Сторінка
2

Все про формат pdf

У п’яту версію XPress стандартно включений PDF Filter 2.0, що конвертує публікацію (File, Export, Document as PDF) у різні колірні моделі — RGB, greyscale та b/w — і зменшує розмір файла за рахунок компресії тексту і чорно-білої графіки. Процедура збереження PDF у XPress 5 нічим не відрізняється від описаної раніше.

Такий спосіб зветься «друк у файл». При друкуванні безпосередньо на віртуальний принтер (Print, Acrobat Distiller) процедура його настроювання аналогічна.

А тепер — трохи про проблеми, які підстерігають у разі збереження публікації у форматі PDF. Серед основних — коректність збереження шрифтів. Переконайтесь, що значення в Embed Fonts стоїть на 100% (включати все). Якщо ви користуєтеся Acrobat 4, можуть виникнути проблеми зі шрифтами TrueType, створеними в Macromedia Fontographer, через присвоєння їм некоректних ліцензійних даних. Вихід один — більш нова версія Distiller (4.05 чи пізніші).

Проблема, що виникає при створенні Postscript-файла, — присутність у публікації кольороподілених файлів DSC. При цьому в документ *.ps запишеться інформація, взята з композитного п’ятого файла (у ньому дані зберігаються з роздільністю екрана). Уникнути таких непорозумінь допоможе SmartXtension (200 дол.). Під час генерації QuarkXPress-файлу PostScript це розширення визначає всі дані про файли з високою роздільною здатністю.

При створенні PDF з публікації, у яку вживлені документи DSC, обов’язково перевірте установки Job Options, Advanced, Document Structuring Conversions (Process DSC Comments, Preserve OPI Comments) або ж переконайтеся, що обрано профіль Print optimized або Press Optimized (вони гарантують коректний результат).

Отже, створити PDF можна кількома рівноправними способами. Але як перевірити створений файл — чи все в ньому нормально, нічого не забуто? Найпростіший шлях — роздрукувати його кольороподіленим на PostScript-принтері. Зазвичай це вирішує більшість проблем — із правильністю шрифтів, коректним виводом DSC-файлів, перевіркою колірної моделі зображень. Якщо ж з якихось причин перед віддачею на фотонабір перевірки зроблено не було, проблеми, що виникли, ще можна скорегувати в PDF у самому препрес-бюро.

Одним із найбільш просунутих засобів для редагування документів є розробка PitStop 4.0 компанії Enfocus, що справедливо носить титул «№ 1 production tool for PDF». Якщо ви збираєтеся серйозно використовувати PDF у технологічному процесі, без неї ніяк не обійтися. Вона значно розширює функціональність Acrobat і, крім набору стандартних інструментів для ручного редагування файлів, дозволяє використовувати сценарії для автоматизації обробки цілих документів. Одна із найбільш цінних можливостей — заміна всіх кольорів, що мають конкретні значення R, G і В, на еквівалентні кольори моделі CMYK.

Редагування тексту рядками чи навіть цілими абзацами, застосування при редагуванні PDF-тексту будь-яких шрифтів, розгорнутий звіт про перевірку документа на відповідність визначеним профілям (Preflight Report) — загалом повний опис усіх можливостей цього універсального продукту зайняло б не одну сторінку. Правда, й ціна в PitStop відповідна — 550 дол. З безкоштовного ПО відзначимо Ghost Script — по суті, програмний растризатор (www.cs.wisc.edu/~ghost/gsview/).

Відкриття PDF

Тут ситуація трохи інша. Так, QuarkXPress 3.3х взагалі не здатний відкривати PDF: вихід один — використовувати версії більш нового редактора.

Що ж до версій 4.х і 5, то вони вже «навчені» читанню PDF. Однак у XPress 4.х виникають проблеми сумісності: PDF Filter 1.6 призначений для роботи тільки з Acrobat 4, а тому спроба відкрити PDF, створений Acrobat 5, у XPress 4.х успішною не буде. Для вирішення проблем призначений pdfSaveAs PDF1.3 (50 дол.) компанії ThePowerXChange, що з PDF 1.4 генерує коректні файли специфікації PDF 1.3. Зрозуміло, при цьому конвертуванні потрібно мати на увазі, що всі «рідні» прозорі об’єкти будуть загублені, оскільки специфікацією 1.3 прозорість не підтримується. Аналогічну функціональність має розробка Callas pdfSaveAs PDF (демо-версія http://www.callassoftware.com/download.htm).

Якщо ж ви — щасливий власник найновішої версії QuarkXPress, то про будь-які проблеми сумісності можете забути, коректний імпорт документів навіть останньої специфікації гарантується. Файл PDF, відкритий у QuarkXPress, без проблем відправляється на друк, але якщо публікація вже зроблена для виводу (кольороподілена, з обрізними мітками, приводними хрестами, шкалами), все ж раціональніше використовувати Acrobat Reader.

Додаткова функціональність

У додрукарському технологічному процесі, де використовуються різні версії PDF, буде корисною програма Addendum Software Watch-Plus, розроблена для моніторингу декількох каталогів. Вона стежить за процесом створення PDF, забезпечує заходи безпеки і відслідковує інформацію про файли.

Якщо вам часто доводиться працювати з великою кількістю документів PDF, зверніть увагу на модуль PDF Design Lite. Вбудований Project Manager забезпечує повний контроль над процесом конвертування публікації QuarkXPress у PDF. Конвертування в PDF лише виділених об’єктів значно скоротить час додрукарської перевірки об’ємних публікацій. Крім того, він дозволяє записати відразу кілька документів, що будуть об’єднані в один загальний PDF. З додаткових можливостей відзначимо впровадження з XPress керуючих кодів Acrobat Distiller. Вартість модуля — 100 дол.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3 


Інші реферати на тему «Інформатика»: