Сторінка
11

Шпаргалка на екзамен з фінансів

Кр = ( Фу-Фв ) / Фк

До показників, які характеризують ефективність використання основних засобів, належать: фондовіддача, рентабельність основ­них засобів, сума прибутку на одну гривню основних засобів.

Фондовіддача: Фв = Вп / Фк

Рентабельність: Рф = ( Пз / Фк )100%

де Пз — заг. прибуток за звітний період;

Абсолютним показником ефективності використання основних засобів є сума прибутку на одну гривню основних засобів.До показників ефективності використання основних засобів мо­жна також віднести показник питомої ваги активної частини основ­них засобів у їх загальній сумі.

52. Знос та амортизація основних фондів.

Розрізняють два види зносу основних фон­дів—фізичний і моральний.

Фізичний знос — це поступова втрата основними фондами спо­живної вартості в процесі експлуатації, тобто суто матеріальний знос їх окремих елементів. Фізичний знос залежить від багатьох факторів, зокрема: особливостей технологічного процесу; якості обслугову­вання основних фондів; кваліфікації робітників та їхнього ставлення до основних фондів у процесі використання, інтенсивності та умов їх використання. Розрізняють повний і частковий знос основних фондів. Повний знос передбачає повну заміну зношених основних фон­дів через нове капітальне будівництво або придбання нових основ­них фондів. Частковий знос компенсується здійсненням капітального ремон­ту основних фондів. Моральний знос — це знос основних фондів унаслідок створення нових, більш прогресивних і економічно ефективних машин та устаткування. Поява досконаліших видів устаткування з підвище­ною продуктивністю робить економічно доцільною заміну діючих основних фондів іще до їх фізичного зносу. Моральний знос зменшує вартість основних виробничих фондів через скорочення суспільне необхідних витрат на їх відтворення. Сума нарахованого зносу характеризує стан основних виробничих фондів. Вирахуванням з первісної (відновлюваної) вартості основ­них виробничих фондів суми зносу визначають залишкову вартість основних виробничих фондів. Сума нарахованої амортизації береться за вартість фізичного зносу. Амортизація — це процес поступового перенесення вартості ос­новних виробничих фондів і нематеріальних активів з урахуванням витрат на їх придбання, виготовлення або поліпшення згідно з нор­мами амортизаційних відрахувань, установленими законодавчими актами. Амортизаційні відрахування включаються до складу вало­вих витрат в-ва й обігу, що беруться для обчислення оподат­ковуваного прибутку.

54. Методи розрахунку амортизаційних відрахувань.

П-ва мають право самостійно застосовувати метод при­скореної амортизації. Завдяки прискореній амортизації зменшують­ся витрати від морального старіння основних виробничих фондів. Сутність прискореного методу нарахування амортизації поля­гає в тім, що без скорочення встановлених нормативних строків служби основних фондів п-вам дозволяється протягом двох років проводити амортизаційні відрахування в підвищених роз­мірах, але з відповідним зниженням їх у наступні роки. Унаслідок зростання амортизаційних відрахувань знижується розмір оподатковуваного прибутку, а отже, і величина податку на прибуток. Одночасно зменшується прибуток від реалізації товарної продукції. Суми амортизаційних відрахувань (А) звітного періоду визначаються множенням норм амортизації (Н) на балансову вартість груп основних фондів (Ба) на початок звітного періоду: А = (Ба*Н) / 100%.

Облік основних фондів, до яких застосовується прискорена амортизація, ведеться окремо за кожним об'єктом. При цьому амор­тизаційні відрахування нараховуються на таку балансову вартість, яка дорівнює первісній вартості цих об'єктів, збільшеній на суму витрат, пов'язаних із поліпшенням таких фондів.

56. Оцінка фінансового стану під-ва, її необхідність та значення.

Фінансовий стан підприємства — це комплексне поняття, яке є результатом взаємодії всіх елементів системи фінансових від­носин підприємства, визначається сукупністю виробничо-госпо­дарських факторів і характеризується системою показників, що відображають наявність, розміщення і використання фінансових ресурсів.

Фінансова діяльність підприємства має бути спрямована на забез­печення систематичного надходження й ефективного використання фінансових ресурсів, дотримання розрахункової і кредитної дисципліни, досягнення раціонального співвідношення власних і залуче­них коштів, фінансової стійкості з метою ефективного функціону­вання підприємства.

Саме цим зумовлюється необхідність і практична значущість си­стематичної оцінки фінансового стану підприємства, якій належить суттєва роль у забезпеченні його стабільного фінансового стану.

Метою оцінки фінансового стану підприємства є пошук резервів підвищення рентабельності виробництва і зміцнення комерційного розрахунку як основи стабільної роботи підприємства і виконання ним зобов'язань перед бюджетом, банком та іншими установами.

57. Інформаційне забезпечення оцінки фінансового стану.Інформаційною базою для оцінювання фінансового стану п-ва є дані:1)балансу; 2)звіту про фінансові результати; 3)звіту про рух грошових коштів; 4)звіту про власний капітал; 5)дані статистичної звітності та оперативні дані. Інформацію, яка використовується для аналізу фінансового стану п-в, за доступністю можна поділити на відкриту та закриту (таємну). Інформація, яка міститься в бухгалтерській та статистичній звітності, виходить за межі п-ва, а отже е відкритою.

Кожне п-во розробляє свої планові та прогнозні показ­ники, норми, нормативи, тарифи та ліміти, систему їх оцінки та ре­гулювання фінансової діяльності. Ця інформація становить комер­ційну таємницю, а іноді й «ноу-хау». Відповідно до чинного законо­давства України п-во має право тримати таку інформацію в секреті. Перелік її визначає керівник п-ва. Усі показники бухгалтерського балансу та звітності взаємо­зв'язані один з одним. Їх цінність для своєчасної та якісної оцінки фінансового стану п-ва залежить від їхньої вірогідності та дати складання звіту. У цілому бухгалтерський баланс складається з активу та пасиву і свідчить про те, як на певний час розподілено активи та пасиви і як саме здійснюється фінансування активів за допомогою власного та залученого капіталу. Фінансова звітність повинна надати дохідливу, доречну, достові­рну та порівнянну інформацію щодо фінансового стану, результатів діяльності п-ва, руху його грошових коштів, змін у складі власного капіталу.Фінансова звітність має бути підготовлена та надана користува­чам у певні терміни, які визначаються чинним законодавством. У разі надмірної затримки в наданні звітної інформації вона може втратити свою актуальність. Дані фінансової звітності є підставою не тільки для оцінки ре­зультатів звітного періоду, а й для їх прогнозування. Так, інформа­ція щодо фінансового стану та результатів діяльності часто викори­стовується як підстава для прогнозування майбутнього фінансового стану.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 


Інші реферати на тему «Фінанси»: