Сторінка
2

Що можна робити в Інтернет. Головні напрямки роботи в Інтернет

Система доменних імен (DNS), що характеризує комп'ютери і установи, в яких вони розташовані, впорядкована дзеркально відносно до цифрової IP-адресації. Якщо в IP-адресі найбільш загальна частина адреси вказана ліворуч, то в доменних іменах вона розташована праворуч.

Доменні імена можуть багато розповісти про кожну конкретну адресу. Це видно з подальшого опису:

com - комерційні домени США, тобто, ці адреси належать до фірм або компаній;

edu - означає учбову установу, наприклад: ftp.ncsa.uiuc.edu

gov - домен верхнього рівня для комп'ютерів урядових структур;

mil - відноситься до воєнного відомства;

net - відноситься до установ, які управляють мережами;

org - як правило, використовуються для приватних компаній, які не підходять до вищевказаних категорій.

Якщо, .com, .gov., .mil використовуються для американських установ, то для інших країн є особисті домени верхнього рівня. Наприклад:

.ua - Україна; .de - Німеччина; .ch - Швейцарія; .it - Італія.

Щоб звернутися до конкретного користувача по конкретній адресі, необхідно до наданої комп'ютерної адреси додати ліворуч ім'я користувача за допомогою символу @ (комерційне at).

Зараз, коли вже є доменна адреса, можна відкинути IP-адреси? Проте - ні, тому що імена дозволяють комп'ютерам в мережі тільки одержати інформацію про адреси. Коли вказується конкретний комп'ютер за допомогою доменного імені, сервер імен, який відповідає за відповідну область адрес (доменів), переводить ці імена у IP- адресу. В залежності від розташування комп'ютеру, і географічної відстані від нього до вас, такі запити можуть пройти через декілька серверів імен, перш ніж дістануться кінцевої адреси. Привабливість такої системи складається з двох обставин: по-перше, не потрібно обробляти жоден із запитів/відповідей, тому що це робиться автоматично; по-друге, у порівнянні з централізованим списком адрес (до речі, таким чином колись і працювала Інтернет), система DNS дозволяє мережі зростати без зайвих організаційних зусиль.

ЛІТЕРАТУРА

Эд Крол. Все об Internet. Руководство и каталог. Киев, Торгово-издательское бюро BHV, 1995, 591с.

Richard J.Smith, Mark Gibbs. Navigating the Internet. SAMS PUBLISHING, A Division of Prentice Hall Computer Publishing, Indianapolis, 1994, 640p.

Graig Hunt. TCP/IP. Network Administarition. O'Reilly & Associates, Inc. 103 Morris Street, Suite A Sebastopol, CA 95472, 1994, 474p.

Cricket Liu, Jerry Peek, Russ Jones, Bryan Buus, and Adrian Nye with Gred George, Neophytos Iacovou, Jeff LaCoursiere, Paul Limdner, and Graid Strickland. Managing Internet Information Services. O'Reilly & Associates, Inc. 103 Morris Street, Suite A Sebastopol, CA 95472, 1994, 630p.

Пол Гилстер. Навигатор Internet. Путеводитель для человека с компьютером и модемом. Джон Уайли энд Санз. Москва - 1995, 735с.

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Інші реферати на тему «Інформатика»: