Сторінка
6

Водно-болотні угіддя Косівщини

Вище по течії потоку Чернятин (2 км) знаходяться два невеликих ставки 100 і 80 м, які використовуються для розведення риби та утримання водоплавної домашньої птиці.

Стави долини річки Рибниці між с. Вербовець та с. Рожнів

Ставки знаходяться в Покутському передгір'ї Хімчинського ландшафтного району на першій терасі долини р. Рибниці. З стави мають квадратну форму, всі береги штучні, глинисті, добре задерновані дамби. Між собою вони з'єднані трубами. Два верхніх стави менші за розмірами, зараз мілкі, маловодні, із значним заростом водного дзеркала рогозою та вербами, їх площа 23 400 м2 та 9600 м2. площа нижнього більша - 35700 м2. Рогозою заросла берегова смуга водного дзеркала. Живлять стави потоки Мельниця та Козаків, які є лівими притоками р. Рибниці.

Так як ставки значно віддалені від людського житла 700-1000 м тут постійно перебувають дикі водоплавні птахи: качки, чаплі.

Ставки села Слобідка.

Ставок знаходиться в Покутському передгір'ї Кобацького ландшафтного району на високій заплаві лівого берега р. Черемош в околицях с. Слобідка. Ставок влаштовано у старому галечниковому кар'єрі. Має видовжену, овальну форму. Береги галечникові, вода -прозора, дно вистилає водотривка опока. Водне дзеркало не заросле болотною рослинністю. Глибина 2-3 м. Береги густо зарослі вербово-вільховими чагарниками. Площа водного дзеркала 4500 м. Ставок безстічний, має ґрунтове живлення, тут водиться риба. Поруч, 5-10 м, знаходиться ще одне, мілке 0,5 м невелике пониження, дно якого повністю заросле рогозою і чагарниками, його площа 350 м.

Неподалік 50-100 м працює каменедробильна машина автодорожнього підприємства. В таких умовах відвідини даної акваторії дикими птахами навряд чи можливе.

Комплекс ставків на погоні Козаків в с. Вербовець.

Ставки знаходяться в Покутському передгір'ї Хімчинського ландшафтного району на високих терасах лівого берега р. Рибнині. Комплекс складається з 5 ставків послідовно з'єднаних шлюзами. З перших ставки знаходяться в долині потоку Козаків і облаштовані тільки поперечними дамбами, їх береги заліснені. Площа водного дзеркала відповідно становить 1950 м2, 3000 м2, 2700 м2. Тільки верхній з цих трьох має нормальний рівень води, два інших обміліли і мають великі зарості рогозу та верби, дамби частково розкопані

Два нижніх ставки, що розташовані нижче за течією на високій терасі облаштовані краще. Вони знаходяться в приватній власності і використовуються для розведення риби, їх площа 3200 м2 і 2800 м2. вода тут мутна, глибина сягає 2,5 м.

В околиці села є ще 2 ставки, що влаштовані на малих притоках потоку Мельниця. їх площа відповідно 3000м2 та 5000 м2. Враховуючи те, що схили пагорбів межиріч, на яких влаштовані ці ставки складені в основному глинисто-піщаними породами, їх вода як і в попередніх ставках - мутна.

Невелика віддаленість цих ставів від людського житла, а також сильне заліснення берегів не сприяє знаходженню тут дикої водоплавної птиці. пн

Став Левади.

Став знаходиться в Покутському крайовому низькогір'ї Роженського ландшафтного району, між схилами хребта Хоминський та г. Михалків (812 м), на древній залишковій поверхні вирівнювання, яка й на сьогоднішній день не зазнала значних ерозійних процесів. Став розташований в центрі цієї безлісої ділянки, площею близько 4 га, яку обступають буково-грабово-ялинові ліси на схилах.

Долина річки Волиці, що простягається нижче урочища, теж заліснена і являє собою чудовий краєвид лісових долин Покутських Карпат. Ставок проточний, знаходиться на одному з витоків річки Волиці, що був підгачений зсувом або людьми. Площа водного дзеркала 5100 м2, воно має видовжену форму. Глибина 2-3 м. Судячи із залишків дерев в центральній частині став мілів і заростав у минулому. Північно-західна його частина, у місці впадіння потоку та мочажини заростає рогозою. В ставку водиться риба. Так як людські оселі знаходяться далеко (до 2 км), ставок часто відвідують дикі водоплавні птахи.

Ставки на потоці Мельниця.

Ставки знаходяться в Покутському передгір'ї Хімчинського ландшафтного району, в руслі потоку Мельниця. Верхній і середній ставки розділяє дамба, через яку проходить ґрунтова дорога з с. Вербовець до с. Хімчин. Цю місцевість ще називають - межи дороги. Берегами ставів служать схили невисоких пологих хребтів. Облаштовано тільки поперечні дамби з водогонами. В комплексі був ще третій ставок, дамба якого зараз частково розрита, а дно заросло лучною рослинністю.

Верхній став конічної форми, площа 3000 м2 в центральній частині багато залишків від дерев, верхня, значно заросла рогозою.

Нижній став чистий, площа його 12000 м2 південні схили заліснені, північні - пасовища. Неподалік знаходять 3 приватні сільські садиби. На ставках часто зустрічаються дикі качки.

Ставки с. Кобаки (центр).

Комплекс ставків с. Кобаки знаходиться в Покутському передгір'ї Кобацького ландшафтного району на низькій терасі лівого берега р. Черемош. Комплекс створений штучно. Живиться від водотоку Гнилиця.

В комплекс входять 3 ставки каскадного типу, обладнані шлюзами та дамбами, що розділяють ставки та відділяють їх від самого водостоку Гнилиці. Дамби добре задерновані. По західному берегу ставків проходить шосейна дорога.

На березі першого ставка знаходиться цегляна

господарська будівля.

Ставки різної величини: перший площею 5200 м2, другий 4550

О О

м2 і третій 7000 м , всього - 16750 м .

Водні дзеркала всіх ставків надзвичайно зарослі рогозою та очеретом, тільки третій ставок має половину чистої площі, їх глибина до 2 м при наповненому стані.

Ці ставки хоча й розташовані біля шосе та в центрі с. Кобаки все ж багаті на мілких водно-болотних птахів.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 


Інші реферати на тему «Географія фізична, геологія, геодезія»: