Сторінка
2

Детінізація фонду оплати праці та ризики формування пенсійного фонду України

, (1)

де – обсяг виробництва;

А – розмірний коефіцієнт;

K– вартість основних фондів;

L – обсяг праці;

* – показники еластичності відносно капіталу та праці.

У подальшому нами буде використовуватися податковий вектор , координатами якого є ставки відповідних податків.

Що стосується інших податків, що сплачуються підприємством, то внаслідок несуттєвої ваги у зведеному бюджеті України, їхній внесок у податкове навантаження нами не враховується. Хоча в окремих випадках їхній вплив може бути суттєвим.

При розрахунках величини податкового навантаження нами будуть враховані як податкова амортизація (тобто частка вартості основних засобів, яка зменшує базу оподаткування податку на прибуток підприємств), так і реальні витрати на підтримку обладнання в робочому стані (економічна амортизація) [4].

Тоді вартість виготовленої продукції ():

, (2)

де Р – ринкова ціна без урахування податку на додану вартість (далі – ПДВ), оскільки вважається, що цей податок цілком перекладається на споживача [8]. Розглянемо витрати на виробництво С, які складаються з витрат на оплату праці ( – ставка оплати праці) та інших витрат М (сировина, енергоносії тощо):

. (3)

Оскільки – фактичний фонд оплати праці (до оподаткування), то загальний фонд оплати праці ( ):

. (4)

З цієї суми сплачується податок на доходи фізичних осіб ():

. (5)

Крім того, на нараховуються соціальні платежі ( ), які в моделі поєднуються єдиною податковою ставкою (питання щодо введення єдиної ставки соціальних платежів в Україні обговорюються вже тривалий час):

. (6)

Діюче законодавство дозволяє віднесення соціальних платежів до витрат, тому вони зменшують базу оподаткування податку на прибуток підприємств. Загальна величина податків (), що нараховуються та сплачуються з фонду оплати праці із урахуванням виразів 5, 6 становить [9]:

. (7)

Крім того, до витрат, які зменшують податкову базу, відносять амортизаційні витрати (податкова амортизація). Тоді податок на прибуток підприємств ( ) можна подати у вигляді:

. (8)

Умовно будемо вважати податки – оподаткування праці, а – оподаткування капіталу. Тоді загальна величина сплачених податків ( ) на підставі (7,8) буде такою:

. (9)

Розглянемо величину податкового тиску щодо прибутку до оподаткування ( ) та податкового тиску відносно величини валового доходу ():

; , (10)

де – вартість виготовленої продукції,

– прибуток до оподаткування із урахуванням економічної амортизації.

Позначимо частку витрат, які не можна віднести до оплати праці – , частку оплати праці – , тоді частка оплати праці та частка інших витрат пов’язані між собою так:

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6 


Інші реферати на тему «Фінанси»: