Сторінка
2

Особливі умови пасажирських перевезень

Для перевезення пасажирів, багажу чи вантажобагажу у вагонах власності суб'єкта підприємницької діяльності укладається угода.

У всіх випадках власник вагона сплачує залізниці вар гість квитків (без плацкарти) за фактичну кількість зайнятих місць, але не метис мінімальної кількості, встановленої договором мі;;; залізницею та власником вагона.

Вартість перевезення багажу, вантажобагажу визна­чається угодою із залізницею відправлення.

Перевезення здійснюється за цими Правилами та проїзними документами Укрзалізниці, або проїзними документами власника вагона, затвердженими згідно з законодавством України.

Плата за порожній пробіг вагонів пасажирського парку, що не належать підприємствам залізниці, стягується згідно з встановленими тарифами.

4. Масові перевезення людей

Масові людські перевезення (робітників організованого рекрутування, біженців і т.д.) проводяться як графіковими, гак і спеціальними пасажирськими поїздами з наданням місць для лежання. Окремі умови масових перевезеш, людей можуть визначатись додатково вказівками Укрзалізниці.

Оплата за ці перевезення здійснюється за тарифами.

5. Спеціальні вагони та поїзди

На замовлення фізичних та юридичних осіб залізниця може падати спеціальні вагони чи поїзди для перевезень пасажирів, багажу чи вантажобагажу у одному чи обох (туди і назад) напрямках.

За кожний замовлений спеціальний вагон салон сплачується вартість проїзду 11 дорослих пасажирів за тарифом м'якого вагона з двомісними купе (СВ) відповідної категорії поїзда.

За кожний замовлений спеціальний вагон-ресторан сплачується вартість пробігу, встановлена догово­ром на замовлення.

За пробіг спеціальних вагонів у порожньому стані (пасажирських, багажних, поштових) від пункту приписки до місця використання або у пункт приписки після звільнення стягується плата, встановлена договором на замовлення.

За замовлений спеціальний поїзд сплачується вартість проїзду фактичної кількості пасажирів, але не метис мінімальної кількості, встановленої договором між замовником та залізницею.

За пробіг вагонів, не пристосованих для перевезення пасажирів (дизель електростанцій, музикаль­них салонів та ін.), сплачується плата, встановлена угодою на замовлення.

Проїзд пасажирів за безплатними та пільговими проїзними документами у спеціальних вагонах і поїздах с припустимим у разі, якщо за такий проїзд сплачено мінімальну кількість місць, встановлену договором між замовником та залізницею.

Відмітки в проїзних документах про проїзд меншої кількості пасажирів, переривання поїздки, зупинки на шляху прямування та інше при прямуванні спеціальними вагонами та поїздами не проставляються.

6. Перевезення пасажирів у орендованих вагонах

Вагони пасажирського парку можуть передаватися у тимчасове користування підприємствам, організаціям, юридичним та фізичним особам па умовах оренди згідно з порядком замовлення та передачі з оренду пасажирських вагонів. Вартість проїзду пасажирів та перевезення багажу (вантажобагажу) розраховується окремо за відстань прямування в напрямку "туди" і "назад".

Розрахунок платежів за перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу, за пробіг не пристосованих до перевезення вагонів здійснюються згідно з порядком замовлення та передачі в оренду пасажирських вагонів.

Проїзд пасажирів за безплатними та пільговими проїзними документами у орендованих вагонах здійснюється па загальних підставах, якщо за такий проїзд сплачено за мінімальну кількість пасажирів, встановлену договором між замовником та залізницею.

Відмітки про проїзд меншої кількості пасажирів чи про переривання поїздки па шляху прямування не проставляються.

7. Перевезення пасажирів у орендованих поїздах

Спеціальні поїзди надаються у оренду підприєм­ствам, організаціям, суб'єктам підприємницької діяльності з обслуговуванням працівниками залізниці. Вартість оренди поїзда становить суму оренди окремих вагонів, визначених згідно з порядком замовлення, та передачі в оренду паса­жирських вагонів.

Якщо пасажир спеціального чи орендованого поїзда відстав від поїзда з власної вини, то проїзд до місця находження поїзда фінансується його власним коштом.

Якщо це сталося з виші залізниці, то проїзд пасажира до місця перебування поїзда оформлюється згідно з чинними правилами за рахунок залізниці.

У разі залишення пасажиром такого поїзда з причини хвороби, складається акт. Після одужання йому на основі довідки лікувального закладу і акта видають проїзний документ установленої форми для проїзду (у вагоні тієї самої категорії, у якому їхав пасажир до місця перебування поїзда або станції його відправлення).

Акт та довідка с підставою для видання проїзного документа безплатно.

Відмітки про проїзд меншої кількості пасажирів та про переривання поїздки на шляху прямування не проставляються.

8. Перевезення хворих

Перевезення хворих, які погребують ізоляції, проводиться за присутності супровідників у ізольованому купе зі сплатою повної вартості всіх місць у купе, незалежно від числа осіб, які здійснюють поїздку.

Організації чи особи, які відправляють них хворих, повинні заздалегідь, але не пізніше як за п'ять днів до відправлення поїзда, подати заявку для підготовки окремого купе. До заявки слід долучити вимогу лікаря з вказанням умов перевезення.

Перевезення хворих у окремих вагонах проводиться у спосіб, передбачений для спеціальних чи орендованих вагонів.

9. Перевезення пошти

Перевезення пошти залізницями України проводиться згідно з Правилами перевезення пошти І а експлуатації поштових вагонів на залізницях України, затвердженими спільним наказом Міністерства зв'язку і Міністерства транспорту України та угодою між Укрзаліз­ницею та Укрпоштою.

10. Перевезення військовослужбовців

Перевезення військовослужбовців здійснюється за окремими правилами, які затверджуються Міністерством транспорту України.

11. Прямування вагонів-ресторанів і буфетів

Умови надання та прямування вагонів-ресторанів і буфетів у складі пасажирських поїздів, включених для забезпечення харчування пасажирів у дорозі, а також проїзд персоналу цих ресторанів і буфетів, вказаних у наряді, визначаються умовами оренди та експлуатації вагонів-ресторанів і поїзних купе-буфетів, які затверджує Міністерство транспорту, а також санітарними правилами утримання вагонів ресторанів.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4 


Інші реферати на тему «Різне»: