних напрямків надання медичної допомоги є допомога ветеранам та інвалідам Великої Вітчизняної війни, яка підтримується органами державної влади та реалізується в державній програмі "Здоров'я літніх людей" та обласній комплексній програмі "Турбота".

В області впроваджується сімейна медицина.

Акцентована увага на створені обласних центрів по наданню високо-спеціалізованої медичної допомоги. За цей час в області відкриті центрі:

  • шлунково-кишкових кровотеч;
  • серцево-судинної хірургії;
  • ендопротезування суглобів;
  • діабетичної ступні;
  • хронічного гемодіалізу.

Як результат проведеної роботи та профілактичних заходів – покращення основних показників здоров’я населення та діяльності галузі. ОСВІТА

Професійно-технічна освіта

На теперішній час по закінченні 9-го класу загальноосвітніх шкіл учні області продовжують навчання в середніх ПТУ та середніх спеціальних навчальних установах. В регіоні працює 35 ПТУ, в яких навчається 16,3 тис. учнів.

Профтехучилищами забезпечується реалізація в Україні гнучких програм професійного навчання, в тому числі незайнятого населення. Вища освіта В Сумській області працює 5 вищих навчальних закладів, з них чотири університети (Сумський національний аграрний університет, Сумський державний університет, Сумський педагогічний університет, Глухівський державний педагогічний університет) та Українська академія банківської справи.

На денному відділенні вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації навчається близько 9 тис. студентів державного замовлення та близько 6 тис. студентів на комерційній основі.

Щодо якісного складу викладачів вузів І-ІV рівнів акредитації, в них працює 134 доктори наук та 745 кандидатів наук.

Вищі навчальні заклади області уклали договори про співробітництво з вищими навчальними закладами Австрії, Німеччини, Великобританії. До Карлового університету (Чехія) на навчання в аспірантуру направлено 15 випускників Сумського державного університету. Знаходяться на розгляді в університетах Німеччини проекти рамкових угод про міжнародну співпрацю в області освіти і науки. ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ

Розвитку фізкультурно-спортивного руху на Сумщині сприяє розвинута матеріально-технічна база. В області побудовано стадіон “Ювілейний” на 25 тисяч місць, який відповідає вимогам UEFA, введено в дію найсучасніший легкоатлетичний манеж Української академії банківської справи, проведена реконструкція лижної бази олімпійської підготовки “Динамо”.

Фізкультурно-оздоровчу роботу в області проводять майже 1,5 тис. підприємств, навчальних закладів, установ і організацій. Її активними учасниками є понад 163,9 тисяч чоловік, що становить 12,4% від населення області.

На Сумщині функціонує багатоетапна структура підготовки спортивного резерву. Крім 44 дитячо-юнацьких спортивних шкіл, де 32 видами спорту займається до 17 тисяч дітей та підлітків, працюють три спеціалізовані дитячо-юнацькі спортивні школи олімпійського резерву та обласна школа вищої спортивної майстерності.

Атлети Сумщини мають значні здобутки у спорті. У поточному році спортсмени області прийняли участь у 96 державних та 25 міжнародних змаганнях, де завоювали 482 медалей, з них 213 – золотих, 165 – срібних, 104 – бронзових.

На 8-х зимових Параолімпійських іграх 2002 року Лук’яненко Віталій став бронзовим призером з лижних гонок.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5 


Інші реферати на тему «Розміщення продуктивних сил»: