Сторінка
1

Основи знань з фізичної культури студентів. Значення фізичних вправ для підготовки юнаків та дівчат до праці

ПЛАН

1. Руховий режим старшокласників;

2. Правила самостійних занять фізичними вправами;

3. Гігієна дівчат під час занять фізичними вправами:

4. Шкідливість паління;

5. Значення фізичних вправ для підготовки юнаків і дівчат до праці.

1.Руховий режим старшокласників;

Додержання правильного рухового режиму учнями старших класів – важлива умова їхнього фізичного розвитку та підтримання розумової працездатності.

Зростання розумових навантажень у старших класах вимагає щоденного активного відпочинку на свіжому повітрі (фізичні вправи, прогулянки, ігри). Для старшокласників активний відпочинок на свідому повітрі має становити не менш як дві години на добу. Позакласні і позашкільні форми занять необхідно організувати так, щоб вони компенсували дефіцит рухової активності.

6-7 годин занять фізичними вправами на тиждень (щоденна ранкова зарядка, фізкультура при виконанні домашніх завдань, два уроки фізкультури, три-чотири заняття в спортивній секції, участь в змаганнях) сприятливо впливають на фізичний розвиток школяра і є оптимальною нормою його рухової активності.

2.Правила самостійних занять фізичними вправами.

Самостійні заняття найкраще розпочинати, виконуючи домашні завдання з фізкультури. Якщо такі у вас відсутні, складіть самі комплекс спеціальних вправ і вправ для загального розвитку. Ввівши до нього ті з тих, що і вивчаєте в даний час у школі, а також ті, що розвивають силу, швидкість, гнучкість, витривалість. Особливо зверніть увагу на ті рухові якості, в розвитку яких ви відстаєте.

Самостійне заняття будуйте формі уроку, що складається з трьох частин: підготовчої (розчинки) – 5-10 хв., основної – 25-35 хв., та заключної – 5-8 хв.

У процесі самостійних занять між вправи роблять невеликі паузи для відпочинку. Слід пам’ятати: відчуття помірної фізичної втоми, легкий піт, незначний біль - природні й неповинні ставати завадою для продовження занять. У міру зростання тренованості такі тимчасові явища поступово слабшають, а згодом і зовсім зникають.

Кожне заняття має проходити досить інтенсивно. Інакше ви не досягнете бажаного результату. Проте і перенапруження шкідливе, а тому ускладнюють комплекси та підвищують навантаження поступово: лише у такому разі вони дадуть бажаний ефект.

3.Гігієна дівчат під час занять фізичними вправами.

Як займатися фізичними вправами під час менструацій, щоб не завдати шкоди здоров’ю?

При стійкому аварійно-менструальному циклі і доброму самопочуття заняття фізичними вправами можуть тривати без особливих обмежень. Але при поганому самопочутті навантаження зменшують, обмеживши або зовсім виключивши вправи на силу, швидкість, стрибки, рухи з натужуванням тощо. Те саме стосується дівчат з нестійким циклом при доброму самопочутті.

Безумовно протипоказані заняття при нестійкому менструальному циклі і поганому самопочутті, а також тих випадках, коли фізичне навантаження затримує появу менструації.

Великі фізичні напруження, пов’язані з інтенсивними тренувальними заняттями, під час менструації нерідко несприятливо позначаються на загальному стані організму. Вони можуть негативно впливати і на перебіг менструального циклу. Часом збільшуються втрати крові, тривалість менструального періоду, з’являються больові відчуття, порушуються діяльність нервової та серцево-судинної системи.

Максимальне підвищення фізичної працездатності організму відзначається в дівчат у перед менструальному періоду, в більш-мент помітний її спад – незадовго до початку, або під час менструації.

4.Шкідливість паління.

Жодне з шкідливих звичок не забирає стільки здоров’я, як паління тютюну. Паління ослаблює організм, знижує працездатність людини, зменшує опір організму захворюванням. Особливо шкідливе воно в молодшому віці. Паління шкідливе не тільки для того. хто курить, а й для тих, хто його оточує.

У димі тютюну, крім нікотину, є чадний газ, який, потрапляючи в кров, знижує здатність гемоглобіну вбирати кисень.

З димом в легені потрапляє свинець, затний нагромаджуватись в організмі, миш’як, що сприяє розвитку злоякісних пухлин, а клійка суміш – тютюнова смола, осідаючи в дихальних шляхах, подразнює їх.

71% курців хворіють на бронхіт, 95% - туберкульоз. Курці значно частіше, ніж неку рці, хворіють на рак легенів.

Під впливом нікотину руйнується вітамін С.Нікотин та його похідні спричиняють розвиток виразки, катару шлунка та інших хворих. Невага невипадково виразкою шлунка переважно хворіють чоловіки, більшість яких є заядлими курцями.

Тож як позбавитись цієї шкідливої звички? Для цього насамперед потрібна сила волі. Вже через кілька днів після припинення паління підвищується працездатність, поліпшується апетит, зникають неприємні відчуття.

Кидайте палити!

5.Значення фізичних вправ для підготовки юнаків і дівчат до праці.

Заняття фізичними вправами сприяють зміцненню здоров’я і всебічного розвитку, розміщують рухові можливості і завдяки цьому відіграють чималу роль у підготовці молоді до праці.

Належний рівень розвитку рухових можливостей є важливою умовою високої продуктивності праці на сучасному виробництві. Встановлено, що люди, які займаються фізичними вправами, менш хворіють, легше переносять такі впливи, як шум, вібрація, закачування тощо.

Різнобічна фізична готовність людини розширює її можливості в здійсненні різноманітних видів діяльності, пов’язаних з великими фізичними та психічними напруженнями, будь це праця токаря, монтажника, тракториста, геолога тощо.

Ніде так, як у спорті, не виховуються вольові якості людини, тобто рішучість, наполегливість, цілеспрямованість, вміння себе обмежувати. У спорті нерідкісні ситуації, за яких спортсмену доводиться переборювати нерішучість, боязкість, втому. Усі ці якості, набуті в спортивному тренуванні, мають велике значення і в трудовій діяльності. Встановлено, що в людей, які займаються фізичною культурою та спортом, швидше формуються трудові навички, вища працездатність, їх організм швидше пристосовується до умов виробничої діяльності.

Література.

1. Б.М. Шиян “Методики фізичного виховання”.

2. П.М. Коваль “Фізичне виховання”.Інші реферати на тему «Фізкультура, туризм»: