Сторінка
1

Рівненська область – економічний потенціал району

 

Герб області

Рівненська область

Фото

 

Провідні підприємства області

 

Рівненська область розташована в північно-західній частині України і займає площу 20,1 тис. кв.км, що становить 3,3% від загальної території України. Регіон межує з Брестською і Гомельською областями Республіки Білорусь, Житомирською, Хмельницькою, Тернопільською, Львівською і Волинською областями України.

За адміністративно-територіальним поділом Рівненщину складають 16 районів, 4 міста обласного та 6 районного підпорядкування.

Населення області – 1,2 млн. осіб, або 2,3% населення України.

Вдале географічне розташування зумовило розвиток мережі автомобільних і залізничних магістралей, природно-ресурсного потенціалу краю.

Через область проходять автомагістралі Київ-Варшава, Київ-Брест, Київ-Львів, Київ-Чернівці. Рівненський аеропорт здатний приймати всі класи авіатранспорту. На території області розвідано понад 615 родовищ різноманітних корисних копалин, з них лише 80 експлуатується. З надр Рівненщини видобувається /від загального видобутку в Україні/ близько третини польово-шпатової сировини, 20% крейди, більше 10% каоліну, 5-8% лицювального та будівельного каменю, базальту, цементної сировини, мінеральних вод тощо. В останній період визначені перспективи промислових родовищ фосфатної родовини та самородної міді, позитивні ознаки алмазів, дорогоцінного каміння. Пріоритетне значення мають проекти розширення раціонального використання понад 100 родовищ будівельного та лицювального каміння, базальтів, бурштину та фосфатів. З 35 детально розвіданих родовищ будівельного каменю в даний час розробляється 19. На сході області розвідані 8 родовищ лицювального каменю на доступній для відкритої розробки глибині рожевих та блакитно-сірих гранітів. Можливе збільшення видобутку декоративного каменю – діоритів, діабазів та габроїдів.

Площа лісового фонду області складає 853 тис. га. в тому числі вкрита лісом – 794 тис. га. загальний запас деревини становить 672,1 тис. га. загальної площі лісового фонду.

Провідні галузі економіки краю – промислове і сільське господарство. В загальноукраїнському контексті область відзначається виробництвом волокнистих плит, фанери, мінеральних добрив, цементу, бурштину, підприємствами переробки м’ясо-молочної і сільськогосподарської продукції.

Основними напрямами розвитку сільського господарства є вирощування зерна, картоплі, переробка цукросировини, льону-довгунця, продукції тваринництва. Загальна площа сільськогосподарських угідь складає 916,2 тис. га.

Розвиток зовнішньоекономічної активності є одним із дієвих важелів розв’язання економічних і соціальних завдань та сприяння структурній перебудові і зміцнення економіки області її регіонів і міст, відносно швидкого насичення ринку товарами та послугами, підняття рівня платоспроможності населення, впровадження нових технологій, зайнятості населення.

Зовнішньоторговельні операції з товарами область здійснювала з партнерами 80 країн світу, з них: 10 – країни СНД, 70 – інші країни світу.

Найбільші обсяги експортних поставок здійснювались у Польщу, Російську Федерацію, Італію, Угорщина, Туреччина, Німеччину, Білорусь.

В структурі експорту найбільша питома вага припадає на деревину і вироби з неї, добрива, органічні хімічні з’єднання, продукти неорганічної хімії, цукор і кондвироби з цукру.

Найбільші імпортні надходження здійснювались з Російської Федерації, Німеччини, Польщі, Сполучених Штатів Америки, Бразилії, Колумбії, Угорщини, Нідерландів.

Основу імпортних надходжень складають інші хімічні продукти, цукор і кондвироби з цукру, папір та картон, машини та устаткування, органічні хімічні сполуки.

Слід відмітити, що за останній період в області відслідковується тенденція збільшення виробництва продукції з високим ступенем переробки та з використанням новітніх технологій і програм, а також значне зменшення випуску товарів з давальницької сировини.

Товарна структура експорту регіону вийшла із стадії сировинного придатку зовнішньоекономічної діяльності та в певній мірі на рівень високоліквідних товарів і поглибленої обробки.

Ефективність зовнішньоторговельних зв’язків значною мірою визначається структурою експортно-імпортних поставок, яка свідчить про високий рівень розвитку економіки, технічного прогресу виробництва та експортних можливостей, відбувається підвищення ресурсного потенціалу регіону.

Обсяги експорту та імпорту по бартерним операціям помітно зменшилися, що свідчить про покращення розвитку економіки та вдосконалення українського законодавства, транспортно-складської, фінансово-банківської складових інфраструктури зовнішніх економічних відносин.

В економіку області вкладено іноземних інвестицій на суму 52 млн. дол. Найбільші обсяги надійшли від нерезидентів із Сполученого Королівства – 31 млн. дол., Російської Федерації – 11 млн. дол., Німеччини – 1,4 млн. дол.

З метою покращення інвестиційної привабливості регіону на території п’яти північних районів області заплановано запровадити спеціальний режим інвестиційної діяльності з гнучкою системою митних, податкових та інших пільг.

Область зацікавлена в поглибленні співпраці і ділового партнерства з потенційними інвесторами в галузях дорожнього та цивільного будівництва, створення мережі спільних підприємств з розвитку сучасних засобів зв’язку, спільного вирощування сільгосппродукції за європейськими технологіями і її асортиментної переробки, спільного виробництва малогабаритної землеобробної техніки, випуску товарів легкої промисловості, розвитку інфраструктури міст.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3 


Інші реферати на тему «Розміщення продуктивних сил»: