Сторінка
3

Зовнішньоекономічна діяльність ТзОВ „Приладист”

Обсяг зустрічних закупок від загальної суми фіксується в контракті. В контракті записується, що експортер протягом певного періоду з дати підписання контракту підпише контракти з контрагентами з країни-імпортера на закупівлю товарів, не вказуючи яких, на обумовлену суму.

При авансованих закупках сторона, зацікавлена в продажу своїх товарів партнеру, спочатку закуповує у нього якісь товари, після чого поставляє на цю суму свої товари. Набір товарів може бути довільним.

Суть угоди типу "оффсет" полягає в тому, що експортуюча країна погоджується закупити від країни-імпортера товари в залік експортної поставки. Такі угоди укладаються між країнами при купівлі-продажу дорогих товарів (військової техніки і т.д.) з "джентльменськими угодами" і не вимагають юридичного оформлення.

Змістом угоди типу "світч" є передача експортером своїх зобов'я­зань із зустрічної торгівлі третій стороні, як правило, спеціалізованій торговій фірмі. Такі операції застосовуються в поєднанні з іншими опера­ціями зустрічної торгівлі (крім бартерної), оскільки вони не є самостійною формою торгівлі.

В розглянутих вище комерційних операціях немає жодного вироб­ничого чи технологічного зв'язку між товарами. Для продажу чи обміну надходять готові товари.

На відміну від попередніх, операції в рамках промислового співробітництва (співробітництво ца компенсаційній основі, виробнича кооперація) пов'язані з виробничою сферою і передбачають особливий вид зустрічних поставок.

Угоди про співробітництво на компенсаційній основі передбачають поставку іноземним партнерам на умовах кредиту комплектного облад­нання та інжинірингових послуг з наступним його погашенням за рахунок виторгу від зустрічної поставки виробленоїна цьому обладнанні продукції.

Від звичайної компенсаційної угоди операції такого типу відрізня­ються великими обсягами. Крім того, їм, як правило, передує підписання міждержавних угод про співробітництво.

Недоліком такої угоди для експортера є довготривалий термін вилучення з обігу коштів, що обумовлене великою тривалістю здійснення проекту.

Найтриваліші стійкі зв'язки між торговими партнерами, при яких торгівля виступає частиною промислового співробітництва, забезпечує виробниче кооперування. Найпоширенішими його видами є: підрядне кооперування, договірна спеціалізація, спільне виробництво.

При підрядному кооперуванні одна із сторін (замовник) доручає іншій (виконавцю) виконання певної роботи відповідно до обумовлених вимог (обсяг, термін, ціна тощо). За необхідності замовник може пере­давати підряднику технологію, креслення і специфікації, обладнання і матеріали.

Договірна спеціалізація передбачає розмежування виконання окре­мих частин і етапів виробничих програм, здійснення, за необхідності, пере­розподілу капітальних вкладень.

Спільне виробництво організовується для здійснення конкретного економічного проекту при створенні складних видів продукції. При цьому партнери тісно взаємодіють на всіх етапах, починаючи з НДДКР і до збуту та сервісного обслуговування. Таке співробітництво оформляється як тимчасове договірне об'єднання юридичне самостійних фірм.

Суть операцій на давальницькій сировині полягає в підписанні кон­тракту між контрагентами про перероблення сировини з оплатою за перероблення частиною виготовленої продукції. Така ситуація виникає тоді, коли якась країна має сировину, але не має переробних заводів.

Процес проведення зовнішньоекономічних операцій розбивається на кілька етапів і стадій:

1. Підготовчий етап:

° аналіз кон'юнктури міжнародного ринку, рівня його монополізації великими компаніями, можливості проникнення на цей ринок;

° вибір форми і методів роботи на ринку;

° вибір контрагентів;

° аналіз і розрахунок цін;

° рекламна кампанія.

2. Організаційний етап:

° встановлення контакту з потенційними контрагентами;

° підготовка і проведення переговорів;

укладання контракту.

3. Виконавчий етап:

° підготовка товару до відвантаження (експортером) і підготовка

до прийому товару (імпортером);

° оформлення документації:

° укладання допоміжних контрактів (страхових, транспортних, і т.п.);

° врегулювання суперечок:

° здійснення розрахунків.

Розділ 2. ХАРАКТЕРИСТИКА ТзОВ „ПРИЛАДИСТ”

Згідно з законом України „Про зовнішньоекономічну діяльність” від 16. 04. 1991р.

ТзОВ „Приладист” як юридична особа є суб’єктом ЗЕД, та може самостійно, у визначених законодавством межах, здійснювати ЗЕД.

ТзОВ „Приладист” здійснює такі види ЗЕД:

1. Експортує деревообробні верстати

2. Імпортує сировину і матеріали.

3. Здійснює інші види діяльності зазначені в установчих документах.

Відповідно до ст. 50 Закону України "Про господарські товариства" товариством з обмеженою відповідальністю визнається товариство, що має статутний фонд, поділений на частки, розмір яких визначається установчими документами. Називаючи цей вид товариства "товариством з обмеженою відповідальністю", законодавець не має на увазі обмеження відповідальності товариства як суб'єкта господарського права (юридичної особи) якимись певними розмірами майна або грошових коштів (наприклад, лише розміром статутного фонду). Насправді йдеться про обмеження відповідальності учасників товариства які несуть її ризик у межах своїх вкладів до статутного фонду. Установчими документами товариства з обмеженою відповідальністю може бути передбачено, що учасники, які не повністю внесли вклади, відповідають за зобов'язаннями товариства також у межах невнесеної частини вкладу.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 


Інші реферати на тему «Міжнародні відносини»: