Сторінка
9

Психолого-педагогічні особливості засвоєння математичної термінології молодшими школярами

.

Після цього діти роблять висновок, що добуток суми чисел на будь-яке число дорівнює сумі добутків кожного доданка на це число. Вчитель повідомляє, що це є розподільний закон множення.

Дії множення та ділення мають такі властивості:

Дітям потрібно наголосити, що на нуль ділити не можна.

Окрім цього, важливими властивостями частки є такі: щоб поділити суму чисел на дане число, досить поділити його на один із доданків і знайдений результат поділити на другий доданок:

;

щоб поділити суму чисел на дане число, досить поділити кожен доданок на це число і утворені частки додати:

;

якщо кожний доданок ділиться на якесь число, то і сума ділиться на це число: 24 ділиться на 4, 32 ділиться на 4, то сума поділиться на 4.

г) дробів

Сучасними програмами з математики для початкової школи передбачено формувати поняття дробу в молодших школярів у двох етапах:

формування уявлень про частини;

формування уявлень про дроби.

Уявлення про частини формуються в третьому класі, а уявлення про дроби – у четвертому. У третьому класі слід сформувати у дітей вміння здобувати частини від цілого різними способами, записувати їх, порівнювати частини від одного і того самого цілого, розв’язувати задачі.

Для успішної організації роботи вчитель повинен мати багато демонстраційного матеріалу, а учні – індивідуальні посібники, тому що поняття частини розкривається методом лабораторних робіт: шляхом перегинання смужок однакової довжини на дві рівні частини, на чотири та на вісім рівних частин. Учні під керівництвом вчителя утворюють , при цьому смужки перегинають так, щоб протилежні краї при кожному перегинанні співпадали. На кожній частині слід показати запис:

Для утворення частини смужку слід перегинати так, щоб протилежні краї були направлені в протилежні сторони і методом добору перегинають смужку так, щоб три частини співпадали:

Для утворення частини спочатку перегинають смужку на три рівні частини, а потім, не розгортаючи смужку, ділять її на половину.

Вчитель пояснює дітям, що частини записують за допомогою двох чисел і риски. Під рискою записують число, яке показує на скільки рівних частин поділене ціле, а над рискою записують число один, яке показує, що розглядається одна утворена частина.

У четвертому класі на перших уроках, де вивчається тема “Дроби”, узагальнюються і систематизуються знання дітей про частини, їх запис, способи утворення частин різних предметів та порівняння частин, а також розв’язують задачі двох типів: на знаходження частини від числа і на знаходження числа за значенням його частини.

На наступному уроці вводиться поняття дробу, терміни чисельник і знаменник, розкриваються зміст цих термінів і розглядаються вправи на порівняння дробів. За допомогою ілюстрацій записуються різні дроби від одного і того самого цілого:

На основі запису частин і аналізу ілюстрацій формуються положення: дробове число записується у вигляді дробу за допомогою двох чисел і риски. Вчитель пояснює дітям, що дріб означає одну або кілька рівних частин від цілого. Числа при записі дробу називаються чисельником та знаменником. Знаменник – це число, що записане під рискою і показує на скільки рівних частин поділене ціле. Чисельник – це число, що записується над рискою і воно показує скільки рівних частин взято.

 

   

   

       

           

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 16 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: