Сторінка
2

Звіт про фінансові результати

операційні витрати. Ці дані необхідні для складання Зві­ту про рух грошових коштів (під час коригування суми нерозподіленого доходу на негрошові статті, зокрема на суму амортизації).

Такий підхід дає змогу класифікувати витрати за функціями.

Ш. Розрахунок показників прибутковості акцій

Цей розділ заповнюють акціонерні товариства, акції яких відкрито продаються або купуються на фондових біржах.

Зміст статей Звіту про фінансові результати

У статті «Дохід (виручка) від реалізації продукції (то­варів, робіт, послуг)» відображають загальний дохід (ви­ручки) від реалізації продукції, товарів, робіт чи послуг, тобто без вирахування наданих знижок, повернення про­даних товарів і непрямих податків.

У статті «Податок на додану вартість» відображають суму податку на додану вартість, яку включено до доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг).

У статті «Акцизний збір» підприємства, що є платни­ками акцизного збору, відображають його суму, врахова­ну у складі доходу (виручки) від реалізації продукції (то­варів, робіт, послуг).

Підприємства, які сплачують інші збори чи податки з обороту, показують їх суму у вільному рядку Звіту про фінансові результати.

У статті «Інші вирахування з доходу» відображають надані знижки, повернення товарів та інші суми, що під­лягають вирахуванню з доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) без непрямих податків.

Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції (това­рів, робіт, послуг) визначається вирахуванням з доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) відповідних податків, зборів, знижок та ін.

У статті «Собівартість реалізованої продукції (това­рів, робіт, послуг)» показують виробничу собівартість ре­алізованої продукції (робіт, послуг) або собівартість реа­лізованих товарів. Собівартість реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг) визначається згідно з П(С)БО 9 «Запаси».

Валовий прибуток (збиток) обчислюється як різниця між чистим доходом від реалізації продукції (товарів, ро­біт, послуг) і собівартістю реалізованої продукції (това­рів, робіт, послуг).

У статті. «Інші операційні доходи» відображають су­ми інших доходів від операційної діяльності підприємс­тва, крім доходу (виручки) від реалізації продукції (това­рів, робіт, послуг):

- дохід від операційної оренди активів;

- дохід від операційних курсових різниць;

- відшкодування списаних раніше активів;

- дохід від реалізації оборотних активів (крім фінан­сових інвестицій) та ін.

У статті «Адміністративні витрати» відображають за­гальногосподарські витрати, пов'язані з управлінням та обслуговуванням підприємства.

У статті «Витрати на збут» відображають витрати підприємства, пов'язані з реалізацією продукції (това­рів), витрати на утримання підрозділів, що займаються збутом продукції (товарів), рекламу, доставку продукції споживачам та ін.

У статті «Інші операційні витрати» відображають со­бівартість реалізованих виробничих запасів; сумнівні (безнадійні) борги і втрати від знецінення запасів; втрати від операційних курсових різниць; визнані економічні санкції; відрахування для забезпечення майбутніх опера­ційних витрат, а також усі інші витрати, що виникають у процесі операційної діяльності підприємства (крім вит­рат, які включаються до собівартості продукції, товарів, робіт, послуг).

Прибуток (збиток) від операційної діяльності визна­чається як алгебраїчна сума валового прибутку (збитку), інших операційних доходів, адміністративних витрат, витрат на збут та інших операційних витрат.

У статті «Дохід від участі в капіталі» відображають дохід, отриманий від інвестицій в асоційовані, дочірні або спільні підприємства, облік якого ведеться методом участі в капіталі.

У статті «Інші фінансові доходи» показують дивіден­ди, відсотки та інші доходи, отримані від фінансових ін­вестицій (крім доходів, обліковуваних методом участі в капіталі).

У статті «Інші доходи» показують дохід від реалізації фінансових інвестицій, необоротних активів і майнових комплексів; дохід від неопераційних курсових різниць та інші доходи, що виникають у процесі звичайної діяль­ності, але не пов'язані з операційною діяльністю підпри­ємства.

У статті «Фінансові витрати» показують витрати на відсотки та інші витрати підприємства, пов'язані із залу­ченням позиченого капіталу.

У статті «Втрати від участі в капіталі» відображають збиток, який спричинили фінансові інвестиції в асоційо­вані, дочірні або спільні підприємства, облік яких здій­снюється методом участі в капіталі.

У статті «Інші витрати» відображають: собівартість реалізації фінансових інвестицій, необоротних активів, майнових комплексів; втрати від неопераційних курсо­вих різниць, від уцінки фінансових інвестицій і необоротних активів; інші витрати (крім фінансових витрат), що виникають у процесі звичайної діяльності, але не пов'язані з операційною діяльністю підприємства.

Фінансові результати від звичайної діяльності до опо­даткування (прибуток чи збиток) визначаються як алгеб­раїчна сума прибутку (збитку) від операційної діяльнос­ті, фінансових та інших доходів (прибутків) фінансових та інших витрат (збитків).

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4 


Інші реферати на тему «Бухгалтерський облік, податки»: