Сторінка
9

Організація валютного ділінгу

Після підписання договору банк ВВВ розміщає в банку ААА місячний депозит в 5 млн. доларів США, одержуючи при цьому ліміт по конверсійних операціях у розмірі 5 млн. доларів. Протягом місяця банк ВВВ може робити конверсійні угоди з банком ААА на загальну суму 5 млн. доларів (або однієї, або декількома угодами).

Незручність для банку ВВВ, укладається в тім, що він швидко вичерпує ліміт - одна угода на 5 млн. доларів й їм прийде закрити позицію в іншому банку.

Набагато зручніше робити конверсійні угоди проти страхового покриття з використанням неттінга при кінцевих розрахунках. Наприклад, якщо банки ААА й ВВВ практикують у розрахунках неттінг, те сума застави в 5 млн. доларів дозволяє банку ВВВ неодноразово відкривати й закривати позицію в межах 5 млн. доларів з банком ААА:

+ 5.000.000 USD/DEM

- 5.000.000 USD/DEM + 2.000.000 USD/DEM

- 3.000.000 USD/DEM

- 1.000.000 USD/DEM

- 2.000.000 USD/DEM

позиція, Що Залишилася, по угодах між двома банками перебуває в межах 5 млн. доларів і дозволяє банкам зробити чисті перерахування на користь один одного. При цьому, якщо банк ВВВ раптом збанкрутує, то відповідно до договору банк ААА зменшить його депозит на належні йому 2 млн. доларів.

Ряд банків пропонують дрібним банкам після розміщення застави використати при відкритті двосторонньої валютної позиції «плече» (margin), що збільшує розмір позиції. Наприклад, Margin Trading Agreement між банками ААА й ВВВ передбачає «плече» 1:10. Це означає, що протягом дня банк ВВВ має право відкривати й закривати позиції по конверсійних угодах з банком ААА на суму в 10 разів перевищуючий розмір застави. При цьому на дату валютування розмір відкритої позиції між двома банками повинен бути в межах суми застави, щоб з обліком неттінга зробити кінцеві розрахунки.

Такий порядок вигідний обом сторонам: для банку ВВВ він дає можливість, використовуючи досить малу суму страхового депозиту, торгувати протягом усього дня, а для банку ААА надає додатковий бізнес, тому що банк ВВВ дзвонить йому за котируваннями, по яких проводить угоди.

Наприклад, якщо банк ВВВ розміщає в банку ААА страховий депозит в 0.5 млн. доларів, то протягом дня він може тримати відкриту позицію в 5 млн. доларів, закривши її наприкінці дня:

Фінансовий ризик (Financial risk) — це ризик збитків внаслідок несприятливої ринкової кон'юнктури: несприятлива зміна валютного курсу, процентних ставок і т.д. Ризик регулюється шляхом установлення внутрішніх операційних лімітів, які можна розділити на загальбанківські й персональні ліміти для валютних дилерів.

Ліміти відкритої валютної позиції по конверсійних операціях. У свою чергу можуть розрізнятися залежно від терміну дії:

денний ліміт відкритої позиції (intraday limit of open position) — регулює розмір максимально можливої відкритої валютної позиції банку по операціях протягом дня. Наприклад, банк ААА протягом дня в кожен даний момент часу може мати незакриту валютну позицію на суму в 50 млн. доларів. Даний ліміт звичайно регулюється Центральним банком країни для скорочення ризику можливих збитків банку. У Росії ЦБ РФ у цей час не регулює даний ліміт, однак керівництво багатьох комерційних банків установлює його самостійно.

Загальний ліміт для банку може підрозділятися на персональні ліміти денної відкритої позиції для дилерів, ведучих різні валюти. Наприклад, денний ліміт відкритої позиції в 50 млн. доларів для російського банку може ділитися між дилерами в такій пропорції:

35 млн. для дилера ринку долар/рубль (USD/RUR);

10 млн. для дилера по угодах долар/марка (USD/DEM);

5 млн. для дилера по м'яких валютах. Персональні ліміти для дилерів установлюються наказом по банку. У великих банках на одному ринку працює кілька дилерів (наприклад, на операціях USD/DEM), і в кожного може бути свій особистий ліміт, розмір якого залежить від досвіду, кваліфікації й результатів роботи (performance) дилера.

Нічний ліміт відкритої позиції (о/п open position limit) установлює максимально можливий ліміт відкритої позиції, дозволений до перенесення на наступну дату валютування. Звичайно він на порядок менше денного ліміту й використається для ведення стратегічні позиції. ризик по яких значно вище.

У Росії Центральний банк установлює для комерційних банків саме цей вид ліміту відкритої позиції. Ліміт установлюється виходячи з величини статутного капіталу. суми балансу й активності банку на валютному ринку.

Подібно денному ліміту, нічний ліміт також можна розділити на персональні ліміти для дилерів, що працюють із різними валютами.

Ліміт збитків (stop-loss limit або s/1) - установлює граничний розмір збитку при закритті валютної позиції у зв'язку з несприятливим рухом курсу. Ліміт типу «стоп-лосс» є персональним лімітом, що зобов'язує дилера автоматично взяти збиток по настанні граничного значення курсу.

Природно розмір ліміту збитків прямо залежить від розміру денної відкритої позиції. Наприклад, дилер має денний ліміт відкритої позиції по арбітражних операціях USD/DEM в 3 млн. доларів і ліміт збитків - 30 тис. німецьких марок (у валюті результату). При відкритій позиції на повну суму в 3 млн. доларів, ліміт типу «стоп-лосс» виконується при несприятливому русі курсу на 100 пипсів від курсу позиції.

Наприклад; дилер купив 3 млн. доларів проти марки за курсом 1.4736, і курс зненацька почав падати. У будь-який момент дилер має право закрити позицію («зарізати») з певним збитком, якщо він уважає, що позиція невигідна. Він може також зберегти позицію, сподіваючись на повернення курсу на колишній рівень, однак у випадку продовження падіння курсу він зобов'язаний закрити позицію за курсом 1.4636, зафіксувавши збиток рівний 30.000 DEM. Якщо ж він відкрив позицію в 1 млн. доларів, то відповідно до ліміту «стоп-лосс» збиток необхідно реалізувати тільки через 300 пунктів. Для того, щоб у випадку обвальної зміни курсу в періоди паніки на валютних ринках встигнути реалізувати ліміт, на ринку розміщається замовлення на закриття позиції — stop-loss order (звичайно в іншому банку).

Деякі банки, особливо великі, де працює багато дилерів, установлюють також місячний ліміт збитків для дилера. При цьому дилер має можливість взяти протягом місяця збиток не більше певного значення, наприклад 100.000 доларів.

Розміри ліміту денної відкритої позиції й ліміту збитків відображають стратегію банку при здійсненні арбітражних операцій - чи бажає він ризикувати чи ні. Для різних валют ліміт збитків може розрізнятися, однак оптимальним співвідношенням між лімітом відкритої позиції й лімітом збитків для ринку USD/DEM є 50:1. Це відображає закономірність коливань курсу USD/DEM у поточному каналі (див. главу 4) і необхідність узяття збитку при прибиванні границь каналу й догляді курсу на нові рівні.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 


Інші реферати на тему «Фінанси»: