Сторінка
1

Особливі умови пасажирських перевезень

План

І. Вступ

ІІ. Основна частина

1. Безплатний проїзд залізницями України

2.Проїзд депутатів

3.Перевезення у вагонах інших міністерств і відомств, суб'єктів підприємницької діяльності, заводів та інших підприємств Укрзалізниці, що знаходяться на самостійному балансі

4. Масові перевезення людей

5. Спеціальні вагони та поїзди

6. Перевезення пасажирів у орендованих вагонах

7. Перевезення пасажирів у орендованих поїздах

8. Перевезення хворих

9. Перевезення пошти

10. Перевезення військовослужбовців

11. Прямування вагонів-ресторанів і буфетів

12. Перевезення вантажу Національного банку України

13. Проїзд фельд'єгерів

ІІІ. Охорона праці

ІV. Використана література

Вступ

Значення і задачі пасажирських перевезень

Пасажирські перевезення здійснюються між містами і населеними пунктами нашої держави, зв’язані між собою залізничною мережею. Пасажиру надається можливість здійснити поїздку в необхідний для нього пункт за час і термін. які встановлені розкладом руки поїздів. В даний час впроваджується швидкісний рух пасажирських поїздів, що дозволяє значно скоротити час знаходження в дорозі. Пасажиру забезпечуються послуги і зручності в придбанні квитка, отриманні довідок та інформації на вокзалах, в поїздах, а також відпочинок та харчування, користування камерами зберігання, послугами носіїв, медична допомога і ін. В поїздах пасажиру відводиться місце згідно придбаного їм проїзного документа, надається комфорт та зручності, надається ряд платних і безплатних послуг (постільна білизна, продукти чайної торгівлі, кондитерські вироби, шахи, шахмати, журнали, газети, харчування у вагонах-ресторанах, буфетах і ін.). Сьогодні надаються послуги пасажирам більш різнобічні.

Встановлюються пасажирські сполучення за новими направленнями і з новими пунктами, вводяться пасажирські поїзда різних типів, а також безпересадочні вагони.

Головне завдання працівників залізничного транспорт у- забезпечити рух пасажирських поїздів суворо по розкладу, безпеку пасажирів, високу культуру їх обслуговування, надання максимальної кількості послуг. В спілкуванні з пасажирами провідники пасажирських вагонів, касири квиткові повинні бути ввічливими, турбуватися про їх зручності при їх користуванні залізничним транспортом.

В цих умовах працівники вагонного господарства повинні в свою чергу оволодівати прогресивною технологією виробництва робіт. Від їх знань та уміння використовувати передові методи праці, багато в чому залежить і успішне вирішення задач, які поставлені перед залізничним транспортом України.

ІІ. Основна частина.

ОСОБЛИВІ УМОВИ ПАСАЖИРСЬКИХ ПЕРЕВЕЗЕНЬ

1. Безплатний проїзд залізницями України

При прямуванні осіб, яким надано право безкоштовного проїзду тільки з межах України, територією інших країн, вартість квитка за територію цих країн сплачується па загальних підставах, тобто в повному розмірі. Також в повному розмірі сплачується вартість плацкарти за весь маршрут, якщо поїздка здійснюється у вагоні залізниць інших держав.

Особи, яким згідно з міжурядовою "Угодою про взаємне визнання прав на пільговий проїзд для інвалідів та учасників Великої Вітчизняної війни, а також осіб, прирівняних до них" від 12 березня 1993 року надано право безплатного проїзду по Україні у вагонах країн членів Співдружності незалежних держав.

У разі проїзду у вагонах Латвійської Республіки. Литовської Республіки, Естонської Республіки сплачується тільки вартість плацкарти.

Особам, які мають право безпека того проїзду у приміських поїздах, таке ж право надасться і при проїзді у місцевих поїздах з ненумерованими місцями.

2.Проїзд депутатів

Право безплатного проїзду у всіх поїздах і вагонах надається: народним депутатам України - у межах України; народним депутатам Верховної Ради Автономної Республіки Криму у межах Автономної Республіки Крим:

депутатам місцевих Рад народних депутатів на території відповідної Ради. Право безплатного проїзду у всіх поїздах і вагонах поширюється також па особу, яка супроводжує народного депутата інваліда першої групи.

Проїзд здійснюється за безплатним проїзним документом, який видасться квитковою касою, при пред'явленні депутатського посвідчення та в клади и до нього.

При бажанні депутата Верховної Ради Криму, обласної Ради здійснити поїздку від чи до станції, розміщеної поза територією Криму, на території іншої області, району, проїзд за цю відстань сплачується на загальних підставах. При цьому депутату видають платний проїзний документ установленої форми па загальних підставах.

При оформленні проїзду депутатів Верховної Ради України у вагоні іншої держави плацкарта сплачується у повному розмірі за весь шлях прямування.

3.Перевезення у вагонах інших міністерств і відомств, суб'єктів підприємницької діяльності, заводів та інших підприємств Укрзалізниці, що знаходяться на самостійному балансі

Для здійснення разових перевезень для службових потреб власника вагона останній повинен подати заяву на ім'я начальника залізниці відправлення вагона, якщо планується перевезення у межах залізниці, чи на ім'я Генерального директора Укрзалізниці (або одного із його заступників) якщо перевезення планується у межах двох і більше залізниць.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4 


Інші реферати на тему «Різне»: