Сторінка
24

Охорона праці та її організація на підприємстві, в установі, організації

ДОДАТОК 5

Граничні норми підіймання і переміщення

Важких речей жінками

Підіймання і перреміщення вантажів за чергування

З іншою роботою (до 2разів на годину)-10кг

Підіймання і переміщення вантажів постійно протягом

Робочої зміни-7кг

Сумарна вага вантажу, який переміщується протягом кожної години робочої зміни, не повинна перевищувати:

ü З робочої поверхні-350кг;

ü З підлоги-175кг.

ДОДАТОК 6

УКАЗ

ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

Про Основні напрями розвитку трудового потенціалу

в Україні на період до 2010 року

З метою створення передумов для формування та реалізації довгострокової державної політики щодо розвитку трудового потенціалу постановляю:

1. Схвалити Основні напрями розвитку трудового потенціалу в Україні на період до 2010 року (додаються).

2. Кабінету Міністрів України:

у шестимісячний строк розробити і подати на розгляд Верховної Ради України проект Державної програми розвитку трудового потенціалу в Україні на 2000 - 2010 роки;

врахувати витрати щодо реалізації зазначеної Програми при опрацюванні проекту Державного бюджету України на 2000 рік.

Президент України

Л. КУЧМА

м. Київ

3 серпня 1999 року

N 958/99

 

СХВАЛЕНО

Указом Президента України

від 3 серпня 1999 р. N 958/99

 

Основні напрями розвитку трудового потенціалу в Україні

на період до 2010 року

Загальні положення

1. Трудовий потенціал - це сукупна чисельність громадян працездатного віку, які за певних ознак (стан здоров'я, психофізіологічні особливості, освітній, фаховий та інтелектуальний рівні, соціально-етнічний менталітет) здатні та мають намір провадити трудову діяльність.

Функціонування трудового потенціалу в Україні відбувається в умовах кризових явищ в економіці та соціальних протиріч у суспільстві. Природна база формування трудового потенціалу характеризується демографічними особливостями відтворення трудового потенціалу, які виявилися в 60-х - 90-х роках цього століття та вплинули на зниження народжуваності і збільшення смертності, скорочення тривалості життя і загальне старіння населення. Зазначені тенденції торкнулися кількісно-якісного складу трудового потенціалу, продуктивності суспільної праці і стимулів до неї, кваліфікаційного і освітньо-культурного рівня населення, вартості робочої сили і доходів населення. Економічні та соціальні чинники виявили проблеми безробіття, поширення нелегальної трудової діяльності, зниження національного інтелектуального та освітнього потенціалу, значного розшарування населення за рівнем доходів.

итуація, що склалася, вимагає розроблення науково обгрунтованого бачення дальшого розвитку трудового потенціалу, яке може бути покладено в основу практичних дій, спрямованих на кардинальне поліпшення стану справ у цій сфері. Серед них основними мають стати: створення належних умов для повноцінного відтворення трудового потенціалу і професійно-інтелектуального розвитку; створення можливостей для продуктивного його використання через відповідне економічне підгрунтя, збалансований регіональний розвиток, впровадження системи стимулів до праці, забезпечення умов праці і життя, а також реалізація соціальних гарантій зайнятого і незайнятого населення в умовах формування ринкових відносин, що створить передумови для поліпшення всіх параметрів формування трудового потенціалу.

2. Метою державної політики розвитку трудового потенціалу є створення правових, економічних, соціальних і організаційних засад щодо його збереження, відтворення та розвитку, спрямованих на створення умов для:

поліпшення природної бази формування робочої сили;

отримання професійно-технічної та вищої освіти, професійних послуг з підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації відповідно до суспільних потреб;

здійснення повної продуктивної зайнятості;

запобігання масовому безробіттю;

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 


Інші реферати на тему «Трудове право України»: