Сторінка
3

Проект “Біосфера-2”

Так почалося друге життя цього чудового проекту. Далекі приціли? Коли цей проект тільки замишлявся, Національна комісія США по космосу вважала можливим створити в 2017 році поселення на Місяці, а до 2027 року — на Марсі. Тоді підрахували, що буде потрібно не менш трьох років життя в умовах, подібних тим, що були організовані в «Біосфері-2», щоб проробити шлях до червоної планети і повернутися назад.

Поки ж до Марса, цій суворій, пустельній планеті, малопридатній для життя, де панують звірячий холод (морози до мінус 126 градусів Цельсія!) і неймовірна сухість (Антарктида в порівнянні з червоною планетою може показатися оазисом), безупинною низкою відправляються автоматичні космічні станції-зонди. Американські «Вікінг-1» і «Вікінг-2» ще в 1976 році передали на Землю разючі чіткі фотографії марсіанських пейзажів. Марсіан, про які колись стільки писали фантасти, виявлено не було.

Чи полетить людина на Марса, поки зовсім неясно. Але якщо це трапиться, то без пристроїв, подібних «Біосфері-2», люди-космонавти не зможуть обійтися.

Список використаних літературних джерел:

1. Космічна енциклопедія. – К., 2001.

2. Шеллі М. Уроки “Біосфери-2”. – М., 2000.

3. Экологические уроки прошлого и современность. — Л.: Наука, 1991.

4. Чижевский А.Л. Космический пульс жизни. — М.: Мысль, 1995.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3 


Інші реферати на тему «Астрономія, авіація, космонавтика»: