Сторінка
3

Організація виховної роботи з учнями в позаурочний час

Особливо велика увага приділяється у цих заходах учнів з девіантною поведінкою.

У центру оформлені стенди з питань правової і протиалкогольної пропаганди:

Ø Правова освіта;

Ø За здоровий спосіб життя;

Ø Закон і підліток.

Про результативність і ефективність виховної і профілактичної роботи у центрі свідчить, що рівень пропусків без поважних причин знижується.

На виконання комплексної Програми профілактики злочинності на 2001-2005 рр. розроблені додаткові заходи, спрямовані щодо профілактики і попередження правопорушень серед підлітків.

У кожній групі діє Штаб з профілактики правопорушень, де підводяться підсумки виконання учнями правил поведінки, навчання.

Питання з виховної та профілактичної роботи серед учнів заслуховуються на педрадах та при директорові.

Значну роль у вихованні учнів варто віднести спільним діям педколективу центру і сім'ї, ефективність яких залежать від особливостей організації роботи з батьками. З метою надання педагогічної допомоги батькам у вихованні дітей, недопущенню правопорушень і злочинів створено і діє лекторій для батьків "Громадянин починається з сім'ї" (І раз на квартал). Крім цього проводяться збори для батьків із запрошенням юристів, психолога, наркологів, робітників міліції і прокуратури, проводиться анкетування для батьків.

Проводяться заходи:

Ø День відкритих дверей (квітень);

Ø Відкриті уроки для батьків.

Також протягом року працює консультпункт "Виникло питання". Керівники груп підтримують тісні зв'язки з батьками учнів і колективами, на які працевлаштовані.

Крім цих заходів, адміністрація центру і керівники груп запрошують окремих батьків на індивідуальні бесіди, тобто тих, які мало цікавляться навчанням своїх дітей, не відвідують батьківські збори. Якщо батьки учнів проживають за межами м.Суми і не мають змоги приїздити до центру, керівники груп встановлюють з ними листування, яке є додатковою інформацією про їх дітей.

Практикується направляти батькам листи-подяки за вихованням своїх підлітків у сім'ях. Також педколектив підтримує тісний зв'язок з колективами, де працюють батьки наших дітей.

Одним з найважливіших змістом виховання педколективу є робота з учнівським самоврядуванням як формою громадської освіти. Ця робота проводиться щомісяця за напрямками: семінари або заняття зі старостами, культорганізаторами, фізоргами, редакторами стіннівок, профоргами. Використовуються діалогічні методи навчання та виховання, а саме: дискусії, колективне обговорення проблеми, ситуації, круглі столи. Представники учнівського самоврядування є членами педради.

Про свої досягнення чи проблеми вони звітують на засіданнях педради або на загальних зборах учнівського самоврядування.

Практикуються проведення днів учнівського самоврядування, коли вирішуються нагальні питання життєдіяльності учнівського колективу. Це, перш за все, контроль за учбовою і трудовою дисципліною учнів, санітарним станом центру і гуртожитку, контроль за роботою гуртків художньої самодіяльності та технічної творчості, спортивних секцій тощо. Отже, ніякий особистісний підхід неможливий без визначення права особистості на самостійну відповідальну діяльність.

Найактивніше проявляє себе учнівське самоврядування на День учителя, новорічних святах, а також при проведенні загальних позакласних заходів. Звичайно, учнівське самоврядування працює при підтримці і допомозі членів педагогічного колективу. Бо педколектив організовує роботу так, щоб учні вчилися поважати один одного та дорослих, щоб в центрі панувала атмосфера доброзичливості та взаємодопомоги. Через учнівське самоврядування відбувається процес підготовки майбутніх активних громадян демократичної держави.

Певну роботу педколектив проводить з обдарованою молоддю.

Спланована система навчально-виховного процесу здатна не тільки виявити таланти, але й на протязі навчання всіляко підтримувати і надавати допомогу. Педколективом розроблений Банк даних обдарованості учнівської молоді з різних областей обдарованості:

ü загальноосвітня підготовка;

ü професійна підготовка;

ü спортивна підготовка;

ü художня самодіяльність;

ü технічна творчість.

Підтримати здібності учнів до творчості допомагає організація і проведення нетрадиційних форм культурно-масових заходів:

ü КВК "Моя професія - моя гордість";

ü інтелектуальна гра "Чи знаєш ти природу?";

ü конкурс авторського мистецтва.

Кожен вихованець повинен знайти для себе справу до душі, відчути почуття успіху, впевненості в собі, без чого неможливо сформувати гідність і моральну стійкість людини. Тож, велика увага приділяється художньо-естетичному вихованню. У центрі працюють гуртки художньої самодіяльності, технічної творчості:

ü танцювальний;

ü вокальний;

ü літературний "Живе слово";

ü "Хутровик";

ü театральний.

У центрі створені всі умови для проведення позаурочної роботи. Згідно плану проводяться групові, загальноліцейні заходи.

Щороку учні приймають активну участь в обласному огляді художньої самодіяльності і технічної творчості. За участь в огляді технічної творчості ліцей завжди посідає призові місця.

Фізичне виховання - це складова система виховання, спрямована на зміцнення здоров'я людини, її фізичний розвиток.

У центрі діють спортивні секції, до яких, доречі, залучаються "важкі" учні і учні з неблагополучних сімей.

Проводяться конкурси:

ü Ну-мо, дівчата!

ü Ну-мо, хлопці!, а також спортивний тиждень на тему "Богатирська наша сила"

Стало традиційним проведення туристичного походу і Дня здоров'я під девізом: "Спорт протягом життя" за маршрутом: центр - Пісчанський ліс - центр (весна, осінь - двічі на рік).

При проведенні позаурочної роботи велика увага приділяється патріотичному вихованню підростаючого покоління. Це і вивчення історії України, Харківщини. Так, до 350-річчя міста були проведені екскурсії до музеїв, обзорні екскурсії по місті, конкурси газет, виховні відкриті години, уроки мужності. Створений музей "Старовинні речі Слобожанщини" руками учнів і педколективу.

Згідно планування щодо організації та проведення виховної роботи в центрі, а також громадянського виховання особистості в умовах розвитку української державності для учнів були проведені тематичні вечори, уроки, лекції, бесіди, семінари на теми: "Суть громадянського виховання", "Підходи та принципи виховання громадянина", "Роль учнівського самоврядування" тощо. Крім цього практикується обговорення державних документів, перегляд політичних передач по телебаченню, "круглих столів", реферати на теми: "Україна - європейська держава", "Сучасна українська держава і світ", "Цікава політична фігура в Україні", проведення літературного вечора "Україно, моя Україно, я для тебе на світі живу". У бібліотеці були організовані тематичні виставки "Україна в біографіях і фактах", "Ми -українці!".

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: