Сторінка
8

Точні і природничі науки в античній Греції

Отже, в Древній Греції виникли систематичні наукові дослідження, наукове викладання, з'явилися фахівці-учені і наукова інформація.

Таким чином, на противагу релігійним уявленням про створення світу божественною силою ні з чого перші грецькі мислителі висунули ідею вічності і не створила світу, ідею діалектичного розвитку.

Відмітимо, що наука Древньої Греції із самого початку спиралася на знання, здобуті в країнах Древнього Сходу. Але також із самого початку проявилися в цій науці нові риси. Мислитель Древньої Греції прагнув обговорювати проблему, логічно обґрунтувати те або інше положення. Ця риса особливо яскраво проявилася в переконаннях подальших учених: відомих з історії філософії елеатів, атомістів і Аристотеля.

Таким чином, вже на першому етапі виникнення науки були поставлені глибокі питання про будову і походження світу, про причину руху, про роль кількісних стосунків в природі і т. д. Намагаючись відповісти на ці питання, іонійці, піфагорійці і елеати започаткували теоретичний аналіз природи, розробку наукової картини світу. У цих перших спробах багато наївного, фантастичного, неправдивого, ще відсутня перевірка гіпотез і представлень досвідом і математичним аналізом. Але вже висловлена чітка ідея про вічність матерії, про розвиток світу в силу природних причин, побудовані перші моделі Всесвіту. На зміну релігійним і міфічним уявленням про виникнення і будову світу прийшла наука.

Размещено на Allbest.ru

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: