Сторінка
8

Організація обліку та аналіз фінансових результатів діяльності підприємства

Товариство з обмеженою відповідальністю “ Крона ”, відповідно до своєї діяльності, здійснює будь-які види господарської діяльності, за винятком заборонених законодавством України. Здійснює свою діяльність на підставі статуту, який зареєстрований в Івано-Франківській обласній державній адміністрації. Підприємство може здійснювати діяльність передбачену статутом:

- створення торгових мереж та складів для промислових та продовольчих товарів;

- оптова торгівля продовольчими та непродовольчими товарами, товарами виробничо-технічного призначення;

- організація та впровадження сучасних форм торговельного обслуговування

- провадження торгово посередницької діяльності;

- рекламні роботи;

- проведення виставок

На даний час Товариство з обмеженою відповідальністю “Крона” займається такими видами фінансово-господарської діяльності :

- створення торгових мереж та складів для промислових та продовольчих товарів;

- здійснення оптової торгівлі товарами вітчизняного та імпортного виробництва;

- провадження торгово посередницької діяльності;

Метою діяльності товариства є одержання прибутку від фінансово-господарської діяльності і задоволення економічних і соціальних інтересів трудового колективу товариства.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Крона» є юридичною особою від дня його державної реєстрації. Майно товариства складається з основних фондів та обігових коштів, вартість яких відображається в балансі товариства.

Товариство є власником:

- майна, яке передане йому засновником у власність;

- продукції, виробленої товариством в результаті його господарської діяльності;

- іншого майна, яке було придбане на засадах, що не суперечать чинному законодавству.

Товариство має право продавати, передавати безоплатно, обмінювати, передавати в оренду юридичним та фізичним особам основні фонди та обігові кошти в т.ч. засоби виробництва та інші матеріальні цінності, використовувати та відчужувати їх іншими способами, якщо це не суперечить чинному законодавству України та Статуту підприємства. Товариство має право укладати угоди (контракти), наприклад угоди купівлі-продажу, підрядну, страхування майна, перевезень, зберігання, доручення і комісії тощо, набувати майнові та особисті немайнові права, нести обов’язки, виступати у суді, господарському суді, третейському суді, бути позивачем і відповідачем у суді.

Прибуток товариства утворюється з надходжень від господарської діяльності після відшкодування витрат визначених чинним законодавством. Чистий прибуток, одержаний після зазначених розрахунків та сплати податку з прибутку, залишається у повному розпорядженні товариства.

Товариство здійснює оперативний, податковий та бухгалтерський облік результатів своєї діяльності, а також веде статистичну звітність та подає її у встановленому порядку та обсязі органам державної статистики та іншим користувачам інформації, визначеним чинним законодавством. Фінансово-господарська діяльність товариства здійснюється відповідно до напрямів, які затверджуються управлінням товариства.

Товариство самостійно здійснює свою господарську діяльність на принципах повного господарського розрахунку, відповідає за результати своєї господарської діяльності, за винятком не взятих на себе обов'язків перед партнерами по укладаним договорам, перед державним бюджетом та банками, згідно діючого законодавства.

Самостійно планує свою діяльність і визначає перспективи розвитку, виходячи з попиту на виробничу продукцію, роботи, послуги і необхідності забезпечення виробничого і соціального розвитку Товариства, підвищення особистих доходів його робітників.

Підприємство має самостійний баланс, розрахунковий, валютний та інші рахунки в установах банків, круглу печатку зі своєю повною назвою, фірмовий знак, а також інші необхідні реквізити. Ціни на товари для реалізації розробляються згідно реєстру цін.

Товариство з обмеженою відповідальність здійснює закупівлю товарів, у великих вітчизняних та іноземних товаровиробників, а також у інших оптових підприємств. При купівлі товарів укладається договір купівлі-продажу, в якому узгоджуються обов’язки двох сторін, а саме терміни поставки товарів, і терміни оплати, штраф і пеня за порушення договору.

Товариство реалізує свою продукцію на договорній основі, а у випадках передбачених законодавством, по державним цінам. Розрахунки здійснює в безрозрахунковому порядку.

Підприємство не може здійснювати свою фінансово-господарську діяльність без залучення робочої сили – працівників. І тому при виконанні своїх обов’язків працівниками, керівництво моє проводити оплату за виконану роботу, а саме заробітну плату. На даний час в країні прийнято міри по захисту праці. Керівництво, яке не провело розрахунку із своїми працівниками, тобто виникла заборгованість, притягається до відповідальності. Працівник в якого є заборгованість за заробітною платою може подати в суд на підприємство. В таких випадках керівництво виплачує заробітну плату, державне мито і в деяких випадках, з гарними адвокатами, працівника – моральні збитки.

Розрахунки з бюджетом та бюджетними організаціями проводяться робітниками бухгалтерії, у відповідності з законодавчими документами. 2.2Синтетичний та аналітичний облік фінансових результатів на підприємстві

Бухгалтерський облік на ТзОВ «Крона» повністю автоматизовано. На різних рівнях управління застосовується комп’ютерна програма «1С:Бухгалтерія». Ця програма має повний набір функцій для ведення бухгалтерського і фінансового обліку від формування та друку первинних бухгалтерських документів, журналів-ордерів, обігових відомостей і всіляких виписок до них, до головної книги, балансу підприємства, вихідних форм для аналізу господарської діяльності підприємства, звітних документів для Державної податкової інспекції.

Кінцевий фінансовий результат (прибуток або збиток) складається з доходів від реалізації продукції, інших операційних доходів, інших фінансових доходів, інших доходів та собівартості реалізації, адміністративних витрат, витрат на збут, фінансових витрат.

Під доходами розуміють збільшення економічних вигод у вигляді надходження активів або зменшення зобов'язань, які призводять до зростання власного капіталу (за винятком зростання капіталу за рахунок внесків власним)[7].

Для визнання доходу повинно відбутись не лише надходження активу або зменшення зобов'язання, але і фінансовий наслідок цих подій, в якості якого виступає збільшення власного капіталу (крім внесків учасників).

Доходами не визнаються:

- сума податку на додану вартість, акцизів, інших податків і обов'язкових платежів, що підлягають перерахуванню до бюджету та позабюджетних фондів;

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 16  17  18  19  20  21  22  23  24 


Інші реферати на тему «Фінанси»: