Сторінка
10

Комп’ютерна підтримка уроків математики у початковій школі

Вчитель звертає увагу дітей на те, що структура виразу завжди однакова, яке б число замість k не поставили: у дужках – сума числа і його добуток на 3; за дужками – ділення на 2. Буква якраз і потрібна, щоб записати єдиним способом відразу всі вирази такої структури.

2. Письмове складання числових виразів за вправою 255. Після обчислення значень усіх складених виразів вчитель запитує: що спільного в усіх прикладах? (Усі вони є частками з однаковим дільником – 6.) А який вираз показує структуру усіх цих числових виразів? (Буквений – k: 6.)

3. Опрацювання задачі 260.

Після вивчення змісту задачі вчитель двічі аналізує її від числових даних, супроводжуючи бесіду записом на комп’ютері схеми повного аналізу розв’язання:

За цими схемами вчитель зі слів учнів записує на дошці два вирази:

50-9-43-9 і (50-43)-9.

Учні вибирають той, який вони вміють обчислювати, записують розв’язання і відповідь у зошити.

4. Самостійна робота за вправою 259. Слабшим учням надається допомога.

Підсумок уроку.

На дошці записано числові вирази: (8 + 6): 2; (4 + 6): 2; (10 + 6): 2. Учні називають вираз з буквою, що відображає структуру усіх цих виразів.

Вивчення теоретичних аспектів проблеми використання комп’ютера в початковій школі дало змогу сформулювати гіпотезу нашого дослідження – положення, згідно з яким пізнавальна діяльність учнів буде більш продуктивною за умови оптимального застосування електронних навчальних засобів. В цій частині роботи ми запропонуємо аналіз експериментального дослідження, яке було проведене на базі ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 м. Бережани.

Проведений аналіз наукової літератури засвідчив, що проблема використання комп’ютера в навчанні, зокрема на уроках математики у початковій школі є актуальною, як для педагогіки, так і для методик навчальних предметів.

Вивчення основних психолого-педагогічних та методичних проблем використання комп’ютерних засобів навчання на уроці математики у 1-4 класах на констатуючому етапі дослідження проводилося шляхом використання методів опитування.

Аналізуючи відповіді вчителів слід звернути увагу на наступних питаннях.

Чи використовували б Ви комп’ютер у навчанні дітей (з огляду на всі труднощі та перспективи)? На це питання позитивно відповіли лише 36% вчителів, що свідчить про небажання працювати з комп’ютером. Варто сказати, що такі відповіді давали в основному вчителі з великим стажем роботи.

Що найбільше подобається дітям у застосуванні ІКТ на уроці математики? Відповіді на це питання розподілились наступним чином:

Отже, завдяки використанню комп’ютерних засобів навчання учні отримують змогу користуватись більшою кількістю інформації, що задовольняє їх потреби, збільшує мотивацію та ін. За таких умов, вчитель може звільнити час та подати більше матеріалу, зробити належним чином диференційованість та індивідуалізацію в навчанні. Застосування мультимедійних засобів покращує роботу класу в цілому та кожного учня окремо за певних умов (правильна організація навчального процесу, використання сучасних засобів, методичної літератури тощо).

Використання комп’ютерів сколихнуло педагогічну думку. Вже те, що вони допомагають краще збагнути недоліки, висвітлюють слабкі лапки педагогічної системи, підказують шляхи їхньої ліквідації, робить шкільні комп'ютери могутніми засобами оновлення школи. Та машини залишаються машинами, без участі вчителів вони не працюватимуть.

Саме вдосконаленню процесу навчання математики у початковій школі із використанням комп’ютерних засобів навчання присвячувалася дана робота, в якій проведено теоретичні міркування, обґрунтовано роль, місце, значення персонального комп’ютера в початковій школі, проведено експериментальне дослідження щодо використання вчителями початкових класів електронних дидактичних засобів.

Основні результати дипломного дослідження:

виділено основні аспекти вивчення математики із застосуванням комп’ютерних засобів навчання;

розглянуто переваги та недоліки застосування комп’ютерних засобів навчання, що дало змогу вдосконалити процес вивчення математики із використанням ПК та усувати негативні чинники;

робота на уроці математики з наочними посібниками, виконаними на комп'ютері, викликає значне зацікавлення в учнів під час відтворення знань, активізує пізнавальну діяльність, сприяє повноцінному формуванню передбачених програмою умінь. Реалізуючи навчальний процес в різноманітних формах й різноманітними засобами, учитель підтримуватиме інтерес до навчання протягом усього уроку, запобігатиме перевтомі дітей і водночас розвиватиме такі важливі якості, як швидка реакція, кмітливість, увага;

розроблено конспекти уроків, які демонструють практику впровадження створених комп’ютерних дидактичних засобів;

підібрано педагогічні програмні засоби для вивчення математики;

перевірено ефективність запропонованої методики.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: