Сторінка
16

Операції по доходам загального і спеціального фонду місцевих бюджетів

Переваги казначейського обслуговування переконливо свідчать про необхідність його запровадження. Але ряд проблемних питань, які виявлено в ході казначейського обслуговування місцевих бюдже­тів, спонукають Державне казначейство України до необхідності удосконалення та оптимізації окремих процедур казначейського обслуговування, а саме:

• оптимізації документообігу та скорочення обсягів робіт, що здійснюються в ручному режимі;

• в максимальному обсязі запровадити систему "Клієнт-Казначейство". При цьому слід зазначити, що розробка даного програмного забезпечення має враховувати специфіку казначейського обслуговування, тобто проведення попереднього та поточного контролю в процесі казначейського обслуговування місцевих бюджетів.

ВИСНОВКИ

Дохідна частина бюджету будь-якого рівня виконується на основі поступлень податкових і неподаткових платежів, що сплачуються юридичними і фізич­ними особами, надходжень з інших джерел. Учасниками процесу формування дохідної частини є: платники податків, органи стягнення, установи банків, органи державного казначейства, фінансові органи.

Платники податків сплачують платежі до бюджету через установи банків, у яких вони обслуговуються. Банк платника перераховує грошові кошти на рахунки за надходженнями, відкриті в управліннях державного казначейства в розрізі кодів бюджетної класифікації доходів і територій, на яких справля­ються дані платежі.

Органи казначейства являються в даному випадку банком для отримувачів бюджетних коштів, виступаючи в ролі розпорядника коштів бюджету по відношенню до банку, де відкриті його рахунки. Комерційні банки, де від­криті рахунки платників податків, і установи Національного банку України, в яких зосереджено кореспондентські рахунки комерційних банків, виступають­ посередниками між платниками платежів, отримувачами бюджетних коштів і органами казначейства.

Зарахування доходів на аналітичні рахунки казначейства проводиться що­денно, що підтверджується випискою банку по кожному рахунку, до якої до­даються копії платіжних документів. Органи державного казначейства здійсню­ють облік усіх сум за кодами бюджетної класифікації в розрізі видів податків і зборів, що поступили. Органи державного казначейства на підставі документів, переданих від орга­нів стягнення, здійснюють повернення платникам помилково або надміру сплачених платежів. Повернення платникам помилково або надмірно спла­чених платежів забезпечується з того бюджету, до якого зараховується у по­точному бюджетному році платіж, який підлягає поверненню. При цьому кошти з відповідного аналітичного рахунку, з якого необхідно зробити повернений платіжним дорученням управління (відділення) державного казначейства пере­раховуються на відкриті на їх ім'я в установах банків рахунки. Усі податки та інші платежі, які поступили на рахунки за надходженнями, повинні бути розподілені за встановленими нормативами. За допомогою прог­рамного забезпечення органами казначейства щоденно проводиться розмежу­вання платежів до бюджету, які підлягають розподілу між державним і місце­вими бюджетами, між загальним і спеціальним фондами державного та місцевих бюджетів.

Загальні принципи касового виконання державного та місцевих бюджетів за доходами органами казначейства визначаються Бюджетним кодексом і законом про Державний бюджет України на поточний рік. Організація казна­чейського обслуговування бюджетів за доходами передбачає ведення щоденних операцій з обліку надходжень платежів, складання відповідних розрахункових документів та передачі даних до вищестоящих та зацікавлених органів.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 16 


Інші реферати на тему «Фінанси»: