Сторінка
9

Використання інформаційних технологій в процесі навчання

Зміст задачі можна необхідно змінювати так, щоб «мультяшний» герой розповідав її як історію про себе. Навіть учні з початковим рівнем знань будуь намагатися розв’язати таку задачку.

Чого не варто робити – це розташовувати на одному слайді велику кількість картинок. Зрозуміло, що учні 5–6 класів – це діти, їм подобаються яскраві, насичені слайди, але занадто яскраве оформлення відволікає увагу. Необхідно намагатись комбінувати яскраві об’єкти зі спокійними. Якщо, наприклад, рамку зробити веселковою, то середина слайду має бути оформлена в спокійних тонах. Якщо поверх яскравого малюнка накласти білий прямокутник та зробити його напівпрозорим, то такий малюнок можна використовувати як фон.

Аналогічного ефекту можна досягнути, виконавши ланцюжок команд: «малювання», «формат малюнка», «матеріал», «напівпрозорий».

Дуже погано виглядають презентації, в яких дрібним шрифтом повністю передрукований параграф з підручника, або об’ємний текст з Інтернету. На слайді треба розміщати саме головне, коментарі вчитель може зробити сам під час уроку. В презентацію варто включати головні теоретичні відомості, завдання, зразки оформлення вправ. Краще сприймається текст, якщо він розташований блоками.

Не в останню чергу завдяки анімаційним ефектам презентації стали такими популярними в школі. Але і з анімацією треба знати міру. Презентація з великою кількістю анімаційних ефектів створює додаткове навантаження на очі та нервову систему дітей. Якщо задати анімацію на появу самого слайда, то перший об’єкт на ньому не варто робити рухливим. Дратують та забирають дорогоцінний час уроку повільні анамації, тому в налаштунках я, як правило, обираю варіанти «швидко» або «дуже швидко». Для того, щоб не клацати весь час мишкою, доречно обирати варіанти «запускати разом з попереднім» або «запускати після попереднього».

Якщо дотримуватися цих простих правил під час створення презентацій, урок математики з її використанням принесе задоволення і дітям, і вчителю.

Використання мультимедійних технологій дозволяє істотно підвищити ефективність навчального процесу у початковій школі. Проте, поряд з очевидними перевагами даних технологій існують проблемні питання їх використання:

Для створення і використання мультимедійного матеріалу необхідне знання персонального комп’ютера та навички роботи зі спеціальним програмним забезпеченням, яке є не у кожного вчителя;

Створення мультимедійних продуктів – процес, який вимагає серйозних часових затрат і знань з різноманітних галузей;

Зловживання спецефектами і надмірні обсяги інформації, які представлені мультимедійними засобами, можуть відволікати увагу в процесі навчання;

Рівень інтерактивної взаємодії користувача з мультимедія-програмою все ще дуже далекий від рівня спілкування між людьми;

Часто під час розробки мультимедійних засобів навчання акцент робиться не на навчання, не на допомогу учню, а на технологію програмної реалізації.

У цілому, мультимедія є виключно корисною і плідною навчальною технологією, завдяки притаманній їй якості інтерактивності, гнучкості та інтеграції різноманітних типів мультимедійної навчальної інформації, а також завдяки можливості враховувати індивідуальні особливості студентів та сприяти підвищенню їх мотивації. Мультимедійні засоби навчання є перспективним і високоефективним інструментом, що дозволяє надати масиви інформації у більшому обсязі, ніж традиційні джерела інформації, і в тій послідовності, яка відповідає логіці пізнання і рівню сприйняття конкретного контингенту студентів. Вирішивши проблемні питання, можна підняти процес навчання на якісно новий рівень.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: