Сторінка
18

Проведення топографо - геодезичних робіт при розпаюванні земель колективної власності

Для виконання лісозаготовок організується спеціальна партія, забезпечена необхідними засобами транспорту, інструментами і обладнанням. Більшість нещасних випадків на лісозаготовчих роботах відбувається в зв'язку з падінням сучків, небезпечних дерев, завалом шляхів і інше.

Тому в першу чергу лісозаготівельники повинні підготовити площадку: очистити ділянку лісосіки від небезпечних дерев і відмежувати небезпечні зони, а також розбити місце лісозаготівель на лісосіки, встановити шляхи трільовки, лісовозні дороги, ділянки зрізання відходів, сучків, провести побудову складів лісу.

Підготовка до робіт проводиться під керівництвом бригадира, а контролює і перевіряє підготовку міроприємств керівник робіт і інженер з техніки безпеки і охорони праці.

Лісорубні бригади працюють так, щоб вони не наближались ближче 50 м. Кожна бригада забезпечена справними інструментами: бензопилою з гідроклином, вилкою, домкратом, сокирою, сучко різкою, лебідкою і інше. До початку робіт бригада повинна підготувати робоче місце: вирубати молоді дерева і кущі, розчистити дороги для відходу від пня в момент падіння дерева на відстань 4-5м під кутом 45° до осі падіння дерев. В зимовий час при зрубуванні дерев потрібно розчистити сніг на шляху відходу від пня. Не можна залишати високі пні, так як вони будуть мішати при трільовці лісу.

Зрізання починається з підрізу дерева з боку, на який намічено його падіння. Дерево звалюють вилкою, дерево валом, домкратом, гідро клином. Після валки приступають до обрізування сучків. Обрізчик повинен розміститися з протилежного боку дерева, де обрізають сучки. Починають зрізати від основи дерева до його вершини. Вивіз лісу відбувається за допомогою трактора волоком по очищеній території. Навантажують на залізничні платформи і автомашини за допомогою лебідок, трактором через спеціально побудовані мачти з блоками, вимушені створювати нову геодезичну основу міста і будувати нові сигнали на будинках висотних домів міста. Така робота вимагає відповідних мір безпеки.

Робота по будівництві геодезичних сигналів вимагає добре підготовленого персоналу, що пройшов спеціальну курсову підготовку з вивченням безпечних методів роботи на висоті. Всі відповідальні роботи по будівництву і підніманню сигналу від початку до кінця здійснюються при безпосередній участі керівника робіт.

Місця будівництва, тип, висоти знаків установлює інженер, його завдання записує в перший розділ картонки побудови знаку. Типи знаків бувають різні в залежності від матеріалів, висоти і географічних умов місцевості. Звичайно бувають дерев'яні сигнали, рідше металічні, а в горах кам'яні тури.

Керівник робіт вибирає місце для табору на відстані від будуючого пункту не менше 3-х висот сигналу. Розміщення складів матеріалів, механізмів, транспортних засобів не ближче від однієї висоти знаків на такій ж відстані від місця побудови ділянку розчищають від кущів і вирівнюють її від ям і горбів.

Чистота на площадці підтримується щоденно до кінця роботи. Робота по будівництві, збиранні і підніманні складних сигналів повинна виконуватись із дотримання правил техніки безпеки.

ПОБУДОВА ГЕОДЕЗИЧНИХ ЗНАКІВ.

Побудова тріангуляційних сигналів є найбільш трудомісткою, дорогою і небезпечною частиною робіт по тріангуляції. Крім того вона рахується роботою підвищеної небезпеки і дає найбільший коефіцієнт важкості.

Ускладнення збільшується при будівництві високих (30-40м)сигналів у лісі з підйомом сигналу у зібраному вигляді масою 20 т. Робота по будівництву геодезичних сигналів потребує добре підготовленого персоналу, що пройшов певну курсову перепідготовку з вивченням безпечних прийомів роботи по будові і підйому сигналу.

На вершинах високогірних районів не потрібна побудова високих сигналів, так як із землі відкривається широкий огляд місцевості, але сходження на гірські вершини з матеріалами для будівництва кам'яних турів є досить складним і небезпечним альпіністським завданням.

РЕМОНТ і ЗНЕСЕННЯ СИГНАЛІВ.

Через деякий час виникає необхідність ремонту і заміни старих знаків. Ступінь оновлення установлюється при обслідуванні старих знаків. Обслідування виконується кваліфікованими геодезистами, що мають спеціальну підготовку з техніки безпеки. Огляд починається з характеристики основних кріплень, драбин і інших деталей. Сигнали, у яких основні стовпи підгнили менше 1/7 діаметра, можуть бути поновлені шляхом

ремонту. При прогниванні стовпа на глибину більше 1/7 діаметра сигнали повинні бути замінені новими.

Капітальний ремонт сигналів проводять, коли затрати на нього будуть більші 25% витрат нового знаку.

Старий знак зносять, якщо його не можна відремонтувати, коли він може упасти або на його місце потрібно покласти новий більш високий сигнал.

Метод розробки сигналу застосовують, якщо звалювання неможливе із-за близького розміщення яких-небудь забудов. В залежності від розмірів вільної площадки поблизу сигналів установлюють метод і порядок послідовного розбирання частин сигналу за допомогою автокрану. До розбирання небезпечну зону огороджують, розчищають шлях для автокрану і площадку для складання частин сигналу.

ТЕХНІКА БЕЗПЕКИ СПОСТЕРЕЖЕНЬ НА СИГНАЛАХ.

Для проведення спостереження на пунктах терморегуляції необхідно забезпечити безпечне піднімання спостерігача на площадку сигналу. Тому до початку спостережень бригадир проводить скрупульозний огляд сигналу, з метою перевірки драбинки, вихідного люку і всіх площадок. На драбинці оглядає справність всіх ступенів. Спостерігач зобов’язаний підніматись на сигнал із вільними руками, але за плечима може мати вантаж не більше ніж 6 кг.

При грозі і ожеледі піднімається на сигнал, працювати на ньому не дозволяється. Після дощу дозволяється піднімання тільки після того, як просохнуть сходинки і доки площадки.

Прилади на сигнал піднімають за допомогою тросів і блоків.

Для піднімання приладів блок прив'язують до основного стовпа на висоті 1,8 -1.9 м від підлоги площадки не стають при цьому на перила. Перекинувши кулак через блок, підв'язують до його кінців ящик ?. приладами до канату яким необхідно перев’язати ящик. За ту ж обв'язку ящика підв'язують контрольний канат, опушений з площадки сигналу. Другий кінець контрольного канату замотують на площадці сигналу до основного стовпа або основи столика так, що контрольний канат весь час знаходиться в натягнутому стані. Третій канат, підв'язаний до ящика смугою відтяжкою для того, щоб ящик з приладом при підніманні і опусканні не вдарився у край сигналу. Людина, що приймає прилад на площадці сигналу, повинна прив’язати себе запобіжним паском до основного стовпа сигналу. При прийому ящика повинен брати його за обв'язку. При роботі на сигналі двері вхідного люку повинні бути щільно зачинені.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 


Інші реферати на тему «Різне»: