Сторінка
7

Тістопластика як одна з технік ліплення в початкових класах

• поліпшення взаємин з батьками, однолітками, дорослими,

• розвитку просторового мислення, просторової орієнтації.

• розвитку уміння позитивної взаємодії в процесі творчої роботи,

• виховання співпраці, підвищення мотивації, допомозі молодшим дітям через проведення ігрових занять із застосуванням дидактичного матеріалу, виготовленого своїми руками,

• розвитку просторового мислення, моторики рук, уяви, естетичного смаку.

Всього ми виділили чотири пункти, які на наш погляд є одними з найнеобхідніших в процесі розвитку дитини молодшого шкільного віку: дрібна моторика рук, взаємини з однолітками, дорослими, уміння довести роботу до кінця (посидючість і наполегливість),охайність.

Експеримент проводився на протязі місяця в 3 класі, клас був поділений на дві групи по 10 чоловік. Як видно, з рис.1.23., вихідні показники у учнів в двох групах практично не відрізняються, що свідчить про однаковий рівень показників учнів. У одній групі двічі в тиждень на уроках праці використовувалася техніка тістопластика, в іншій вона не використовувалася взагалі, а проводилися планові заняття (малювання, вироби)

Після закінчення терміну експерименту була отримана наступна таблиця, де за одиницю виміру (ми вважали) був прийнятий учень (один учень-1 бал)

№ п\н

Показники

Перша група

Друга група

До

Після

До

Після

1

Дрібна моторика рук

4

10

4

4

2

Комунікабельність

4

5

4

5

3

Наполегливість

3

9

3

5

4

Охайність

4

7

5

6

Рис 1.22

Вплив занять тістопластикою на розвиток дитини має суттєве значення. Воно відображається на особливостях розвитку особистості дитини, його пізнавальної сфери і діяльності.

Рис.1.23 Початкові показники учнів до початку експеремента

Рис.1.24 Динаміка розвитку учнів 1 групи

Рис.1.25 Динаміка розвитку учнів 2 групи

Рис.1.26 Порівняльна характеристика кінцевих результатів

Рис.1.27 Загальна характеристика результатів двох груп

Таким чином, в результаті проведеного дослідження було помічено, що в дітей першої групи, де застосовувалась техніка тістопластика, порівняно з другою групою спостерігається більш високий ріст рівня самооцінки, діти стали більш посидючими, наполегливішими, що виражається в вмінні довести роботу до кінця. Також спостерігається суще закріплення і розвиток дрібної моторики рук. Вченими доведено, що розвиток дрібної моторики знаходиться в тісному зв’язку з розвитком мовлення і розвитком мислення дитини. Що в свою чергу сприяє найбільш повному і швидкому розвитку дитини. (рис.5)

Тістопластика - як один з видів трудової діяльності несе величезні можливості для розвитку особистості дитини. Завдання педагога, знаючи і грамотно використовуючи ці можливості, побудувати навчальний процес з урахуванням вікових, індивідуальних особливостей дітей.

Вивчивши особливості ліплення на уроках трудового навчання в початковій школі, ми прийшли до висновку, що заняття ліпленням на уроках сприяють розвитку дрібної моторики рук, художнього смаку, індивідуальності, інтуїції, виховують організованість, дисциплінованість і акуратність при роботі з солоним тістом, а також уміння планувати творчий проце з кожним учнем.

Ліпленням діти починають займатися вже з молодшого віку, освоюючи найпростіші прийоми роботи з пластиліном та глиною. Цей період є найбільш сензитивним для розвитку творчих здібностей дітей.

Заняття ліпленням є ефективним засобом пізнання об'ємно-просторових властивостей дійсності. Тривимірне зображення об’ємних предметів допомагає школярам пізнати об’єкти в реальній повноті їх форм. У такій роботі в повній мірі реалізуються великі можливості для естетичного і художнього виховання учнів, а також для їх загального розвитку. Також ці заняття дають школярам хорошу можливість в оволодінні навичками роботи з різними матеріалами і інструментами, якими користуються в багатьох видах трудової діяльності.

Ми виявили, що заняття скульптурою розвивають відчуття матеріалу і пластичної форми, удосконалюють окомір і тренують здатність до тонкої ручної роботи.

Творчий початок закладено в кожній дитині, і важливо шукати способи його розкриття. Важливим моментом підтримки інтересу дитини до занять є також його творча активність. Дитину повинен захоплювати сам проце з оволодіння тим чи іншим навиком. Тому перед ним треба ставити посильні, ясні цілі і завдання, обов’язково фіксувати досягнуте, а потім пропонувати нові завдання.

Після вивчення теми ми прийшли до висновку, що заняття ліпленням необхідні дітям, так як вони допомагають розкрити творчий потенціал дитини, його індивідуальні здібності, сприяють всебічному розвитку особистості, допомагають дитині розслабиться, і благотворно впливають на його психіку. Діти починають прагнути до пізнання самих себе і навколишнього їх світу.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: