Сторінка
1

Літаючі тарілки Третього рейху

Вже більш, ніж 50 років то там, то там з'являються публікації про літаючі тарілки, вперше зроблені нібито німецькими вченими й інженерами. Втім, це не така вже й фантастика .

Вивчаючи літальні апарати дискової форми, рано чи пізно неодмінно стикаєшся з чималим пластом історико-уфологічної міфології, присвяченому «літаючим тарілкам, створеним в «тисячолітньому рейху».

Мабуть, про всі інші, разом узяті, дисколети земного походження, що літали або залишилися на папері, не написано стільки, скільки про конструкції, народжені технічним генієм німецьких інженерів, або — згідно легенді — окультними жерцями товариств «Врилль» і «Туле» в інституті «Аненербе» .

На жаль, поки на питання щодо реальності цих легенд, достовірності цих описів, не можна дати однозначної відповіді.

Негативною вона бути не може, тому що дископлани з свастикою на крилі — хай не такі, як у легендах — були. Але й позитивним вона поки бути не може, оскільки немає документальних свідоцтв, і все, що ми маємо, — спогади і реконструкції .

Ця літаюча тарілка дійсно проходила випробування.

ЗАГАДКИ І «ЗАГАДКИ»

Проте дещо ми можемо. Наприклад — оцінити можливості німецької науки і промисловості — не міфічні, а реальні. Відомі й завдання, які ставилися перед Люфтваффе, а для вирішення цих завдань потрібна була найсучасніша техніка, в тому числі й дисколети. Нарешті, ми можемо уявити масштаби цих робіт — а значить, їхню важливість і очікувані результати.

У історії Другої світової війни чимало загадок. Є серед них і такі, для пояснення яких прямо напрошуються окультно-містичні причини. Але це не відноситься до техніки тієї війни — тут загадок сьогодні НЕМАЄ! А ті, що здаються такими, як правило, з'являються від незнання предмету. Або від того, що тему свідомого забалакують .

Бойова машина народжується не у вакуумі — вона повинна десь будуватися, базуватися, уражати конкретні цілі з певними параметрами, долати протидію супротивника . При цьому, ні замовник, ні розробник просто так, з любові до мистецтва, принципово-нову компоновку, форму апарату освоювати не будуть, якщо у неї немає істотних переваг перед старою: та вже працює, а нову — невідомо, чи можна взагалі зробити. Так навіщо Люфтваффе могли бути потрібні літаючі тарілки?

У XX ст. Німеччина розв'язала дві світові війни. У обох випадках вона і очолювана нею коаліція були свідомо слабкіше за супротивника, слабкіше, в першу чергу, економічно. І це доконано й недвозначно виявилося в результаті обох воєн. І це, взагалі кажучи, було очевидно із самого початку, так на що ж розраховували німецькі лідери?

Тільки на одне. Економічні чинники діють не миттєво. Потрібні навіть не місяці — роки, щоб своє вагоме слово сказали гігантські, проте багато в чому — латентні, приховані ресурси СРСР, Британської імперії, США. А що, якщо, завдяки якісній перевазі Німеччини вдалося б розгромити своїх супротивників ДО ТОГО? Звідси — концепція бліцкригу: ніщо інше було неможливе просто економічно!

Очевидно, що істотна якісна перевага нереальна без переваги технічного. Останнього ж можна досягти двома способами: безперервно удосконалюючи існуючу техніку, або — створюючи принципово нову. Нацисти(а до них — рейхсвер) не залишили без уваги обидва шляхи. Але .

Як не видасться дивним(втім, в світлі версальських обмежень — не дуже), в традиційних галузях озброєнь німці майже до самого кінця війни не мали значних переваг.

Танки «Пантера», винищувачі Ме-262, субмарини XXI серії, автомати МР-43 з'явилися, і в достатніх кількостях, коли ліміт часу на бліцкриг давно закінчився, а супротивники Німеччини розвернули на повну потужність СВОЇ військово-промислові комплекси. До того ж й ми, і американці мали можливість виробляти військову техніку значно більших кількостях, ніж Німеччина, — просто завдяки розмірам країн та ресурсам. А своїми перемогами рейх зобов'язаний, в першу чергу, грамотному використанню зброї, хорошої, але далеко не кращої в світі .

І тому, ТІЛЬКИ тому, німці буквально вхопилися за ракетну зброю, ледве команда Вернера фон Брауна показала реальні успіхи.

Тепер же, після загального військово-економічного відступу, повернемося до літаючих тарілок. Люфтваффе потребували . апаратів, не вимогливих до аеродромів (очевидній цілі ворожих бомбардувань), які б, щонайменше, не поступалися, за швидкістю і дальністю, літакам супротивника, таких, що перевершували їх у вертикальній (хоча б) маневреності.

Висотний развідник-автожир «Флюгегельрад-Ш».

ЩО БУЛО НАСПРАВДІ

Завдяки подовжній стійкості на всіх кутах атаки, аж до 90°, дископлан МОЖЕ мати виняткові злітно-посадочні характеристики. Але може й не мати, оскільки крило малого подовження має низьку аеродинамічну якість, що не сприяє швидкому зльоту і великій дальності польоту. Крім того, стійкість літака з таким крилом по КРЕНУ і РИСКАННЮ ніяка, в чому ще раніше переконався льотчик Рибко, ще в 1937 р. випробовуючи перший в світі літак з трикутним крилом малого подовження «Стріла», який був спроектований радянським авіаконструктором А.С. Москальовим.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4 


Інші реферати на тему «Історія Всесвітня»: