Сторінка
4

Техніка безпеки при проведенні геодезичних робіт у містах, на дорогах, мостах, тунелях, при будівництві гідроспоруд

В період роботи за дисплеєм слід передбачати через кожні 40-45 хвилин 3-4-хвилинні перерви. Середня сумарна тривалість роботи з дисплеєм на протязі дня не повинна перевищувати 4.00 години , а за тиждень - 20.00 годин .

Сумарну тривалість роботи (4 години) доцільно поділити на 2 частини і працювати по 2 години і першу і другу половини робочого дня. При використанні захисного екрану або дисплеїв з пониженим випромінюванням , час роботи з дисплеєм може бути збільшено.

Кількість опрацьованих символів (або знаків на дисплеї) не повинно перевищувати 30 тис. За 4 години роботи.

З метою зменшення негативного впливу монотонності доцільно застосувати черговість операцій вводу обміркованого тексту і числових даних (зміна змісту робіт) , черговість редагування текстів і вводу даних (зміна змісту і темпу роботи) і т.п.

В період виконання робіт у оператора (користувача) ПК значно зменшується загальна активність при локальній напрузі рук . Для підтримання загального тонуса м’язів , а також профілактики кістково-м’язових порушень під час перерв рекомендується здійснювати гімнастичні вправи . Для рук слід проводити спеціальні вправи. Періодично рекомендується виконувати комплекс вправ для очей.

При виникненні у працюючих з ПК зорового дискомфорту та інших не благодійних суб’єктивних відчуттів, не звертаючи уваги на дотримання санітарно-гігієнічних, ергономічних вимог , режимів праці та відпочинку слід застосовувати індивідуальний підхід в обмеженні часу роботи з ПК і корегування тривалості перерв для відпочинку або проводити зміну діяльності на іншу , непов’язану з використанням ПК .

Операторам (користувачам) ПК з високим рівнем напруженості під час регламентованих перерв і в кінці робочого дня необхідне психологічне розвантаження в спеціально обладнаних приміщеннях (кімнатах психологічного розвантаження).

Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях.

При аварії електричних мереж або електрообладнання ПК від струмів короткого замикання (КЗ), і як наслідок можливість виникнення пожежі оператор (користувач) зобов’язаний :

- негайно зупинити роботу ;

- покинути небезпечну зону і прийняти міри , попереджуючі подальший розвиток аварії (від’єднати електроенергію шляхом вимкнення рубильника або пакетного вимикача на електрощиті приміщення, а у випадку пожежі і вентиляцію.

Повідомити керівника управління про випадок, також керівника структурного підрозділу на території якого сталася аварія.

При нещасних випадках надати першу (долікарняну) медичну допомогу потерпілому :

- при враженні електрострумом , якщо потерпілий дихає рідко і судорожно або у нього відсутні ознаки життя (не прослуховується дихання , відсутній пульс , розширені зірниці очей) здійснити штучне дихання "рот-в-рот" і непрямий масаж серця (при цьому необхідно організувати виклик швидкої допомоги) ;

- при пораненні — наложити стерильну пов’язку ;

- при кровотечі - рану закрити стерильною пов’язкою і притримати її 3-5 хвилин . Якщо кровотеча зупинена , пов’язку закріпіть бинтом ;

- при переломах , ударяннях, вивихах і розтягненнях забезпечити спокійне та зручне положення пошкодженої частини тіла , у всіх випадках після надання першої медичної допомоги потерпілого спрямуйте в медичний пункт або викликати лікаря.

Охорона праці і здоров’я.

З метою уникнення перевантаження організму робочий день користувача ПК повинен проходити у раціональному режимі праці та відпочинку , який передбачає дотримання регламентованих перерв, їх активне проведення, систематичне проведення виробничої гімнастики, рівномірний розподіл завдань.

Розумна організація праці.

1. Загальний час роботи з відеотерміналом не повинен перевищувати 50 % тривалості робочого дня. Якщо виконання роботи пов’язане тільки з використанням комп’ютера , то при неможливості зміни діяльності необхідно робити 10-15 хвилинну перерву через кожну годину , для малоінтенсивної роботи такі перерви слід робити через дві години . Кількість мікропауз (до 1 хвилини) слід визначити індивідуально.

2. Форми та зміст перерв можуть бути різними: виконання альтернативних допоміжних робіт , які не вимагають великого напруження , приймання їжі та інше . На початку перерв виконується гімнастика для очей , під час однієї з перерв рекомендується проведення загальної гімнастики.

3. Виконання фізичних вправ з нормативним навантаженням протягом робочого дня рекомендується індивідуально , залежно від відчуття втоми . Гімнастика повинна бути спрямована на корекцію вимушеної пози , покращення кровообігу , часткову компенсацію дефіциту рухливої активності.

4. Місцеве освітлення регулюється таким чином , щоб світло падало на книгу або на вихідний документ без відсвічування подразнюючим відбитком на екрані комп’ютерів.

5. Вимагайте штори або драпіровку . Якщо світло з вікна відбивається на екрані комп’ютера або зовнішнього освітлення різко відрізняється від внутрішнього, зашторюйте вікна.

6. Піднімайтеся і проходьтесь час від часу. Потягніться - це збереже вашу бадьорість.

Профілактичні заходи.

Вправи : прості виробничі вправи допоможуть Вам уникнути втоми, дратівливості і болю у м’язах і у суглобах .

Дихальна розминка : виконайте шість глибоких вдихів через ніс і шість видихів через рот.

Біль у плечах: випряміть руки в сторони і виконайте кругові рухи вперед, потім назад . Опустіть руки . Потім повторюйте вправу 3 рази .

Потягування : сидячі на стільці, витягніть руки вгору якнайвище. Потім упустіть їх і знову потягніться вгор .

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5 


Інші реферати на тему «Географія фізична, геологія, геодезія»: