Сторінка
1

Технологія приготування торта з пісочного тіста „Листопад”

I. Вступ

II. Технологічна частина

Загальні відомості

Організація робочого місця

Вибір устаткування

Товарознавча характеристика сировини

Технологія приготування

Санітарні вимоги

III. Охорона праці

IV. Література

V. Зміст

I. ВСТУП

Борошняні кондитерські вироби мають велике значення в харчуванні населення. У сучасних умовах поряд із забезпеченням високої якості кондитерських виробів висувається загальна необхідність у розширенні й поновлені їх асортименту.

Шукаючи нові смакові властивості виробів крім провадження нових органічних рецептів, можна застосувати різні поєднання все існуючих напівфабрикатів і сировини.

В умовах сучасного виробництва кондитер повинен володіти повним знанням і необхідними практичними навиками. Відповідно до класифікаційної характеристики кондитер повинен знати: основні властивості сировини, що використовується для приготування кондитерських виробів, методи визначення її якості; асортимент і технологію приготування різноманітних напівфабрикатів, різних видів тіста, начинок, сиропів, кремів, помадів, посипок; технологічний процес приготування кондитерських виробів, способи оздоблення кондитерських виробів кремом, помадою, мастикою, марципаном, глазур’ю; правила технічної експлуатації обладнання; спосіб економічного використання енергії, порядок використання збірниками рецептур, вимоги до якості напівфабрикатів і готових виробів, їх можливі дефекти і заходи з попередженням чи усуненням цих дефектів; раціональні вимоги організації праці й санітарно-гігієнічні вимоги до утворення робочих місць; правила техніки безпеки в роботі, а також вимоги санітарної гігієни і правила внутрішнього розпорядку.

Кондитер повинен мати тонкі смакові відчуття і гарне відчуття запаху, вміло поєднувати смакові речовини у різних пропорціях для забезпечення приємного смаку і аромату готових виробів, підбирати кольори кремів природних тонів, творчо мислити і постійно працювати над розробкою та впровадженням нових рецептів, напівфабрикатів і готових виробів, вміти самостійно вкладати рецептуру і технологічну карту та будь-який кондитерський виріб.

До сучасного кондитера ставлять слідуючі вимоги:

§ Повинен мати середню спеціальну освіту.

§ Знати рецептури булочних виробів, які використовуються для приготування кондитерських виробів.

§ Дотримуватись санітарно-гігієнічних умов виробництва кондитерських виробів і їх термінів зберігання, транспортування і реалізації.

§ Знати органічні методи оцінки якості борошняних кондитерських виробів, признаки їх не доброякісності і способи усунення недоліків.

§ Дотримуватись концентрації використовуючи харчових добавок і барвників при приготуванні борошняних кондитерських виробів, що реалізовується медично-біологічним вимогам і санітарними нормами якості.

§ Знати способи і прийоми високохудожнього оформлення складних видів, борошняних кондитерських виробів, знати техніку виготовлення органічних фігурних тортів та заказаних.

§ Знати і вміти використовувати на практиці методи розрахунку борошна та інших компонентів тіста.

§ Умови користування збірниками рецептур стандартними підприємства і технологічними картами при виготовленні борошняних кондитерських і булочних виробів.

§ Знати принципи і правила експлуатації технологічного обладнання, яке використовується при приготуванні виробів.

§ Знати і дотримуватися заходів пожежної і електробезпеки.

§ Дотримуватися культури і етикету спілкування з колегами на роботі.

§ Знати раціональну організацію праці на робочому місці й уміти чітко планувати роботу.

II. ТЕХНОЛОГІЧНА ЧАСТИНА

Загальні відомості.

Торти – це вироби з значним вмістом цукру, жиру, яєць, привабливим зовнішнім видом, різноманітним смаком і ароматом, великого розміру, складного оформлення обмежено стійкістю при зберіганні. Виробництво тортів складається з таких операцій: приготування випеченого н/ф; приготування оздоблювального н/ф; розрізання та складання шарів, оздоблення.

Торти посідають особливе місце в групі борошняних кондитерських виробів. Пояснюється це не тільки смаковими властивостями тортів, але тим, що торт може прикрасити будь-який святковий стіл і бути гарним подарунком.

Значні розміри тортів – від 250 г (дитячі торти) до 10 кг і більше дозволяють здійснювати найрізноманітніші оздоблення їхньої поверхні.

За складністю торти поділяють на такі групи: торти масового виробництва, фігурні та фірмові торти. Торти масового виробництва виготовляються за уніфікованими рецептами, затверджені Міністерством харчової промисловості України, масою 250 г, 500г, 1 кг і 1,5 кг. Для тортів масою до 1 кг допускаються такі вагові відхилення 250 m 4 %, 500 г m 2,5 %, 1 кг m 1,5 %. Для тортів понад 1 кг відхилення можуть становити 1 %. Торти масового виробництва мають нескладне оформлення поверхні й обсипані бісквітними крихтами бокову частину. Торти фігурні виготовляють масою не менше 1,5 кг із складним художнім оформленням поверхні і бічної сторони.

Фірмові торти. Рецептура для цих тортів розробляється безпосередньо в кондитерських цехах підприємств громадського харчування. Ці торти можуть бути фігурними і масового виробництва.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 


Інші реферати на тему «Технічні науки»: