Сторінка
2

Техніка безпеки при проведенні геодезичних робіт у містах, на дорогах, мостах, тунелях, при будівництві гідроспоруд

забезпечують безпека всіх робіт, у тому числі і геодезичних по розбивці центрів опор, визначенню їхнього контуру, контролю за опусканням чи колодязів кесона і т.п

Коли будівництво опор вийде з води, геодезист шляхом кількаразових вимірів контролює їхню будівлю до проектної висоти. Після цього визначає відстані між осями фактично побудованих опор

для завдання заводу замовлення на виготовлення суцільнозварних мостових ферм. Виконуючи ці роботи, геодезична бригада неодноразово робить переправи з берега до опор, піднімається по сход на опори, працює на них.

Верхні площадки мостових опор звичайно бувають вузькі (1,5-2,0 м), тому на площадках необхідно ставити тимчасового поруч для запобігання випадків падіння з опор.

Вертикальні підземні сходи на опорах повинні мати огородження у виді дог (кілець) з подовжніми зв'язуваннями і бути випробувані на підйом вантажу масою 200 кг, а також надійно закріплені в бетон опори. При підйомі по драбині руки робітників повинні бути вільні. У рюкзаку за спиною вантаж не повинний перевищувати 5 кг. Прилади й устаткування на площадку опори варто піднімати канатом.

Геодезичне обслуговування будівельно-монтажних робіт зі зборки й установки пролітних будівель моста передбачає розбивку тимчасових опор і риштовання, спостереження за осіданням їх, виміру при зборці і монтажі ферм, контрольні виміри при пересуванні пролітних будівель, контрольні виміри зрушень і прогинів ферм. Виконання вимірів на висоті дозволяється тільки при страховці працюючих ланцюгом запобіжного пояса.

Для проведення вимірів з ферм моста необхідно заздалегідь зробити надійні і міцні підмости, що забезпечують безпеку роботи. Технік і робітники повинні працювати на мосту в рятувальних жилетах і застрахованими застережним поясом до конструкції моста. При виконанні вимірів узимку по льоду попередньо вимірюють товщину льоду в декількох місцях по створі, паралельно осі моста, вище на 20 м, і визначають грузопідйомність льоду і надійність його (див. § 48) .

При мостовому будівництві геодезистам доручається вивчення зимового режиму руки І ледостава: спостереження за змінами товщини льоду, виміру місць І розмірів ополонки, спостереження за рухом льоду. Для виміру товщини льоду користаються спеціальною рейкою з укосиною, що дозволяє виключити надлишок намерзання льоду на краю лунки.

Правила техніки безпеки при роботі з ПК.

Працівники допускаються до самостійної роботи після проходження інструктажу на робочому місці по даній професії, стажування та придбання навиків безпечних методів праці.

Вибираючи приміщення для розміщення робочих місць з ПК необхідно приймати до уваги, що вікна можуть відображати сонячні проміння на екранах дисплеїв, тим самим викликати значну осліпленість у працівників, які знаходяться перед ними, особливо влітку та сонячні дні.

Приміщення з ПК повинні мати природне та штучне освітлення. При незадовільному освітленні знижається продуктивність праці оператора (користувача) ПК, невиключно захворювання короткозорістю, швидким стомленням .

Розташування робочих місць оператора (користувача) ПК повинно відповідати вимогам Держстандарту 22269-76 "Робоче місце оператора. Взаємне розташування елементів робочого місця".

Не допускається розташування робочих місць з ПК в підвальних приміщеннях.

Робочі місця з ПК при виконанні творчої роботи, яка вимагає значної розумової напруги або високої концентрації уваги, слід ізолювати одне від одного перегородкою висотою 1,5-2,0 м .

Робочі місця з ПК рекомендується розташовувати в окремих приміщеннях. У випадку розміщення робочих місць з ПК в залах або приміщеннях де наявні небезпечні шкідливі виробничі фактори, їх необхідно ізолювати в кабінети з природнім освітленням і організованим обміном повітря.

Площа на одного працюючого за ПК повинна складати не менше 6,0 м2, об’єм - не менше 20 м3.

Неприпустимо розташування ПК , при якому працівник знаходиться обличчям або спиною до вікон кімнати чи до задньої частини ПК, в яку вмонтовані вентилятори.

Приміщення з ПК для операторів (користувачів) повинні бути ізольованими від шуму.

Система освітлення повинна задовольняти наступні вимоги:

1.Освітленість робочого місця повинно відповідати характеру роботи зору, який визначається трьома параметрами; об’єктом розрізнення - найменшим розміром об’єкту на дисплеї ПК; фоном, який характеризується коефіцієнтом відображення; контрасту яскравості об’єкту і фону;

2.Необхідно забезпечити достатньо рівномірний розподіл яскравості на робочій поверхні дисплея , а також в межах середовища, що оточує;

З.На робочій поверхні повинні бути відсутні різкі тіні;

4.В полі зору не повинно бути прямої або відображеної блискучості (підвищеної яскравості сяючих поверхонь , що викликають осліплення);

5.Розмір освітленості повинен бути постійним у часі.

По відношенню до отворів світла, робочі місця слід розташовувати на відстані не менше 2,5 м до них; щоб світло падало на робоче місце збоку, переважно з лівого.

Штучне освітлення в приміщеннях з ПК повинно здійснюватись системою запального освітлення. У випадках переважної роботи з документами (рукописні, друковані тексти і т.п.) рекомендується застосовувати системи комбінованого освітлення (до загального освітлення додатково встановлюються світильники місцевого освітлення). Місцеве освітлення призначено для освітлення зони розташування документів.

Штучне освітлення повинно забезпечувати на робочих місцях з ПК освітленість не нижче 400-500 лк.

В якості джерела світла при штучному освітленні рекомендується застосовувати люмінесцентні лампи. При обладнанні відображеного освітлення у виробничих і адміністративних приміщеннях можуть використовуватись металогалогенні лампи до 250 Вт.

Припускається застосування ламп накалювання в світильниках місцевого освітлення.

Для загального освітлення слід використовувати світильники наступних класів світлорозподілу: П - прямого світла; Н — переважно прямого світла; В — переважно відображеного світла.

Застосування світильників без розсіювачів і екрануючих решіток забороняється.

Для попередження засліпленості світильник місцевого освітлення повинен мати глибокі відображувачі з непросвітлюваного матеріалу або скла молочного кольору . Захисний кут відображувача, який вказує міру прикриття яскравих частин лампи від очей , повинен бути не менше 40 градусів .

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5 


Інші реферати на тему «Географія фізична, геологія, геодезія»: