Сторінка
9

Податкова система України

За неподання фінансової звітності чинним законодавством передбачена тільки адміністративна відповідальність, а за несвоєчасне її подання штрафи не передбачені. Штраф за неподання фінансової звітності на керівника або посадових осіб підприємства в розмірі від 8 до 15 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а якщо посадова особа протягом року притягувалась до адміністративної відповідальності, то штраф в розмірі від 10 до 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Накладення штрафу, тобто постанови про притягнення до адміністративної відповідальності приймають органи контрольно-ревізійної служби.

Після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов’язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Пеня нараховується на суму податкового боргу із розрахунку подвійного розміру облікової ставки річних національного банку України, діючи на день виникнення такого податкового боргу або на день його погашення, залежно від того яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день його прострочення у його сплаті.

Зазначений розмір пені діє щодо всіх видів податків і зборів, крім пені щодо порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності, що встановлюється окремим законодавством:

- штрафи за своєчасну несплату;

- за затримку до 30 днів – 10% від суми поданого зобов’язання;

- за затримку від 31 до 90 днів – 20% від суми поданого зобов’язання;

- за затримку більше 90 днів – 50% від суми поданого зобов’язання;

У зв’язку із змінами, внесеними Законом України №1344-4 від 27 листопада 2003 року, податковий агент – юридична особа або фізична особа чи нерезидент або його представництво, які незалежно від його організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками зобов’язані нараховувати, утримувати та сплачувати податки до бюджету від імені та за рахунок платника податку, вести податковий обіг та подавати податкову звітність податковим органам відповідно до закону, а також нести відповідальність за правильність нарахування, своєчасність сплати податку та дотримання податкового законодавства, встановленого цим Законом.

Граничним строком подання податковими агентами податкових розрахунків вважається останній день строку сплати до бюджету податків встановлений відповідним законом з питань оподаткування окремим платником.

Якщо згідно із законом з питань окремого податку, збору податковий період не встановлено, то податкова декларація подається та податкове зобов’язання сплачується у строки, передбачені пп 4.1.6 п.4.1 ст.4 для місячного базового податкового періоду.

Платники податків, які відповідно до закону мають сплачувати загальнодержавні та місцеві податки і збори, для яких законодавство передбачено подання податкових декларацій, надають щомісячні розрахунки про належні до сплати суми обов’язкових платежів з базовим періодом – календарний місяць.

Своєчасно не внесені до бюджетів суми цих платежів вважається податковим боргом та стягуються до бюджету у порядку, встановленому цим Законом. За ініціативою контролюючого органу або платника податків може бути застосована процедура податкового компромісу, яка полягає у можливості покращення фінансового стану платника податків та відновлення його платоспроможності.

Граничним строком сплати до бюджету податків агентами вважається останній день строку сплати до бюджету податків.

Для фізичних осіб, які займають посади. Що підпадають під визначення суб’єктів корупційних діянь відповідно до закону та які зобов’язані подавати податкову декларацію згідно із законом, за неподання або несвоєчасне подання податкової декларації, штраф застосовується у розмірі 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Податковий борг зі сплати фіксованого сільськогосподарського податку вважається безнадійним за наявності рішення Президента України про запровадження надзвичайної екологічної ситуації в окремих місцевостях України, затверджене Верховною Радою України, або рішення Кабінету Міністрів України про визнання окремих місцевостей України потерпілих від повені, посухи, пожежі та інших видів стихійного лиха, включаючи рішення щодо визнання окремих місцевостей потерпілими від несприятливих погодних умов, які потягли за собою втрату врожаю сільськогосподарських культур в даних районах, які перевищують 30% від загального врожаю за останні 5 років.

4.3. Облік визнаних економічних санкцій

За невиконання підприємством законодавства та умов договорів:

1) Визнані штрафи:

Дебет субрахунку №948 «Визначені штрафи, пені, неустойки»

Кредит субрахунку №642 «Розрахунки за обов’язковими платежами»

2) Перераховано визнані штрафу до Державного бюджету:

Дебет субрахунку №642 «Розрахунки за обов’язковими платежами»

Кредит субрахунку №311 «Поточні рахунки в національній валюті»

3) Визнані штрафи списані на зменшення доходу підприємства:

Дебет субрахунку №791 «Результат операційної діяльності»

Кредит субрахунку №311 «Поточні рахунки в національній валюті»

4) Нараховані фінансові санкції за результатами перевірки податковими органами:

Дебет рахунку №92 «Адміністративні витрати»

Кредит субрахунку №641/4 «Розрахунки за податками»

5) В порядку закриття рахунку №92 «Адміністративні витрати»:

Дебет субрахунку №791 «Результати операційної діяльності»

Кредит рахунку №92 «Адміністративні витрати»

6) Перерахування сум нарахованої фінансової санкції до Державного бюджету:

Дебет субрахунку №641/4 «Розрахунки за податками»

Кредит субрахунку №311 «Поточні рахунки в національній валюті».

5. Державна податкова служба в Україні

Система органів Державної податкової служби. Відповідно до Закону України «Про державну податкову службу в Україні» №509 від 4 грудня 1990року (з наступними змінами і доповненнями, внесеними Законами України від 7 липня 1992року №2555-12 включно до 5 червня 2003року №906-4, з 1 січня 2004року до цього закону внесені зміни згідно із Законом України №889-4 від 22 травня 2004 року) до системи органів ДПС належать:

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 


Інші реферати на тему «Бухгалтерський облік, податки»: