Сторінка
6

Організація касового виконання видатків державного бюджету України

Строк дії платіжного доручення розпорядників бюджетних коштів, одержувачів та інших клієнтів установлений у межах 10 календарних днів з дня його виписки. День заповнення платіжного доручення не враховується.

Списання коштів з рахунку платника здійснюється на підставі першого примірника розрахункового документа, який залишається на зберіганні в органі Державного казначейства, а по розрахункових документах у електронному вигляді – на підставі розрахункового документа з доданням примірника на паперових носіях.

Органи Державного казначейства визначають порядок та строки зберігання розрахункових документів згідно з чинним законодавством, забезпечують їх зберігання.

Розрахункові документи повинні надаватися як у паперовій формі, так і у електронному вигляді. Розрахунковий документ у електронному вигляді повинен включати відповідні реквізити документа у паперовій формі. Під час підписування розрахункового документа не дозволяється використання факсиміле, а також виправлення та заповнення розрахункового документа в кілька прийомів. Органами Державного казначейства до виконання такі розрахункові документи не приймаються.

Органи Державного казначейства не несуть відповідальність за достовірність змісту документів, на підставі яких були складені розрахункові документи, оформлених розпорядниками коштів, одержувачами чи іншим клієнтом , а також за повноту і своєчасність сплати ними податків, зборів та обов’язкових платежів.

Орган Державного казначейства при здійсненні видатків шляхом проведення надає розпоряднику, одержувачу бюджетних коштів та іншому клієнту виписки за здійснені операції за результатами попереднього операційного дня.

Для оформлення документів на отримання заробітної плати, стипендії, допомоги, видатків на службове відрядження та інших клієнтів, що видаються на видатки, які не можуть бути поведені безготівковою оплатою, розпорядники бюджетних коштів, одержувачі коштів державного бюджету та інші клієнти подають до органів Державного казначейства повинні подавати платіжні доручення з призначенням платежу та доручення на одночасне перерахування платежів, утриманих із заробітної плати працівників та нарахованих на фонд оплати праці податків до бюджету і зборів до державних цільових фондів, або документально підтверджувати їх сплату раніше.

У реквізиті платіжного доручення “призначення платежу” в разі сплати платежів, утримання з із заробітної плати працівників та нарахованих на фонд оплати праці податків до бюджету і зборів до цільових фондів, зазначається дата виплати заробітної плати і період, за який здійснено виплату.

Крім того, у цьому реквізиті зазначається, що податки до бюджету та збори до державних цільових фондів, які утримані із заробітної плати та нараховані на фонд оплати праці, перераховуються повністю або (у разі недостатності коштів на рахунку платника для перерахування утриманих сум повністю) що вони перераховуються пропорційно сумі виплаченої заробітної плати. Відповідальність за дані, зазначені в реквізиті платіжного доручення “призначення платежу”, несе платник.

Розпорядники бюджетних коштів, одержувачі коштів державного бюджету та інші клієнти відповідають за правильність нарахування заробітної плати та прирівняних до неї платежів, а також за повноту перерахування платежів, утриманих із заробітної плати і нарахованих на фонд оплати праці податків до бюджету та зборів до державних цільових фондів, при отриманні заробітної плати та прирівняних до неї платежів.

Уповноважені особи розпорядників бюджетних коштів, одержувачів коштів державного бюджету та інших клієнтів, на підставі належно оформлених грошових чеків, отримують готівку з поточних рахунків, відкритих в установах банків на ім’я органів Державного казначейства України за балансовими рахунками групи 257 “Кошти до виплати” Плану рахунків комерційних банків України. Рахунки групи 257 є рахунками , на які зараховуються кошти до виплати , без перерахувань.

Невикористана готівка повертається уповноваженими особами розпорядників бюджетних коштів, одержувачів коштів державного бюджету та інших клієнтів безпосередньо на цей рахунок за відповідними документами, при заповненні яких обов’язково вказується номер реєстраційного рахунку, на який повинні бути зараховані кошти. Видатки за рахунок власних надходжень розпорядників здійснюються в межах тимчасових індивідуальних кошторисів та наявних коштів на спеціальних реєстраційних рахунках розпорядників на підставі платіжних доручень та підтвердних документів на здійснення платежу. У разі прийняття рішень розпорядниками бюджетних коштів про придбання продуктів харчування, господарських товарів та медикаментів за готівку ці розпорядники письмово повідомляють про зазначене органи Державного казначейства України.

Здійснення видатків готівкою на придбання продуктів харчування, господарських товарів та медикаментів проводиться за наявності на це дозволу головного розпорядника бюджетних коштів.

Після отримання готівки на продукти харчування, господарські товари та медикаменти до органів Державного казначейства України подаються документи, які підтверджують здійснені видатки та взяття на облік (при потребі) матеріальних цінностей (акт придбання матеріальних цінностей, прибуткова накладна, роздавальна відомість з підписами осіб, що отримали матеріальні цінності тощо).

Підтвердні документи подаються протягом трьох робочих днів після придбання. При неподанні розпорядниками бюджетних коштів в установлені терміни цих документів органи Державного казначейства України припиняють видачу чеків на отримання готівки для придбання продуктів харчування, господарських товарів та медикаментів.

На підставі перевіреної заявки та за умови наявності залишку на рахунках розпорядників бюджетних коштів у повному обсязі на суми готівки та суми податків і зборів, що підлягають перерахуванню, органи Державного казначейства України виписують на осіб, указаних у заявці, грошові чеки на отримання готівки.

Чекові книжки на отримання готівки в установах банків органами Державного казначейства України можуть передаватися розпорядникам бюджетних коштів за умови попередньої їх реєстрації в журналі реєстрації виданих чекових книжок із зазначенням номерів чеків та підпису особи.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 


Інші реферати на тему «Фінанси»: