Сторінка
4

Розробка, формування та ведення індексних кадастрових карт засобами ГІС

Рис.1. Індексна кадастрова карта Одеської області.

Працюючи в ІКЦ були проведені досвідчені розробки по автоматичному формуванню індексних номерів земельних ділянок.

Досвідчені розробки дали позитивна відповідь на питання, яким чином не маючи встановлених границь міста можна розробити індексну карту міста, поступово формуючи її заповненням географічно прив'язаних об'єктів землекористування.

Принципи автоматизованого формування індексного номера земельної ділянки цілком себе виправдали.

Основним принципом постійний стійкий електронний зв'язок між графічною частиною кадастрової бази даних і її атрибутивною частиною через індексний кадастровий номер, що формується автоматично, в залежності від адміністративно - територіального пристрою області. Крім цього в структуру індексного номера вдалося закласти інформацію у фізичному розміщенні на твердому диску файлів автоматизованої системи. Зберігати всю інформацію в одній базі стало просто не треба. Таку систему дуже легко розбивати на складові частини з метою встанови окремо по районах. Така система дуже проста, а значить – надійна. Система може працювати в режимах “файл-сервер”, ”клієнт-сервер”.

Розроблений принцип формування індексного номера земельної ділянки дуже легко переноситься на будь-які адміністративні одиниці: будь-яку область, город, населений пункт. Такий принцип не вимагає наявності точно географічно встановлених границь адміністративних одиниць, і дозволяє формувати такі границі методом от частки до загального.

Головним у формуванні індексної карти таким способом є наявність опису адміністративно - територіального пристрою (області, міста, населеного пункту).

Маючи таку інформацію можна приступити до формування індексних кадастрових карт.

При формуванні індексних кадастрових карт самим складної було знайти достовірну інформацію (графічну й описову) у розташуванні кадастрових одиниць відносно один одного. Крім цього існує ще і фактор часу створення таких карт. Що це значить.

Формування індексних кадастрових карт відноситься у видам довгострокових робіт. Адміністративно-територіальний розподіл постійне змінюється і тому необхідний один раз початі роботи постійно супроводжувати (актуалізувати). Іншими словами необхідно постійно вести роботи з коректуванню індексних кадастрових карт, зберігаючи при цьому вихідний варіант (вести історію розвитку індексних кадастрових карт).

Досвід роботи кадастрових служб Європи, Америки говорить у тім, що повне відновлення кадастрових планів і пов'язаних з ними інших кадастрових матеріалів повинне проводиться не рідше чим через кожні два роки.

І це питання залишається одним із самих слабких.

Якщо коректування кадастрових матеріалів не вести постійно, то ефект початої роботи по створенню кадастрових планів може через рік – два звестися до нульового результату.

Виходячи з усього вище сказаного, слід зазначити що формування індексних кадастрових карт є першим етапом у створенні ГІС міста чи області, що покликана вирішувати триєдину задачу:

-створення єдиного порядку автоматизованого ведення державного земельного кадастру;

-створення автоматизованої системи обліку платників (фізичних і юридичних осіб) земельного податку;

-впровадження системи державної реєстрації земельних ділянок.

Рішення такої задачі тісно пов'язано з роботами по інвентаризації земель.

Після виконання робіт з інвентаризації земель можна сформувати географічні границі кадастрових одиниць, що пройшли інвентаризацію і перенести індексні номери з індексної карти на реальну масштабну карту кадастрової одиниці. Іншими словами сполучити карту (рис.1.1) з картою (рис.1.2)

Рис.1.2. Тематична карта с. Рибне Косівського району. .

В дипломній роботі пропонується структура індексації земельних ділянок для села Рибне Косівського району. А кінцевим результатом планується створення першої версії Автоматизованої системи кадастру.

Розроблена перша версія автоматизованої системи обласного земельного кадастру успішно працює вже біля року і нараховує у своїй базі даних більш тисячі об'єктів колективної власності. Кожен такий об'єкт, у свою чергу складається з земельних ділянок ( от декількох до декількох сотень).

Розроблена версія автоматизованої системи містить у себе: індексні карти і районів, словники, інструменти геодезичних побудов і паювання земель під ArcView 3.1, набір програм по формуванню автоматизованим способом каталогів координат ( у ArcView 3.1 чи Word), додатків до госактам і самих госактов.

Підводячи підсумки сказаного, слід зазначити, що розвиток ГІС областей і міст підтвердили правильність вибору структури індексного номера:

ХХ.ХХХ.ХХХ.ХХ.ХХХ.ХХХХ

У такій структурі перші три групи цифри (область, чи район город, сільська чи рада район міста) легко замінити на код КОАТУУ для перетворення індексного номера в кадастровий номер земельної ділянки:

ХХХХХХХХХХ:ХХ:ХХХ:ХХХХ

чи:

КОАТУУ:ХХ:ХХХ:ХХХХ

Приведена структура кадастрового номера земельної ділянки затверджена Додатком до Вказівки Госкомзема України от 20 березня 2002 року № 12.

1.3. Кадастрові бази даних.

Основа кадастрової бази даних (КБД) - земельна ділянка. Геодезичні та геометричні характеристики земельної ділянки (координати вузлів, місце розташування, оточення) та інші дані про ЗД складають реєстр земельних ділянок КБД. На сучасному етапі розвитку програми відбувається первинне наповнення КБД. Тому в якості джерела вхідної інформації слугують існуючі планово-картографічні та текстові матеріали, що містяться у кадастровій справі на земе­льну ділянку. Першим кроком перетворення існуючих карт на паперових носіях у цифрову форму є оцифрування з використанням дігітайзеру та сканування, в результаті чого отримують растрові та векторні зображення території у цифровому вигляді. Крім того, кадастрові бази даних формуються в результаті прове­дення кадастрових зйомок з використанням сучасних технологій, таких як:

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9 


Інші реферати на тему «Географія фізична, геологія, геодезія»: