Сторінка
3

Звіт про фінансові результати

У статті «Податок на прибуток» показують суму податків на прибуток від звичайної діяльності, визначену згідно з П(С)БО 17 «Податок на прибуток».

Прибуток від звичайної діяльності визначається як різниця між прибутком від звичайної діяльності до опо­даткування та сумою податків на прибуток. Збиток від звичайної діяльності дорівнює сумі збитку від звичайної діяльності до оподаткування та податків на прибуток.

У статтях «Надзвичайні доходи» та «Надзвичайні витрати» відображають відповідно: невідшкодовані збитки від надзвичайних подій (стихійного лиха, по­жеж, техногенних аварій та ін.), включаючи витрати на запобігання виникненню втрат від стихійного лиха і техногенних аварій, обчислені за вирахуванням суми страхового відшкодування та покриття втрат від надзви­чайних ситуацій за рахунок інших джерел; прибутки або збитки від інших подій і операцій, що відповідають визначенню надзвичайних подій, наведеному в П(С)БО 3. Збитки від надзвичайних подій відображають за вира­хуванням суми, на яку зменшується податок на прибу­ток від звичайної діяльності внаслідок цих збитків. Зміст і вартісну оцінку доходів або витрат від кожної надзвичайної події розкривають окремо у примітках до фінансових звітів.

У статті «Податки з надзвичайного прибутку» відоб­ражають суму податків, яка підлягає сплаті з прибутку від надзвичайних подій.

Чистий прибуток (збиток) обчислюється як алгебраїч­на сума прибутку (збитку) від звичайної діяльності, над­звичайного прибутку (збитку) та податків із надзвичай­ного прибутку.

У розділі II Звіту про фінансові результати «Елемен­ти операційних витрат» наводять відповідні елементи операційних витрат (на виробництво та збут, управління та інші операційні витрати), понесених підприємством у процесі діяльності протягом звітного періоду.

Розділ III Звіту про фінансові результати «Розраху­нок показників прибутковості акцій» після запровадження П(С)БО 24 заповнюватимуть акціонерні товариства прості акції чи потенційні прості акції яких відкрито продаються та купуються на фондових біржах, включаю­чи товариства, що перебувають у процесі випуску таких акцій.

У статті «Середньорічна кількість простих акцій» на­водять середньозважену кількість простих акцій, що перебували в обігу протягом звітного періоду.

У статті «Скоригована середньорічна кількість» пока­зують середньорічну кількість простих акцій в обігу, скориговану на кількість таких акцій, які можуть бути ви­пущені в обіг згідно з укладеними угодами.

У статті «Чистий прибуток, що припадає на одну прос­ту акцію» відображають показник, який обчислюють ді­ленням суми чистого прибутку, що належить власникам простих акцій, на середньорічну кількість таких акцій:

У статті «Скоригований чистий прибуток, що припа­дає на одну просту акцію» відображають показник, який обчислюють діленням скоригованої суми чистого прибут­ку, що належить власникам простих акцій, на скориговану середньорічну кількість таких акцій.

Розрахунок середньорічної кількості акцій, чистого прибутку, що належить власникам простих акцій, та їх коригування здійснюється згідно з П(С)БО 24 «Прибуток на акцію».

У статті «Дивіденди на одну просту акцію» відобра­жається показник, який обчислюють діленням суми ого­лошених дивідендів на кількість простих акцій, на які виплачуються дивіденди.

Форму Звіту про фінансові результати наведено в табл. 2.

Таблиця 2.

Звіт про фінансові результати

І. ФІНАНСОВІ РЕЗУЛЬТАТИ

Стаття

Код рядка

За звітний

період

За попередній період

1

2

3

4

Дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг)

010

   

Податок на додану вартість

015

   

Акцизний збір

020

   
 

025

   

Інші вирахування з доходу

030

   

Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг)

035

   

Собівартість реалізованної продукції (товарів, робіт, послуг)

040

   

Валовий:

- прибуток

050

   

- збиток

055

   

1

2

3

4

Інші операційні доходи

060

   

Адміністративні витрати

070

   

Витрати на збут

080

   

Інші операційні витрати

090

   

Фінансові результати від операційної діяльності:

- прибуток

100

   

- збиток

105

   

Дохід від участі в капіталі

110

   

Інші фінансові доходи

120

   

Інші доходи

130

   

Фінансові витрати

140

   

Витрати від участі в капіталі

150

   

Інші витрати

160

   

Фінансові результати від звичайної діяльності до оподаткування:

- прибуток

170

   

- збиток

175

   

Податок на прибуток від звичайної діяльності

180

   

Фінансові результати від звичайної діяльності:

- прибуток

190

   

- збиток

195

   

Надзвичайні:

- доходи

200

   

- витрати

205

   

Податки з надзвичайного прибутку

210

   

Чистий:

- прибуток

220

   

- збиток

225

   

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4 


Інші реферати на тему «Бухгалтерський облік, податки»: