Сторінка
2

Чи існують інші цивілізації?

Отже, падаюче тіло наблизилося до місця свого вибуху по дуже положистій траєкторії з нахилом не більш 10°. Тунгуське тіло вибухнуло на висоті 5—7 км від поверхні землі, але вибухова хвиля розметала вікову тайгу на величезній площі, ЩО дорівнює площі Московської області. У радіальному вивалі немає слідів балістичної повітряної хвилі — тієї, котра утвориться в повітрі при польоті тіла.

А це означає, що швидкість тунгуського тіла безпосередньо перед вибухом не перевищувала 1—2 км/с. Але звідси випливає, що при такій швидкості кінетичної енергії тіла просто не вистачить для вибуху подібної потужності, що дорівнює приблизно 40 Мт, яким і був тунгуський вибух.

У такому випадку виникає питання: що ж вибухнуло? Вибухи бувають різні, наприклад, механічні. Під цим терміном в астрономії розуміють вибух метеорита, що трапився після його удару об тверду поверхню. При миттєвій зупинці кінетична енергія метеорита витрачається на руйнування кристалічних ґрат твердого тіла, у результаті чого структура метеорита стає схожою на дуже сильний стиснутий газ. Такий газ миттєво розширюється, а це і є вибух.

У 1968 році остаточно було з'ясовано, що Тунгуський метеорит на землю не падав і механічного вибуху не було. Що ж у такому випадку відбулося і що викликало вибухову хвилю такої потужності?

Перебираючи різні варіанти відповідей, учені дійшли висновку, що цей вибух за різними ознаками має багато спільного з термоядерним. Але дещо все-таки його і відрізняло, наприклад: як пояснити різко посилений могутній приріст рослинності в районі епіцентру вибуху або світіння неба після катастрофи, хоча на полігонах і в інших місцях, де проводилися висотні ядерні вибухи, нічого схожого не спостерігалося .

Можна припустити, що тунгуським тілом, яке вибухнуло, насправді був НЛО, що зазнав аварії. Наскільки розумною є така заява? Адже НЛО здебільшого прийнято вважати міфом, галюцинацією, чим завгодно, але не реально існуючим космічним об'єктом. Тоді як пояснити той факт, що ще в Давньому Римі спостерігалися появи НЛО? Щоб не бути голослівними, можна навести уривки з відомостей про 59 давньоримських «знамень», які у 1552 році н. є. зібрав і представив Лікосфенес.

222 рік до н. є. «Коли Гней Доміций і Гай Фанній були консулами, у небі з'явилося відразу три Місяці».

218 рік до н. є. «В області Амітерно багато разів з'являлися невідомі люди в білому одязі. У Праенесті — палаючі лампи з небес. В Арпі — щит у небі. На небі спостерігалися примарні кораблі».

214 рік до н. є. «В Адрії у небі з'явився вівтар і щось, що нагадує фігуру людини біля нього». Подібне явище описане й у Біблійному писанні, де мовиться про те, як якийсь пророк бачив у небі друге сонце.

Якщо й ці історичні факти непереконливі, то, крім падіння тунгуського тіла, як пояснити переміщення на поверхні Місяця тіні, що за допомогою могутнього телескопа зафіксував студент японського університету? Швидкість цього об'єкта дорівнювала приблизно 200 км/с, а діаметр його складав 20 км. Як пояснити те, що російський космонавт Гречко, та й не тільки він, спостерігав у космосі дивні переміщення й курсування незрозумілих об'єктів?

Можливо, все-таки існує життя на Марсі, адже з останніх повідомлень стало зрозуміло, що там виявлено мікроорганізми, а це вже життя. Може, людині слід трохи змінити ракурс, вивчаючи Всесвіт, і тоді відкриється зовсім інший світ, який буяє живими клітинками, або ж позабіологічне, але життя. Можливо, що у Всесвіті працює модель «іншого часу», де плин фізичного часу за супровідних обставин накладається на час майбутній, який фактично є вже минулим.

Сказати, скільки існуватиме наша цивілізація, неможливо; вона може зникнути завтра, а може проіснувати ще не одне тисячоліття. Наша цивілізація може уникнути воєн або природних катастроф, але коли-небудь вона все-таки має вичерпати всі джерела енергії, не тільки земні, але й зоряні, а також джерела, ті, із яких вона складається і які також зазнають розпаду. Ось чому активні діячі людства розуміють, що цивілізація приречена на вгасання, і дуже вже хочеться відправити послання не тільки неземним цивілізаціям, але й представникам Землі майбутнього. Може, у свою чергу, ті також зможуть послати свої знання у майбутнє — і «виросте дерево цивілізацій», яке поєднуватиметься спільними знаннями.

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Інші реферати на тему «Астрономія, авіація, космонавтика»: