Сторінка
7

Організація валютного ділінгу

# SRY FRDS COULD YOU IMPROVE PLS?

OK ONLY FOR YR GOOD BANK OFFER AT 6 1/4

# OK DONE, I TAKE 2 MIO USD AT 6 1/4. AGREED FRDS.

Якщо дилер, що котирує, не може поліпшити котирування, воно відповідає:

SRY 6 1/2 BEST.

Відмовитися від угоди, використовуючи стандартне формулювання:

NOTHING THERE, NTHG або NIX.

У випадку якщо угода укладена, треба підтвердження реквізитів угоди:

підтвердження суми й сторони угоди;

процентна ставка;

дата валютування й дата закінчення;

платіжні інструкції.

Дилер, що залучає депозит, указує банк-кореспондент і рахунок НОСТРО, на який повинен дістати кошти на дату валютування.

Дилер, що розміщає депозит, указує банки-кореспонденти й рахунки, на які на дату закінчення необхідно здійснити повернення основної суми й нарахованих відсотків. Банк може використати або єдиний рахунок для руху основної суми й повернення відсотків, або для зручності обліку різні рахунки НОСТРО для руху основних сум і нагромадження відсотків.

7. Пролонгація депозитів

Розміщений на короткий строк депозит у випадку, якщо немає дефіциту коштів, може бути пролонгований (перерозміщений) і цьому ж банку на новий строк шляхом висновку нової угоди. Такий депозит називається «ролловерним» (ROLL OVER— R/0 або RENEWAL). Він може бути розмішений 2 способами:

без руху основної суми, тільки з поверненням кредиторові нарахованих відсотків;

с повним поверненням основної суми й нарахованих відсотків банку-кредиторові й повторному розміщенню депозиту в банку-позичальнику; при цьому дата закінчення попереднього депозиту й дата валютування нового збігаються. При висновку угоди знову обмовляються:

сума депозиту, тому що вона може бути збільшена або зменшена (пролонгація зі збільшенням суми або зі зменшенням суми);

новий період;

платіжні інструкції: при пролонгації депозиту необхідно чітко обмовляти як вона здійснюється - без руху основної суми або з повним рухом.

Якщо пролонгація здійснюється без руху основної суми (WITHOUT MOVEMENT OF PRINCIPAL або WITHOUT MVMNT OF FUNDS) — банк, що розміщає депозит, окремо вказує коррахунок НОСТРО, на який банк-позичальник повинен перевести суму нарахованих відсотків по попередньому депозиті. Банк-кредитор потім указує коррахунок для повернення основної суми й відсотків по новому депозиті. Наприклад, банк ААА розмістив у банку ВВВ тижневий депозит в 3 млн. доларів США з 10 по 17 серпня. З наближенням строку закінчення депозиту банк ААА ухвалює рішення щодо пролонгації цього депозиту ще на 1 тиждень й 15 серпня (за два дні, тобто на споте) укладає угоду.

Якщо депозит перерозміщається в банку-позичальнику з повним рухом коштів, то угода укладається по стандартному зразку з повною вказівкою платіжних інструкцій для основної суми й для нарахованих відсотків. Щоб уникнути можливих різночитанні (якщо сума не змінилася) дилери вказують на повний рух коштів. При цьому вони повинні впевнитися, що контрагент правильно усвідомив спосіб розрахунків.

Якщо депозит перерозміщається зі зміною основної суми,

те тут також можливі повний рух коштів, або додавання/повернення частини основної суми. Наприклад, банк ААА, що розмістив у банку ВВВ 3 млн. доларів з 10 по 17 серпня бажає:

перерозмістити в банку ВВВ тільки 2 млн. доларів (здійснити пролонгацію зі зменшенням суми — DECREASE AMNT).

розмістити в банку ВВВ 5 млн. доларів, тобто пролонгувати 3 млн. доларів зі збільшенням суми додаванням 2 млн.

8. Техніка висновку форвардних угод

Форвардні угоди типу «аутрайт» й «своп» укладаються по тім же алгоритмі, що конверсійні й депозитні угоди. Оскільки угода аутрайт являє собою по суті звичайну конверсію з датою валютування інший, чим спот, то різниця укладається тільки у формі запиту й котируваннях. Нижче приводиться зразок висновку угоди аутрайт.

У Росії ринок форвардних угод аутрайт долар/рубль тільки зароджується; тому курси аутрайт часто котируються у вигляді чистого курсу на конкретну форвардну дату, без поділу на поточний валютний курс і форвардні пункти. Це обумовлено труднощами у виборі поточного курсу (або курс «today», або «tom»), а також незручністю розрахунку форвардних пунктів через широкий розкид рівня карбованцевих процентних ставок у різних банків. У зв'язку із цим на однакові форвардні дати в різних банків можна зустріти різні форвардні курси. Далі наведений зразок висновку одноденної угоди своп t/n (зі сформованим «тікетом»), часто використовуваної дилерами для пролонгації відкритої валютної позиції:

На відміну від звичайної конверсійної угоди тут використається два обмінних курси для двох конверсії, з яких перший курс 1.5783 ставиться до більше ближньої дати валютування - 06.12.94 р., а другий 1.5780 до форвардного тобто більше вилученій даті - 07.12.94r.

Оскільки угода своп складається із двох конверсійних угод у зворотних напрямках, те платіжні інструкції для обох контрагентів включають вказівка на банки-кореспонденти для рахунків НОСТРО в обох валютах: USD й DEM.

9. Ліміти, використовувані в дилинге

9.1. Різновиду лімітів

При висновку угоди дилер повинен керуватися лімітами, установленими для обмеження ризиків. Цієї мети служить комп'ютерне забезпечення - дилер використає персональний комп'ютер, що перебуває на робочому місці, задаючи параметри й виводячи на екран дозволені ліміти. У випадку відсутності комп'ютерної банківської системи дилери використають щоденні роздруківки лімітів, які ведуть вручну. Крім цього періодичний контроль за дотриманням лімітів здійснюють вищестоящі співробітники, а також спеціальні контролери (compliance officers). Прийнято виділяти два основних види ризику, які покриваються операційними лімітами:

кредитний ризик, якому відповідають зовнішні торговельні ліміти;

фінансовий ризик, якому відповідають внутрішні ліміти.

Кредитний ризик (credit risk або settlement risk) — ризик непостачання коштів контрагентом угоди. Ситуація непостачання коштів можуть виникнути в результаті ряду причин:

банкрутства контрагента, його помилки в оформленні платежів або небажання заплатити по тимі або інших причинах (del credere risk) або в результаті дій держави контрагента, що забороняє або обмежує переклади за рубіж (political або country risk).

Кредитний ризик найбільш хворобливий для банку, тому що він може привести до безповоротних втрат значних сум у мільйони доларів (наприклад, у випадку військового перевороту й націоналізації банку-контрагента).

Для обмеження ризику непостачання коштів установлюються зовнішні ліміти на банки-контрагенти. Звичайно вони розробляються й переглядаються відділом кореспондентських відносин банку (Corespondent Banking або Banking Relations Dept.) і затверджуються кредитним комітетом (Credit Committee), що включає в себе вище керівництво банку. Зовнішні ліміти діляться на чисті ліміти й ліміти з покриттям.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 


Інші реферати на тему «Фінанси»: