Сторінка
6

Педагогічне проектування по темі "Проектування одягу в художній системі "колекція"

Так як виклад нового матеріалу під час спареного уроку триває у середньому 65-70 хвилин, то в межах отриманого орієнтовного часу на вивчення теми можна провести одне теоретичне заняття для ознайомлення студентів з його теоретичними положеннями.

Таким чином, план проектуючої теми буде мати вигляд, який показано в таблиці 1.6.

Педагогічне проектування здійснюється по темі «Проектування одягу в художній системі «колекція», яка є актуальною для дослідження оскільки не так давно вивчається в закладах ПТНЗ і її аналіз може відкрити нові грані для вивчення матеріалу даної теми, розроблення нових завдань для її кращого засвоєння.

У ході роботи над першим розділом курсової роботи було встановлено результати навчання і визначено дидактичне завдання і компоновано інформаційне поле для теми «Проектування художньої системи «колекція». На основі аналізу базової інформацією на основі навчальних дисциплін «Художнє проектування одягу», «Конструювання одягу» «Технологія швейних виробів», «Моделювання одягу», були підібрані методи актуалізації і формування базового навчального матеріалу, були сформовані вісімнадцять дидактичних одиниць навчального матеріалу, побудований граф дидактичних одиниць теми «Проектування одягу в художній системі «колекція». На основі графа побудовано матрицю взаємозв’язків між основними дидактичними одиницями, здійснюється побудова шарів. На базі отриманого результату побудовано структурно-смислову модель теми з семи шарів в ярусно-паралельній формі. Аналіз моделі дозволив отримати оптимальну послідовність викладу навчального матеріалу. Для розподілу всього змісту навчального матеріалу на окремі заняття необхідно визначити орієнтовний час необхідний для засвоєння всіх дидактичних одиниць. Так як виклад нового матеріалу під час спарених уроків триває у середньому 65-70 хвилин, то в межах отриманого орієнтовного часу на вивчення теми можна провести одне заняття для ознайомлення студентів з його теоретичними положеннями.

В другому розділі курсової роботи проводиться розробка системи уроків з теми «Проектування одягу в художній системі «колекція», а саме урок засвоєння нових знань, урок формування умінь і навичок, урок узагальнення і систематизації, урок контролю та корекції знань.

Система уроків з теми «Проектування художньої системи «колекція»

План – конспект уроку засвоєння нових знань

Вихідні дані:

Галицький коледж імені В.Чорновола

Відділення дизайну

Спеціальність: Конструювання і моделювання швейних виробів

Група: М – 21

Викладач: Головко Софія Романівна

Дисципліна: Художнє проектування одягу

Тема: Проектування художньої системи ”колекція“

Мета:

− навчальна: вивчити поняття «колекції» і її типи; знати загальні вимоги до колекцій та етапи розроблення колекцій; уміти проектувати колекції різних типів;

− розвиваюча: розвинути процес зорового сприймання, увагу, довгочасну, короткочасну пам'ять; творче мислення, уяву і фантазію;

− виховна: естетичний смак, прагнення орієнтуватися в сучасному світі моди.

Матеріально-технічне забезпечення: ручки кулькові, олівці графітні, гумка, лінійка, робочий зошит.

Дидактичне забезпечення: ілюстрації до етапу мотивації і підведення підсумків.

Міжпредметні зв’язки: конструювання одягу тема «Основи конструювання одягу», художнє проектування одягу тема «Проектування моделей одягу в різних художніх системах.», моделювання одягу тема «Вступ. Суть і основні поняття художнього проектування одягу», технологія швейних виробів тема «Основи технології швейних виробів».

Тип уроку: засвоєння нових знань

Хід уроку

І Організаційна частина

Мета: Перевірка наявності студентів у аудиторії, готовність їх до спареного уроку, зосередження їхньої уваги на сприйманні матеріалу теми. Оголошення теми і мети спареного уроку.

Форма: фронтальна.

Методи навчання: за джерелом знань і вмінь – словесні (бесіда).

ІІ Мотивація навчання:

Мета: заохочення учнів до сприйняття нового навчального матеріалу.

Форма: фронтальна

Методи навчання:за джерелом передачі й характером сприйняття інформації - словесні (розповідь), наочні (Додаток А).

Тип мотиву: пізнавальний

Інформація викладач

Мода, безсумнівно, повинна відображати життя жінки. Час - суть речей. І одяг - але з її проявів. Функціональність теж має свою цінність, одне неможливе без іншого. Висока якість одягу - запорука її функціональності та значущості. Така, коротко, концепція модельєрів, які прагнуть до створення функціональної, практичною і, одночасно, красивого одягу.

Сучасні модельєри-дизайнери здійснюють художнє проектування моделей одягу саме в художній системі «колекція». Цікаві і сучасні розробки проектують українські дизайнери ( Зинаїда Ліхачова, Оксана Богуцька, Уляна Недошитко), піднімаючи Україну на нову сходинку у модному просторі) [9]. (Додаток А). Але для тому щоб здійснювати власні неповторні розробки колекцій важливо знати, що таке колекція, як створюються колекції, які вимоги висуваються до створення колекцій, які типи колекцій проектують.

Отже, тема сьогоднішнього заняття «Проектування художньої системи «колекція». Ми дізнаємось про особливості проектування одягу в художній системі «колекція», які є типи колекцій, основні етапи і вимоги їх проектування, ці знання знадобляться вам при виконанні практичної роботи, а у майбутньому в професійній діяльності.

ІІІ Актуалізація опорних знань

Мета: перевірка викладачем підготовленості студентів до сприймання нового навчального матеріалу з метою аналізу стану знань, умінь, навичок набутих раніше і необхідних для свідомого засвоєння теми.

Форма: фронтальна

Методи навчання: за джерелом знань і умінь – словесні (бесіда).

Перелік питань:

1. Що таке система в художньому проектуванні одягу? (Художня система – це порядок обумовлений планомірним, правильним розташуванням частин в певному зв’язку, що володіє емоційним впливом).

2. Що ви розумієте під поняттям «одяг»? (Одягом називається виріб або сукупність виробів, які оберігають тіло людини від різних впливів навколишнього середовища, підтримують здоровий стан організму і служать предметом оздоблення).

3. Які види одягу Ви знаєте? (Розрізняють такі основні види одягу: верхній одяг, легкий одяг, головні убори, натільна білизна).

4. Що на Вашу думку означає поняття «модель»?(Модель в художньому мистецтві об’єкт,предмет зображення, зразок будь якого виробу, або жива натура,людина).

5. Які є види художніх систем в проектуванні одягу? ( Є такі види художніх систем: проектування окремих моделей одягу, як автономних художніх систем; сімейство; гарнітур; комплект; ансамбль; колекція).

IV Пояснення нового матеріалу

Мета: вивчити поняття «колекції» і її типи; розглянути загальні вимоги до колекцій та етапи розроблення колекцій.

Форма: фронтальна

Методи навчання: за джерелом знань, умінь – словесні, показ зразків робіт провідних робіт дизайнерів світу.

4.1 Сприйняття і усвідомлення

План

1. Колекція. Види колекцій.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 16  17 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: