Сторінка
5

Функціонування міжнародного ринку кредитних ресурсів

Що стосується структури СДР і євро, то їх питома вага в ліквідних резервах поки що значно менша резервної позиції в МВФ.

Крім власних резервів (безумовна ліквідність), існують запозичені резерви (умовна ліквідність). До складу останньої входять кредити іно­земних центральних і приватних банків, Міжнародного валютного фонду, використання яких пов'язано з виконанням певних вимог кредитора.

Стан міжнародної ліквідності виражається такими показниками:

• якість резервів, що визначається часткою золота у ліквідних резервах, темпами знецінення резервних валют, динамікою їхнього курсу та попиту на них на світових ринках, зовнішньою заборгованіс­тю країн — емітентів резервної валюти;

• відповідність обсягу резервів потребам у них, що визначається кількістю ліквідних резервів порівняно з обсягом міжнародних опера­цій певної країни, сальдо платіжного балансу, в тому числі поточного, зовнішнім боргом, рухом короткострокових і довгострокових капіталів.

Міжнародна ліквідність виконує такі головні функції:

• виступає засобом міжнародних платежів, що використовуєть­ся головним чином для покриття дефіциту платіжного балансу;

• є засобом валютних інтервенцій.

Особливе місце в міжнародній валютній ліквідності займає золо­то, яке використовується як надзвичайний засіб покриття міжна­родних зобов'язань шляхом продажу на золотих аукціонах за необ­хідну іноземну валюту або шляхом передачі кредитору як застави для отримання іноземних позик.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5 


Інші реферати на тему «Фінанси»: