Сторінка
4

Управління фінансово-економічними ризиками на прикладі міжнародного підприємства ДП «AVON Ukraine»

Проміжний коефіцієнт покриття також нижче норми. На початок попереднього періоду підприємство (у випадку своєчасності розрахунків дебіторів) здатно було погасити найближчим часом 55% зобов'язань, а на кінець 2005 р. лише 30%.

Загальний коефіцієнт покриття знизився за два періоди з 1,99 до 1,67. Т.е. обсяг поточної заборгованості, що підприємство може погасити з обліком наявних наявних ресурсів, своєчасних розрахунків кредиторів і реалізацією поточних матеріальних активів знизився з про 166% зобов'язань до 167%. Обидва показники нижче нормативного рівня, рівного 2. Однак з погляду кредиторів дані значення знаходяться в межах норми, тому що в цьому випадку база порівняння дорівнює 1.

Коефіцієнт незалежності засобів підприємства характеризує частку власності власників підприємства в загальній сумі засобів, авансованих у його діяльність. На початок 2004 р. даний показник складає 0,54, що відповідає нормативові. На початку 2005 р. він прийняв значення нижче нормативного – 0,42, однак наприкінці періоду коефіцієнт автономії збільшився до 0,51. Таким чином, за звітний період відбувся ріст фінансової стійкості і стабільності.

Коефіцієнт співвідношення власного і позикового капіталу за 2004 р. збільшився на 0,56 і склав на кінець періоду 1,41, тобто на кожен карбованець власних засобів, вкладених в активи підприємства, приходиться 1 грн. 41 коп. притягнутих засобів. Однак у 2005 р. ситуація покращилася і даний показник знизився до 0,96, що говорить про зменшення залежності підприємства від зовнішніх інвесторів і кредиторів.

Коефіцієнт маневреності власного капіталу показує, яка частина власного капіталу використовується для фінансування поточної діяльності, тобто вкладена в оборотні кошти, а яка частина капіталізована. На початок 2004 року його величина склав 0,97, а на початок 2005 року 0,68. За 2005 рік відбувся незначний ріст даного показника до 0,7.

Таким чином, протягом 2005 року значення коефіцієнта маневреності залишалося в рамках норми. Виходячи з цього видно, що в підприємства мається власний капітал, яким можна вільно маневрувати з метою збільшення закупівель сировини й інше. Підприємство не виявиться в положенні банкрута у випадку технічного переозброєння і не буде випробувати труднощі зі збутом продукції

На підставі розглянутих коефіцієнтів можна зробити висновок про те, що фінансове становище ДП «Avon Ukraine» за 2005 рік покращилося. У той же час підприємство випробує гостру недостачу високоліквідних засобів.

Крім того, фінансове становище підприємства не можна назвати стійким, тому що в 2005 році показники платоспроможності і фінансової стійкості знижувалася і не відповідали нормативам.

Проведемо кількісну оцінку ризиків ДП «Avon Ukraine» на основі даних публічної звітності.

Для прийняття правильних рішень потрібні реальні кількісні характеристики надійності і ризику. Такими характеристиками можуть бути ймовірності.

При прийнятті рішень можуть бути використані як об'єктивна, так і суб'єктивна імовірності. Першу можна розрахувати на основі показників бухгалтерської і статистичної звітності. З безлічі різних показників, для даної мети, найкраще підходить коефіцієнт поточної ліквідності (КПЛ), що призначений для характеристики платоспроможності підприємства. КПЛ представляє собою відношення ліквідних активів партнера до його боргів.

Зміна показнику поточной ліквідності на протязі року відображена у Таблиці 2.

Таблиця 2

Коефіцієнт поточної ліквідності

На дату

1.01.05

1.04.05

1.07.05

1.10.05

1.01.06

Норма

Коефіцієнт

поточної

ліквідності

1,43

1,52

1,50

1,61

1,67

Не

менше

2

Для ДП «Avon Ukraine» середнє значення КПЛ дорівнює величині 1,55. Розрахуємо, за допомогою леми Маркова, використовуючи формулу 1 імовірність погашення боргу даним підприємством.

F + Z + Ra = Ис + Кт + Кt + Rp, (1)

Де: F – основні засоби і вкладення;

Z – запаси і витрати;

Ra – грошові кошти, дебіторська заборгованість, короткострокові фінансові вкладення та інші активи;

Ис – джерело власних засобів;

Кт – середньострокові, довгострокові кредити і позикові засоби;

Кt – короткострокові (до 1 року) кредити, позички, не погашені в термін;

Rp – кредиторська заборгованість і позикові засоби.

Лема Маркова показує наступну ймовірність погашення боргу підприємством у 2005 році:

Р (Х > 2) < 1,55/2 = 0,775, тобто менш 77,5%, де Х – коефіцієнт поточної ліквідності

Підприємство-боржник зможе погасити свій борг перед банком, якщо відновить свою платоспроможність, тобто підвищить значення свого КПЛ до рівня 2. Для цього значення КПЛ повинне буде відхилитися у велику сторону від нинішнього свого значення як мінімум на 0,45.

Таким чином, ймовірність неповернення боргу банкам у ДП «Avon Ukraine» буде як мінімум 100 – 8,85 = 91,15%.

Проведена оцінка ризику за допомогою леми Маркова говорить про недостатньо високий ступінь кредитоспроможності підприємства, найважливішим показником якої є платоспроможність. Аналіз показав досить низьку ймовірність відновлення платоспроможності ДП «Avon Ukraine».

Таким чином, з метою стабілізації положення і зниження кризисности, необхідно здійснювати керування ризиками. Для реалізації функції керування ризиком на підприємстві необхідні значні організаційні зусилля, витрати часу й інших ресурсів.

Найбільше доцільно здійснювати цю функцію за допомогою спеціальної підсистеми в системі керування підприємством. Цим спеціалізованим підрозділом повинний бути відділ керування ризиком, що був би логічним доповненням до традиційно самостійних функціональних підсистем підприємства.

Перед ДП «Avon Ukraine» коштує ризик розкрадання інтелектуальної власності підприємства особливо в умовах недостатньої патентної захищеності виробленої продукції і технології виготовлення в Україні.

Розглядаючи систему керування ризиками, використовувану на підприємстві ДП «Avon Ukraine» варто виділити такі методи зниження ступеня ризику як методи диссипации і самострахування.

Дане підприємство розподіляє загальний ризик шляхом об'єднання з іншими учасниками, зацікавленими в успіху загальної справи. Учасниками є фізичні особи, що зобов'язані платити членські внески.

Наступним методом диссипации ризику, застосовуваним на досліджуваному підприємстві є різні варіанти диверсифікованості.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7 


Інші реферати на тему «Економічні теми»: