Сторінка
7

Музикотерапія як засіб регуляції гіперактивності та агресивності у дітей старшого дошкільного віку

Також дослідила психолого-педагогічні вади характеру дітей. Коли йдеться про порушення поведінки, властиві звичайним дітям, тобто про відхилення від норми, то найпоширенішими є такі вади характеру як агресивність та гіперактивність.

Агреси́вність - риса характеру, що виражається у ворожому ставленні людини до інших людей, до тварин, до навколишнього світу. Агресивними називаються такі дії і таке відношення людини, яке, будучи ворожим, у той же час не викликається будь-якими об'єктивними причинами, не може бути виправдане обставинами, що склалися, або міркуваннями морального або юридичного характеру, зокрема — необхідністю самооборони або захисту інших людей.

Гіперактивність – стан, при якому активність і збудливість людини перевищує норму. У випадку, якщо подібна поведінка є проблемою для інших, гіперактивність трактується як психічний розлад. Гіперактивність частіше зустрічається у дітей та підлітків, ніж у дорослих людей, тому що викликається емоціями.

Дібрала такі методики для виявлення рівня агресивності та гіперактивності, як опитувальник Басса – Дарки та тест - малюнок «Неіснуюча тварина». За обраними методиками легко виявити рівень агресивності та гіперактивності у дітей старшого дошкільного віку.

За адаптованими методиками В. Зав’ялова, В. Петрушина з’ясувала правила застосування музикотерапії в ДНЗ. Дослідила, що з метою формування оптимістичного і життєствердного світогляду дошкільнят, гармонізації їхнього внутрішнього світу, вміння радіти життю в дитячому садку музичним керівником разом із вихователями за допомогою спеціально відібраної музики були розроблені сеанси практичної музикотерапії ( за Л. Ігнатьєвою).

Отже, виявлено, що музикотерапія дійсно має можливості позитивно впливати на такі вади характеру дітей, як агресивність та гіперактивність.

Размещено на Allbest.ru

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: