Сторінка
1

Валютний ринок і валютні операції

План

1. Позначення іноземних валют

2. Характеристика валютних ринків

3. Учасники валютного ринку

4. Цілодобовість ринків

5. Дата валютування й дата закінчення

6. Терміновість операцій

1. Позначення іноземних валют

У світовій практиці прийняті наступні трибуквені латинські позначення валют, найбільше часто використовуваних у міжнародному й вітчизняному обороті:

USD

долар США

DEM

німецька марка

JPY

японська ієна

GBP (STG)

англійський фунт стерлінгів

CHF (SFR)

швейцарський франк

FRF

французький франк

NLG (DFL)

нідерландський гульден

ITL (LIT)

італійська ліра

BEF

бельгійський франк

ECU (XEU)

ЕКЮ, європейська валютна одиниця

AUD

австралійський долар

NZD

новозеландський долар

CAD

канадський долар

SGD

сінгапурський долар

ATS

австрійський шилінг

ESP

іспанська песета

SEK

шведська крона

NOK

норвезька крона

DKK

датська крона

FIM

фінська марка

РТЕ

португальське ескудо

GRD

грецька драхма

RUR

російський рубль

UAK

український карбованець

BYR

білоруський рубль

KZT

казахський тенге

Крім стандартних позначень існує також дилерський жаргон, використовуваний у переговорах. Долар може виступати з різним емоційним і значеннєвим навантаженням у наступних назвах: greenback («зелена спинка» або просто «зелений»), buck (бакс), dolly, US currency unit (валюта США), або просто позначатися значком $$. Німецькі марки можуть називатися «бундеси», швейцарські франки - свіссі (swissy), французькі франки - парижі (Paris), австралійські долари - оссі (aussie), а новозеландські долари - ківі (kiwi). Британські фунти можуть називатися паундами (Great Britain Pounds) або стерлінгами (sterlings), голландські гульдени також часом позначають як флорини (Dutch Florins).

Валюти країн Південно-Східної Азії, що в останні роки активно торгуються на світових валютних ринках - сінгапурський долар, таїландський бат, малайзійський ринггит, індонезійська рупія й філіппінське песо відносять до розряду екзотичних валют (exotic currencies). Однак до розряду екзотичних для світових ринків валют у більше широкому змісті варто відносити також грошові одиниці латиноамериканських країн і країн Східної Європи, у тому числі російський рубль.

2. Характеристика валютних ринків

Валютний ринок — це вся сукупність конверсійних і депозитно-кредитних операцій в іноземних валютах, здійснюваних між контрагентами — учасниками валютного ринку за ринковим курсом або процентною ставкою.

Валютні операції — контракти агентів валютного ринку по купівлі-продажу, розрахункам і наданню в позичку іноземної валюти на конкретних умовах (сума, обмінний курс, процентна ставка, період) з виконанням на певну дату. Поточні конверсійні операції (по обміні однієї валюти на іншу), а також поточні депозитно-кредитні операції (на строк до одного року) становлять основну частку валютних операцій.

Головна відмінність конверсійних операцій від депозитно-кредитних укладається в тім, що перші не мають довжини в часі, тобто здійснюються в деякий момент часу, тоді як депозитні операції мають тривалість у часі й різній терміновості.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4 


Інші реферати на тему «Фінанси»: