Сторінка
7

Мікроекономіка

29. Дисконтування та інвестиційні рішення

Теперішня вартість грошей - це сума майбутніх грошових надходжень приведення за допомогою певного коефіцієнта дисконту до нинішнього періоду. Це називається ДИСКОНТУВАННЯ. Це зворотня операція до операції нарощення % при фіксованому розмірі грош.коштів. Сума дисконту – це % під який треба інвестувати кошти на момент розрахунку, щоб через певний час отримати зазначену суму.

Інвестиційні рішення обов”язково повинні бути обґрунтований визначений обсяг інвестицій та їх розподіл. На інвест.рішення безпосередньо впливає інвестиційний клімат - сукупність позитивно правових, екон., та соц. умов, що забезпечують та сприяють ін вест. діяльність вітчизняних та зарубіжних інвесторів. Рішення може бути негативним і позитивним . спочатку оцінюється ефективність інвестиційних проектів за такими показниками ,як термін окупності проекту, коефіцієнт співвідношення доходів і витрат коеф. прибутковості. Крім цього оцінюється ризик, а лише потім приймається рішення.

FV = PV (1+r) ^n, r- % ставка по депозиту, n- кількість років, період, на який здійснюється інвестування.

Для визначення доцільності капіталовкладення використовують метод чистої теперішньої вартості NPV.

NPV = -CF0 + CF1/ (1+r)^1 + …+ CFn / (1+r)^n

Капіталовкладення буде доцільним, якщо ЧТВ буде більшою за 0.

Крім того застосовують внутрішню норму рентабельності IRR, яка є ставкою дисконту, при якій NPV=0

IRR = А + (а(В-А) / (а-b)), а – величина позитивної NPV, при величині ставки дисконту А; b – величина негативної NPV, при величині ставки дисконту В; А – величина ставки дисконту, при якій NPV позитивна; В – величина ставки дисконту, при якій NPV негативна.

Період окупності проекту визначають: = сума інвестицій / щорічні надходження.

30. Ринок природних ресурсів. Рента. Ціна землі.

Земля як фактор виробництва це не тільки та частина земної поверхні яка не зайнята водою, але й природні ресурси(ліси, корисні копалини, ресурси морів, родючість ґрунтів, які можуть бути використані у процесі виробництва, тобто це всі рідкісні, природні ресурси.) Природні ресурси поділяються на такі, що не відтворюються (вони можуть бути використані всього один раз - вугілля, нафта, природний газ) і що відтворюються (тобто можуть використовуватись у виробничих процесах не одноразово – моря, земельні угіддя). Запас природних ресурсів визначається і самою природою. Обсяг потоку –послуги природніх ресурсів – визначається людським вибором, ціною послуги природних ресурсів (землі) є земельна рента R – орендна плата за користування землею протягом певного періоду. Ціна землі як запасу визначається поточною цінність майбутньої ренти. Якщо відомі процентна ставка (ч) і щорічна рента (R) то поточна цінність RV ренти за N років складатиме: формула1. PV =( R / 1+ r) + (R / (1+r)2) + +… + (R / (1+r)n).

Через те, що земля може давати ренту нескінченно довго, ціна її PL визначається поточною цінністю ренти за формулою1. Коли N прямує до нескінченності ця величина може бути підрахована як сума членів спадної геометричної прогресії

PL = R / r.

Щодо якості землі то вона може бути з часом покращена, або погіршена, від того як ведеться господарювання.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7 


Інші реферати на тему «Мікроекономіка»: