Сторінка
7

Асоціативний аналіз на уроках української літератури за матеріалами творів М. Воробйова

10. У спробі інтерпретації віршу «Ліс» було визначено його герметичний характер, що зумовлює неоднозначність трактування та створення асоціативного ряду; з впевненістю можна сказати, що в цьому вірші поет вивільняється в самоосягненні, постає філософом буття; використовуючи метонімію, поет створю образи, трактування яких залежить від рівня розвитку творчих здібностей учня.

11. Семантика кольору у творах митця – одна з визначних характеристик, на основі котрої твориться асоціативний ряд; Асоціації на основі теплих та холодних кольорів дають змогу простежити зміну у настроях ліричного героя.

Отже методика асоціативного аналізу тексту є оригінальною та самобутньою; невід’ємною складовою навчання української літератури, що сприяє розширенню творчих здібностей учнів; вимагає інтелектуального, ерудованого читача, який здатний сприймати поезію через образи, розуміти та трактувати її на основі утворених асоціацій, а образне мислення дає змогу насолоджуватися красою поезії та повертатися до витоків життя.

Размещено на Allbest.ru

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: