Сторінка
6

Земельний кадастр і використання земель Городницької сільської ради Городенківського району Івано-Франківської області

Господарські двори розміщені біля населеного пункту, забудовані капітальними приміщеннями. Місця, на яких вони розміщені відповіда­ють організаційно-господарським, санітарно-гігієнічним і протиерозій­ним вимогам.

Навколо виробничих центрів (ферм) встановлені санітарно-захисні зони, в межах яких забороняється будівництво жилих будинків, дитячих установ, спортивних споруд, парків, посадки плодово-ягідних дерев та ягідників, а також вирощування овочевих культур.

Санітарно-захисні зони і режим використання в них земель визна­чено будівельними нормами.

Найважливішим елементом інженерної інфраструктури в СВК "Надія" є шляхова мережа, яка представлена шляхами загального користування та внутрігосподарськими шляхами.

Шляхи державного підпорядкування з твердим покриттям зв'язують населений пункт, СВК "Надія" з обласним центром, а також з районним центром м.Городенка, де знаходяться основні пункти здачі сільсько­господарської продукції та одержання вантажів для СВК.

Внутрігосподарська мережа шляхів представлена магістральними та польовими шляхами, які з'єднують населені пункти з полями сіво­змін, обслуговують сільськогосподарські виробничі процеси, перевезен­ня добрив, насіння урожаю, переміщення сільськогосподарських машин і механізмів.

Крім шляхової мережі інженерна інфраструктура в СВК "Надія" представлена державними лініями електропередач, лініями зв'язку та радіопередач. Частина з них розміщена вздовж узбіччя існуючих доріг, а частина пересікає орні масиви, що в деякій мірі ускладнює проведення механізованих сільськогосподарських робіт.

Для збереження і нормального утримання повітряних ліній елект­ропередач вздовж них встановлені охоронні зони по обидві сторони від крайніх проводів, а саме, для ліній електропередач 35 кв - 15 м.

З метою створення найкращих умов для постійного росту уро­жайності сільськогосподарських культур і систематичного підвищення родючості ґрунтів, під кожне із угідь відведено земельні ділянки, які по своїх природних властивостях найбільш відповідають культурам відпо­відної сівозміни або угіддям.

Відносно балу бонітету орні землі з оціночними показниками 54-58 балів відведено польову зерно-просапну сівозміну, з нижчим (42-50) балом під польову зерно-трав'яну ґрунтозахисну сівозміну.

Площа сіножатей по Городницькій сільській раді складає 13,9 га в т.ч. в с.Городниця- 7,5 га та с.Передівання – 6,4 га і залягають на підвищених елементах рельєфу де переважають темно-сірі опідзолені глеюваті слабозмиті ґрунти та чорноземи опідзолені глеюваті слабозмиті важкосуглинкові складних схилів.

На території сільської ради по проекту нараховується 1387,2 га інших несільськогосподарських угідь в т.ч. с.Городниця 834,4 га та с.Передівання – 543,8 га; сюди не включено площі зайняті під лісом та водою.

Ліси займають в с.Городниця 2228 га, в с.Передівання – 280,5 га.

Існуючі лісонасадження знаходяться у задовільному стані і потребують лише охорони та відповідних рубок догляду.

Всі лісові насадження відносяться до 1-ї групи, а отже виконують полезахисні, протиерозійні, водоохоронні, санітарно-гігієнічні та інші функції.

Під заболоченими землями в с.Городниця знаходиться 0,2 га, а в с.Передівання – 0,1 га, які неможливо осушити через те, що відсутній водоприймач.

На території сільської ради створено 2 фермерських фонди: в с.Городниця площею 121,3 га та в с.Передівання – 30,4 га. Інші земель фермерського фонду в с.Городниця (38.5 га) знаходиться в тимчасовому користуванні СВК "Надія", в с.Передівання (8.1 га) - в тимчасовому користуванні ПС(Ф)Г "Колос".

Для випасу худоби індивідуального сектору виділено в с.Городниця 38,5 га, в с.Передівання -2,0 га.

3. ІСНУЮЧИЙ СТАН ВЕДЕННЯ ДЕРЖАВНОГО ЗЕМЕЛЬНОГО КАДАСТРУ

3.1. Кадастрові зйомки

Кадастрові зйомки - це складова частина державного земельного кадастру. Вони є комплексом робіт, який виконують для визначення та відновлення меж земельних ділянок. Без відображення меж земельних ділянок в натурі незабезпечується гарантія права на них.

Кадастрова зйомка передбачає:

- геодезичне встановлення меж земельних ділянок;

- погодження меж земельної ділянки із суміжними власниками та землекористувачами;

- відновлення меж земельної ділянки на місцевості;

- встановлення меж частин земельної ділянки, які містять обмеження та обтяження щодо використання землі;

- виготовлення кадастрового плану .

Кадастрові зйомки виконуються особами, які мають ліцензію на проведення робіт з кадастрових зйомок, видану органом Держкомзему у встановленому законодавством порядку. Порядок проведення кадастрової зйомки, склад і форми документів, які подаються за результатами її виконання, вимоги до точності робіт визначаються нормативними актами Держкомзему України та головного управлінняпо геодезії,картографії та кадастру при Кабінеті Міністрів України.

Одним із таких нормативних документів є Положення про кадастрові зйомки, де визначаються методи проведення кадастрової зйомки, а також ті норми, дотримання яких необхідно забезпечити. Визначаються необхідні рівні кваліфікації виконавця цих робіт.

Роботи з кадастрових зйомок проводяться у два етапи, перший - підготовчий; другий - виробничий.

Підготовчий етап полягає у:

- розробці технічного завдання на виконання робіт;

- підготовці робочого кадастрового плану (схеми)виконання робіт;

- збиранні, вивченні забезпечення правовимиземельно-кадастровими та планово-картографічними матеріалами.

Вивченню й аналізу підлягають графічні, текстові і правові документи на земельні ділянки, матеріали попередніх зйомок, наявні кадастрові плани, топокарти та карти найбільших масштабів.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 


Інші реферати на тему «Географія фізична, геологія, геодезія»: