Сторінка
7

Організація та проведення класної самостійної роботи з англійської мови в молодших класах

Хід гри: Вчитель називає дії, а учні повинні їх виконати, тобто застосувати імітацію. (sit down, stand up, open the door, stand still, hands up, hands down, bend left, bend right, hands to the sides, come in, listen!, take a book).

3.Ігри на розвиток лексичних навичок письма

а) “Малюнок”.

Мета: розвиток лексичних навичок письма.

Хід гри: кожен учень отримує по малюнку із зображенням предметів, тварин і т.д. Представники команд виходять до дошки, поділеної на дві частини, і записують слова, які відповідають предметам, що зображені на малюнку. Після того як учень написав слово, він повинен прочитати і показати свій малюнок. Перемагає та команда, яка швидше і з меншою кількістю помилок запише всі слова.

б) “Більше слів.”

Мета: розвиток лексичних навичок письма.

Хід гри: учні діляться на дві команди. Представники команд записують якомога більше слів на вказану букву. Виграє команда, яка напише найбільшу кількість слів, при цьому враховується не лише кількість слів, але й правильність їх написання.

в) “З’єднай слово з картинкою”.

Мета: закріплення лексики з теми“School and school things”.

Хід гри: Учні повинні з’єднати слова з картинками (computer, book, word, cat). А потім записати нові слова у словник з перекладом.

4. Ігри на розвиток лексичних навичок читання

“Хто правильно прочитає?”

Мета: формування лексичних навичок читання тексту.

Хід гри: на дошці записуються невеликий вірш або уривок з нього (лічилка, скоромовка). Вчитель читає та пояснює значення слів, речень, звертає увагу на труднощі при вимові окремих звуків. Учні декілька разів читають текст. Після цього даються дві-три хвилини для вивчення напам’ять. Текст на дошці закривається, і учні повинні прочитати його напам’ять. Від кожної команди виділяються два-три учасники. За безпомилкове читання даються очки; за кожну помилку знімається одне очко. Перемагає команда, яка набрала більше очок.

На основі цих ігор ми перевіряли знання лексики з теми “School and school things”. Ігри можуть застосовуватися на уроці з метою активізації нового лексичного матеріалу та використовуються вчителем відповідно до мети уроку.

Практична реалізація системи вправ у навчальному процесі

Реалізація системи вправ з самостійної роботи у класі відбувалась під час навчально-педагогічної практики у загальноосвітній школі №28 у 2-Б класі на уроках англійської мови. Нам вдалося досягнути поставленої мети на уроках англійської мови, які ми проводили нам вдалося зацікавити учнів завданнями, які давали їм і в деякій мірі заохотити їх незначними призами за виконання самостійних завдань, які були у формі ігрового матеріалу.

Дослідження по проблемі автономії навчання в оволодінні іноземною мовою, проведені у ряді країн, довели наступне. Учні демонструють більш високий рівень втягненості в навчальний процес, мотивації та радості пізнання. Вони більш впевнені в собі, у них високий рівень самооцінки, а також ступеня довіри до вчителя та однокласників. Учням рекомендується вести щоденник, і це дозволяє їм приймати участь в обговоренні ходу та результатів учбового процесу. У щоденнику школярі формулюють свої почуття та відношення до процесу, роблять висновки про фактори, які стимулюють або гальмують його. Щоденник дозволяє фіксувати кожен успішний крок в оволодінні мовою, вдало вибрані прийоми роботи та навчальні матеріали; безперервно оцінювати власний прогрес, вести діалог з учителем. Введення елементів автономії в навчальний процес повинно здійснювати поетапно та обережно, нарощуватися від класу до класу, а всі зміни – співвідноситися з можливостями та потребами учнів. Ступінь автономії кожного школяра буде різною в залежності від особливостей його особистості, які повинні бути усвідомленими та врахованими і вчителем, і самими учнями.

Дослідження, проведені у ряді країн, показали, що автономне навчання сприяє підвищенню ефективності оволодіння іноземною мовою. Воно є засобом мотивації учнів та підвищення результативності їх учбової праці, особливо на середньому та старшому етапах, коли учні в більшості випадків втрачають в якійсь мірі інтерес до предмету та віру в успіх.

Отже, дуже важливо вчителю звертати увагу на можливості та потреби учнів і відповідно до них підбирати завдання для самостійної роботи в класі. Ці завдання мають бути посильними для виконання учнями початкової школи, оскільки саме тут закладаються уміння та навички, які будуть необхідні для подальшого навчання у старших класах, коли їм потрібно буде виконувати більшість завдань самостійно вдома без допомоги вчителя. Ми реалізували на практиці систему завдань, яку раніше ретельно підібрали для учнів 2 класу, врахувавши при цьому індивідуальні особливості учнів, характерні для дітей молодшого шкільного віку, рівень знань учнів 2 класу. Проаналізувавши навчальну програму з англійської мови, ми відібрали з всього наявного у нас матеріалу тільки той, який застосували при проведенні класної самостійної роботи під час навчально-педагогічної практики у загальноосвітній школі №28 м. Чернігова.

Експериментальна перевірка методики формування лексичної компетенції учнів 2 класу під час проведення класної самостійної роботи

Ми експериментально перевірили розроблену нами систему вправ для навчання лексики у 2-Б класі ЗОШ №28. Під час спостережень за учнями та розвідувального експерименту на уроках англійської мови, ми виявили незначні відмінності у рівні знань лексики з теми “School and school things” за допомогою системи вправ ігрового характеру, тому що для дітей молодшого шкільного віку потрібно робити кожен урок цікавим та веселим, але в міру, щоб не перетворювати його на гру. Учні краще сприймають лексичний матеріал та засвоюють його, якщо він не просто викладений незрозумілими для учнів термінами, а коли він пояснюється зрозумілою для дітей мовою, доступною і легкою для сприйняття та засвоєння ними матеріалу. Ми за допомогою розроблених вправ для формування лексичної компетенції під час проведення самостійної роботи у класі досягли мети, яку поставили перед собою.

Майже всі діти з підгрупи, адже клас складається з 28 учнів, справилися із завданнями для самостійної роботи у класі, лише у декількох виникли труднощі при виконанні завдань, але це відбулося тому, що рівень знань іноземної мови у них нижчий, ніж у решти учнів. Причиною труднощів, які виникли при виконанні завдань, ми вважаємо недостатню підготовленість самих учнів, яким батьки приділяють недостатньо уваги при підготовці домашньої роботи. Майже всі, за виключенням декількох учнів, старалися виконати завдання якнайкраще, бо хотіли отримати гарну оцінку, але у 2 класі з англійської мови оцінки у щоденник не ставляться, а лише заохочення. Дітям було цікаво виконувати завдання, які ми поставили перед ними, оскільки ми намагалися їх зацікавити у предметі під час нашої короткотривалої практики та викласти матеріал у цікавій ігровій формі при проведенні уроків та виховного заходу, на якому використали ігровий матеріал для повторення та закріплення лексики з вивченої теми “School and school things”, щоб учні краще засвоїли матеріал, вивчений протягом уроків, відведених цій темі навчальної програми.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: