Сторінка
10

Педагогічне проектування по темі "Проектування одягу в художній системі "колекція"

Оптимізація самого проектування також веде до необхідності створення системи стандартних і уніфікованих деталей та вузлів.

Для зниження матеріальних і часових витрат під час впровадження в виробництво нових моделей в процесі проектування промислової колекції створюються або використовуються перспективні вихідні символи форми,

створені на базі єдиної конструктивної основи, які в процесі моделювання одержують композиційний розвиток.

Отже, промислова колекція складається з міні колекцій моделей, розроблених на одній конструктивній основі. Під час проектування максимальна варіативність форми досягається шляхом уточнення або заміни базової основи і заповнення базової структури мобільними елементами.

На стадії проектування промислової колекції необхідні стандартизація і уніфікація основ, технологічних вузлів і деталей, створення каталогу конструктивно-технологічних вузлів і деталей, створення каталогу конструктивно-технологічних елементів одягу, що дозволяє забезпечувати повну геометричну і функціональну взаємозамінність деталей і вузлів без додаткової механічної або ручної обробки під час зборки.

При розробленні різноманітних моделей одягу з уніфікованих деталей використовується принцип агрегатування, один зі способів стандартизації, який полягає у створенні різних виробів шляхом їхнього компонування (зборки) з обмеженого числа стандартних або уніфікованих деталей і вузлів, які володіють геометричною і функціональною взаємозалежністю.

Уніфікація елементів і застосування комп’ютерних технологій дозволяє суттєво знизити витрати і скоротити час на впровадження нових моделей.

План проектування промислової колекції:

Перший етап. На відміну від перспективної колекції точкою відштовху для створення промислової колекції є передпроектний аналіз сировинної бази, технологічних можливостей підприємства, призначення моделей і всієї колекції, на основі якого виробляється вже її концепція. Тільки після цього проектанти починають розробляти серії ескізів моделей майбутньої колекції у відповідності до конкретної кольорової гами і конкретних матеріалів, визначати провідні силуети і стиль колекції.

На другому етапі проходить планування колекції, тобто визначається необхідне число моделей, яке залежить від політики цін даної фірми, від числа колекцій, які випускаються в рік, проводиться відбирання ескізів, які потім будуть відтворені в матеріалі.

На третьому етапі приступають до виконання моделей, як правило, муляжним способом з макетної тканини для перевірки конструкції, вносять корективи. Конструкція моделі найчастіше створюється методом конструктивного моделювання з використанням вже існуючих креслень базових моделей, які піддаються трансформації (в них вносяться модельні особливості). Після чого приступають до пошиття моделей на манекенниць.

Четвертий і п’ятий етапи в принципі подібні до етапів роботи над перспективною колекцією (прополювання колекції, створення лекал), а вже шостий етап є етапом виробництва, на якому виготовляються серії моделей колекції, число яких в серії залежить від даної фірми.

4.2 Осмислення зв’язків і залежності між елементами навчального матеріалу

Перелік питань

Які основні відмінності існують між авторськими, перспективними і промисловими колекціями? (Авторські колекції висвітлюють творчу концепцію дизайнера, перспективні втілюють концепцію моди на майбутнє, а промислові колекції створюються на основі короткочасного прогнозу моди)

2. Які етапи послідовності проектування колекції є основними? ( Основними етапами створення колекції є формування концепції колекції; розроблення програми колекції; створення сценарію колекції).

3. В чому полягає особливості проектування перспективних колекцій К.Діора? (Метод роботи К.Діора над колекцією був не зовсім традиційним для кутюр’є: він починався не з тканини (створення нових моделей методом наколювання), а з ескізу, що характерне для роботи над колекцією готового одягу).

4. В чому полягають основні принципи проектування промислових колекцій? (В промисловій колекції найважливішим є саме єдина конструктивна основа, єдність форми, кольорової гами. Це обумовлено завданням, яке стоїть перед цією колекцією і полягає в створенні моделей для їхнього наступного тиражування в масовому виробництві).

V Узагальнення і систематизація знань

Мета: проведення в єдину систему засвоєних на парі понять, виявлення їх окремих компонентів і зв’язків між ними.

Форма: фронтальна

Методи навчання: за джерелом знань, вмінь – словесні (бесіда).

Перелік питань

1. Що означає поняття «колекція»? (Колекція (від латинського collectio - зібрання) – це систематизоване зібрання будь-яких однорідних предметів, що представляють науковий, історичний або художній інтерес для того, хто їх збирає).

2. Що таке художня система «колекція» в моделюванні одягу? (Колекція в моделюванні одягу – це серія моделей різного призначення, які об’єднані єдністю авторської концепції, образу, матеріалів, що застосовуються в колекції, кольорового рішення, форми, базових конструкцій, стилевого рішення)

3. Яка основна ознака колекції? (Головна ознака колекції – це її цільність. Цільність забезпечується єдністю стилю, творчістю методу, кольорової гами, структури матеріалів, форми, єдністю образів).

4. Які є типи колекцій? (Розрізняють наступні типи колекцій: перспективні, промислові, авторські).

5. Як диференціюються колекції? (Всі типи колекцій диференціюються з врахуванням таких ознак: асортиментність, сезонність,віковими категоріями, призначення.

6. Як поділяються колекції в залежності від призначення? (Колекції поділяються в залежності від того, кому вони призначені на наступні групи: „індивідуальний гардероб”, „масові”, „групові”.

7. Які загальні вимоги пред’являються до колекцій? (Загальні вимоги до колекцій: системність, блоковість, адресність колекції, призначення моделей, врахування образу фірми).

8. Яка послідовність розроблення колекцій? (Як правило, розроблення колекцій ведеться в такій послідовності:

Спочатку формується концепція перспективної моди на основі прогнозу моди;

Після цього створюються перспективні колекції;

Потім розробляються промислові масові колекції, які розвивають перспективні тенденції, що появились в колекціях „прет-а-порте”).

8. Яка трифазність створення колекції? (Створення будь-якої колекції передбачає системний підхід і складається з трьох фаз: вихідної, базової і кінцевої).

VI Заключна частина

Мета: підведення підсумків заняття і завдання домашнього завдання.

Форма: фронтальна

Методи навчання: за джерелом знань, вмінь – словесні (бесіда).

Підведення підсумку уроку

Отже, на даному занятті ми ознайомились з поняттям колекція і її типами; розглянули загальні вимоги до колекцій та етапи розроблення колекцій різних типів.

На наступному занятті ми будемо проектувати моделі одягу в художній системі «колекція».

На домашнє завдання ви повинні вивчити теоретичний матеріал, обрати творче джерело для практичної роботи на основі Вашого улюбленого твору мистецтва (кіно, літератури, музики, скульптури, архітектури).

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 16  17 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: