Сторінка
9

Операції по доходам загального і спеціального фонду місцевих бюджетів

Якщо з акумульованих на рахунках 3142 та 3152 відповідних місцевих бюд­жетів коштів недостатньо для підкріплення рахунків 3421 з метою повернення помилково та надмірно зарахованих платежів, органами казначейства надсилають­ся також звернення до місцевих фінансових органів. На підставі таких звернень для повернення платежів залучаються кошти з видаткових рахунків відповідних місцевих бюджетів.

Залишки коштів, акумульованих на аналітичних рахунках, відкритих за балан­совим рахунком 3421, у кінці дня розподіляються за нормативами, встановле­ними відповідними законодавчими актами України. Після розподілу такі кошти засобами програмного забезпечення перераховуються на:

- рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3141 "Надходження до загаль­ного фонду місцевих бюджетів";

- рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3151 "Надходження коштів спеціаль­ного фонду місцевих бюджетів, які направляються на спеціальні видатки;

- частина коштів, яка належить іншим одержувачам, перераховується на рахун­ки власників, до яких, як правило, належать територіальні підрозділи держав­них цільових фондів.

За результатами розподілу формується відомість розподілу коштів, тимчасово віднесених на доходи місцевого бюджету, які надійшли на аналітичні рахунки 3421 "Кошти, тимчасово віднесені на доходи місцевого бюджету, що підлягають розподілу", а також "Реєстр платників за спрощеною системою оподаткування" .

На рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3421, сплачується фіксований податок з доходів фізичних осіб від підприємницької діяльності, фіксований сільськогосподарський податок, єдиний податок на підприємницьку діяльність з фізичних та юридичних осіб.

Власні надходження бюджетних установ, які утримуються зарахунок коштів місцевих бюджетів, зараховуються на спеціальні реєстраційні рахунки, відкриті у розрізі груп власних надходжень в органах державного казначейства за місцем обслуговування розпорядників коштів за балансовим рахунком 3542 "Реєстраційні рахунки розпорядників за коштами спеціального фонду місцевого бюджету". Інформація щодо власних надходжень розпорядників коштів місцевих бюджетів, які зараховуються на рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3542, одночасно відображається на рахунках бюджетного обліку 6124 "Власні кошти розпорядників коштів місцевого бюджету".

Повернення надміру або помилково зарахованих власних надходжень бюд­жетних установ з рахунків, відкритих за балансовим рахунком 3542 "Реєстраційні рахунки розпорядників за коштами спеціального фонду місцевого бюд­жету", здійснюється на підставі платіжних документів розпорядника коштів бюджетів та підтвердження обґрунтованості здійснення такої операції у межах наявних залишків коштів на рахунку.

Органи казначейства щоденно, використовуючи автоматизовану систему "Казна-Видатки", формують виписки з рахунків, відкритих за балансовим рахун­ком 3542 "Реєстраційні рахунки розпорядників за коштами спеціального фонду місцевого бюджету", і надають їх розпорядникам коштів місцевих бюджетів разом з реєстром розрахункових документів.

Зі спеціальних реєстраційних рахунків, на яких обліковуються власні над­ходження, розпорядники бюджетних коштів можуть здійснювати перерахування коштів на підставі платіжних доручень вищим та підвідомчим установам і організаціям відповідно до чинних нормативно-правових актів України. Таке перерахування коштів відображається відповідно як зменшення доходів, а отримання розпорядниками бюджетних коштів - як збільшення доходів.

До переходу місцевих бюджетів на повнофункціональне казначейське обслуговування власні надходження розпорядників коштів місцевих бюджетів зараховувалися на рахунки, відкриті в установах банків на ім'я розпорядників і коштів. Всю інформацію про здійснення операцій з коштами, що належать до і власних надходжень бюджетних установ, фінансові органи отримували від роз­порядників коштів. Така інформація щомісяця подавалася у формі звітів про виконання спеціального фонду кошторису в частині власних надходжень. В даний час проведення всіх операцій з власними надходженнями розпорядників ; коштів місцевих бюджетів зосереджено в органах казначейства. Казначейські органи щодня забезпечують доведення інформації про рух коштів, що належать до власних надходжень бюджетних установ, до відповідних фінансових органів і розпорядників коштів місцевих бюджетів.

У цілому, діючий в органах казначейства механізм зарахування надходжень до місцевих бюджетів є набагато ефективним від того, що застосовувався до запровадження системи казначейського обслуговування бюджетів.

2.3. Аналіз місцевих бюджетів за доходами.

Бюджет міста Коломиї на 2004 рік по доходах і видатках загального фонду в цілому заплановано в сумі 22037893 грн., в тому числі по доходах без врахування трансфертів 15017000 грн.

Фактичне виконання бюджету по доходах загального фонду в цілому склало 19739092 грн., що становить 89,6 відсотків до запланованих, або з недовиконанням на 2298801 грн., в тому числі по доходах загального фонду без врахування трансфертів надійшло 12986338 грн., що становить 86,5 відсотків до запланованих, або з недовиконанням на 2030662 грн.

В порівнянні з минулим роком доходи загального фонду без врахування трансфертів зменшились на 9,3 відсотки, або на 1333762 грн.

У звітному періоді промисловістю міста забезпечено виробництво промислової продукції в порівняльних цінах на 57,8 млн. грн., що становить 123,2 відсотки до обсягів виробництва за 2003 рік. Скоротили випуск продукції 8 підприємств, або 33 відсотки загальної кількості.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 16 


Інші реферати на тему «Фінанси»: