Сторінка
3

Поняття касового виконання бюджету. Система касового виконання бюджету

2) Державному казначейству України — на центральному рівні. Ураховуючи реальні можливості та стан здобутків Державного казначейства, в 1999 р. було прийнято рішення про відкриття 28 кореспондентських рахунків — відкриття Єдиного казначейського рахунка в кожному з обласних управлінь Державного казначейства України та на центральному рівні. При цьому Державне казначейство прийняло виважене рішення щодо скорочення функцій на рівні районних відділень. Це дало змогу зосередити виконання складних процесів на обласному рівні, обмеживши функціональність районних відділень. Інформацію про здійснені операції Державне казначейство України отримує шляхом її консолідації в автоматизованому режимі.

Сьогодні всі бюджетні грошові надходження Уряду автоматично спрямовуються на центральний кореспондентський рахунок за доходами, а платежі за видатками здійснюються через 28 кореспондентських рахунків у Національному банку України: один — для центрального казначейства і один — для кожного з обласних управлінь казначейства. При цьому всі ці рахунки містяться в єдиній системі електронних платежів, і тому Державне казначейство має до них прямий доступ. Управління цими рахунками здійснюється центральним казначейством.

Таким чином були створені передумови для завершального кроку з упровадження Єдиного казначейського рахунка на центральному рівні казначейства — відкриття кореспондентського рахунка на центральному рівні шляхом технічного злиття 28 діючих кореспондентських рахунків казначейства в НБУ у консолідований Єдиний казначейський рахунок з субкореспондентськими рахунками для кожного обласного управління Державного казначейства України та з доступом до СЕП НБУ через розрахункові палати НБУ на обласному і центральному рівнях. При цьому управління Єдиним казначейським рахунком здійснюється центральним апаратом Державного казначейства.

Список використаної літератури

1. Булгакова С.О., Базанова Н.В., Єрмошенко Л.В та ін. Казначейська система виконання бюджету: Підручник.-К.:КДТЕУ,2000.- 250 с.

2. Брігхем Є. Ф. Основи фінансового менеджменту / Пер. з англ. — К.: Молодь, 1997.— 1000с

3. Василик О.Д. Державні фінанси України: Навч. посібник. — К.: Вища школа, 1997.

4. Опарін В М., Сафонова Л. Д. Сутність і складові бюджетного менеджменту // Фінанси України. - 1998. — № 2. — С. 60-66.

5. Сафонова Л.Д. Бюджетний менеджмент: Навч.- метод. посібник для самост. вивч. дисц.- К.:КНЕУ. – 2001. – 186 с.

6. Юрій С.І., Бескид Й.М. Бюджетна система України: Навчальний посібник. – К.; НІОС, 2000. – 400с.

7. Юрій С.І., Стоян В.І., Мац М.Й. Казначейська система: Підручник.- Тернопіль:Карт-Бланш. 2002.-590с.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3 


Інші реферати на тему «Фінанси»: