Сторінка
7

Використання мультимедійних і комунікаційних технологій на уроках інформатики

Тема уроку: Найпростіші перетворення графіків функцій

Мета уроку:

Навчальна: виконувати різними способами перетворення формули, що задає функцію і відповідні перетворення графіків функцій;

Закріпити знання учнів про види геометричних перетворень графіків функцій і зв'язок між видом перетворення та видом формули, що задає функцію;

закріпити схеми міркувань, що передують побудові графіка деякої елементарної функції;

Розвивальна: Розвивати уміння учнів узагальнювати та систематизувати знання про найпростіші функції, їх властивості та графіки; уміння працювати самостійно, працювати з підручником, мотивувати свою діяльність, коментувати виконання завдань, робити висновки; підвищувати інтерес учнів до теми шляхом створення нестандартних ситуацій, за допомогою використання мультимедійного обладнання та комп’ютера.

Виховна: виховувати самостійність, зацікавленість результатами роботи, упевненість у необхідності знань, готовність висувати припущення, гіпотези, ділитись думками, робити висновки;

Виховувати соціальні компетенції: відповідального відношення до навчання, уміння публічних виступів, почуття єдності класу.

Тип уроку: закріплення знань та вмінь, відпрацювання навичок.

Комп’ютерна підтримка:

v програма для побудови графіків Advanced Grapher;

v табличний редактор Microsoft Excell;

v показ презентації Power Point;

v програма тестів easyQuizzy;

Хід уроку

1. Організаційний момент. Вступне слово вчителя

Небійтеся складного і невідомого, оскільки все складне утворюється з найпростішого. Ще Карно говорив перша умова, якої треба дотримуватись у математиці - це

Ø бути точним,

Ø бути ясним,

Ø і наскільки це можливо, простим

(нагадування про правила роботи у комп’ютерному класі)

2. Перевірка домашнього завдання

«Знайди помилку» (за допомогою табличного редактора Microsoft Excell)

У завданнях графіки функцій розташовані неправильно, необхідно виправити помилки

№ 311 (2,4), № 312 (3,5), 319* (додатково)

311. Побудуйте графік функції . Використовуючи його, побудувати:

2) 4)

312. Побудуйте графік функції . Використовуючи його, побудувати:

3) 5)

319* а) б)

3. Актуалізація опорних знань

презентація Power Point «Функції та їх графіки»

Розв’язування вправ (групова робота)

Найпростіші перетворення графіків елементарних функцій

№ 315. (1 ряд + комп’ютер № 1)

Побудувати графік функції Використовуючи його, побудувати:

1) 2) 3)

№ 313. (2 ряд + комп’ютер № 8)

Побудувати графік функції . Використовуючи його, побудувати:

1) +5;2)

Самостійна робота учнів за комп’ютерами (№ 2, 3, 5, 6, 7)

Виконати перенесення заданих графіків в табличному редакторі Microsoft Excell.

№ 320. Задачі за готовими малюнками (виконує весь клас із записом формул у зошит)

а) б)

№ 322

а) б) в)

4. Розв’язати графічно рівняння (використати програма Advanced Grapher)

Робота в парах для сильних учнів (виконують за комп’ютером № 4, 6)

№ 324

Відповідь: х=2

5. Підсумки уроку.

Сьогодні на уроці ми навчилися різними способами виконувати перетворення формули і відповідні перетворення графіків функцій.

Закріпили знання про види геометричних перетворень графіків функцій і зв'язок між видом перетворення та видом формули, що задає функцію.

Розвивали уміння узагальнювати та систематизувати знання про найпростіші функції, їх властивості та графіки.

За комп’ютерами 8 учнів виконують тести за допомогою комп’ютерної програми easyQuizzy з теми «Властивості функцій, перетворення графіків функцій»

1.f(x) = x2 + x. Знайдіть f(-2).

а) 6; б) 2 ; в) -2 ; г) 4.

2. Знайдіть область визначення функції f(x) = .

а) (-∞;+∞); б) (-∞; 1)U(1;+∞); в) (-∞; 1); г) (-∞; 0)U(0;+∞).

3. Знайдіть область значень функції f(x) = x2-2.

а) R; б) [2;+∞); в) [-2;+∞); г) (-∞;-2].

4. Функція f(x) = зростає на:

а) R; б) (-∞; 0) ; в) (0;+∞); г) (-∞; 0)U(0;+∞).

5. Функція f(x) = (x-1)2 спадає на:

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: