Сторінка
9

Зовнішньоекономічна діяльність ТзОВ „Приладист”

4. Банк експортера повідомляє бенефіціару про відкриття на його користь акредитива і про умови цього акредитива.

5. Експортер відвантажує на адресу покупця товари у відповідності до умов договору.

6. Продавець передає виконуючому акредитив банку товаросу про вод жуючі документи.

7. Виконуючий банк перевіряє відповідність наданих товаросупроводжуючих документів умовам акредитива й відправляє їх банку-емітенту.

8. Банк імпортера також перевіряє документи і тоді перераховує відповідну суму валюти на кореспондентський рахунок виконуючого банку.

9. Виконуючий банк зараховує відповідну суму валюти на рахунок бенефіціара.

10. Банк імпортера відправляє товаросупроводжуючі документи разом з акредитивним листом імпортеру.

11. Імпортер, одержавши документи, перевіряє їх відповідність умовам акредитива і приймає для акцепти.

Якщо зауважень немає, банк списує гроші з рахунку наказодавця по акредитиву й відправляє останньому виписку. При здійсненні міжнародних розрахунків на основі акредитива сторонам даного механізму, особливо бенефіціару. Важливо звертати увагу на види акредитива. Розрізняють такі види акредитива: відзивні і безвідзивні; підтверджені й непідтверджені; перевідні (трансферабельні); револьверні (встановлюючі); покриті й непокриті.

4.4ПРОВЕДЕННЯ ПЕРЕГОВОРІВ ТА УКЛАДАННЯ КОНТРАКТУ.

Після того, як ми встановили контакт з фірмою “DBS” нами був складений попередній контракт. Для вирішення всіх питань та усунення можливих розбіжностей була проведена особиста зустріч між представниками фірми “Приладист” в особі директора Павлючок С.С. та представником фірми “DBS” в особі генерального директора Ференца Сабо, в місті Мукачево.

Перед зустріччю кожна із сторін готувалась до неї. Наша сторона виробила тактику проведення переговорів, можливий розподіл ролей учасників, послідовність викладання питань, що цікавлять. Підготували довідкові та інші матеріали, які будуть потрібні під час переговорів, розробили шляхи розв’язання розбіжностей та претензій, підготували можливі відповіді на питання партнера.

При проведенні переговорів представники фірм розглянули предмет майбутнього контракту, а також затвердили базу договірних цін. Затвердили, що контракт буде написаний, як на українській так і на руській мові. Представники обох фірм ретельно вивчали кожну статтю попереднього контракту. Переважно у всіх питаннях знайшли згоду, але в деяких виникли суперечки, які були розв’язані шляхом порозуміння. Особливо була загострена увага на статті “Строки та умови поставки”. Сторонами було узгоджено штрафні санкції за невиконання контрактних обов’язків. Також були внесені зміни до попереднього контракту, стосовно статті “Маркування”.

Було проведено взаємне вивчення об’єктивних аргументів сторін та знайдені на цій основі взаємоприйняті компромісні рішення. В результаті переговорів сторони склали спільний проект контракту в якому була врахована фактична домовленість, якої вони досягли під час переговорів. Також було вирішено, що контракт роздруковується у двох оригіналах на українській та англійській мовах. З оригіналу контракту роблять по три примірники ксерокопій. Контракт підписують у договорі відповідальні особи.

Контроль за виконанням умов контракту покласти на начальника зовнішньоекономічного відділу підприємства Лемчина П.Р. Укладений сторонами контракт ( Додаток А).

ВИСНОВОК

ТзОВ „Приладист” являється суб’єктом ЗЕД. Підприємство імпортує матеріали з закордону і реалізує частину продукції на зовнішній ринок.

Оцінка ефективності ЗЕД ТзОВ „Приладист” показала, що в аналізованому році ефективність ЗЕД фірми в порівнянні з базовим роком зросла.

Ефективність ЗЕД зросла за рахунок того, що прибуток від експортно-імпортних операцій зріс в порівнянні з базовим періодом на 8594,344 грн. а витрати експортно-імпортні знизились на 7595,46 грн., що в порівнянні з базовим роком склало 89%.

Прибуток від експортно-імпортних операцій зріс за рахунок того, що прибуток від експорту зріс в порівнянні з базовим періодом на 7369,642 грн. та прибутку від імпорту, який теж збільшився на 1224,702 грн.

Зменшення експортно-імпортних витрат відбулося за рахунок зменшення витрат на експорт, які становлять менше на 5373,1 грн. та 90 % в порівнянні з базовим роком та зменшення витрат на імпорт 2222,36 грн., що в порівнянні з базовим роком склало 87%.

Прибуток від експорту в аналізованому році збільшився на 7369,642 грн. Прибуток від експорту зріс за рахунок того, що виручка від експорту за готівку збільшилась на 1996,543 грн. і 3%, а також витрат на експорт, які зменшились на 5373,1 грн., що в порівнянні з базовим роком склало 90%.

Прибуток від імпорту зріс лише на 1224,702 грн. та 12%. Це зумовлено тим, що виручка від імпорту знизилась на 2222,36 грн. та 4%. І зниженням витрат на імпорт на 13% в порівнянні з базовим роком.

Витрати на експорт зменшились на 5373,1 грн., що в порівнянні з базовим роком складає 90%. Витрати зменшились за рахунок зменшення на 5401,86 грн. та 89% виробничої собі вартості і підвищенням позавиробничих витрат на 28,76044 грн. в порівнянні з базовим роком.

Витрати на імпорт теж зменшились на 2222,36 грн., що становить в порівнянні з базовим роком 87%.

В поточному році, ТзОВ „Приладист” уклав угоду з угорською фірмою „DBS” на поставку своєї продукції.

Встановлення контакту з контрагентом здійснювалось з допомогою твердої оферти. Для розрахунків між сторонами було використано акредитивну форму розрахунку.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 


Інші реферати на тему «Міжнародні відносини»: