Сторінка
7

Розробка інтерактивного комплексу для навчання дітей англійській мові

3) вимога забезпечення проблемності навчання обумовлено самою сутністю і характером навчально-пізнавальної діяльності.

Таким чином, можна зробити наступні висновки:

1) запропонована в дипломній роботі тема дослідження на цей час є дуже актуальною (див. підрозділ 1.1), оскільки для виховання у дитині найкращих якостей та формування правильного сприйняття оточуючого світу та навчання іноземній мові все частіше використовуються ДЕНК;

2) в даному розділі розглянуто основні напрямки дослідження теми роботи, а також наведені основні завдання дослідження;

3) виробничо˗практичний результат дипломного проектування буде розміщений на мультимедійному диску і стане доступним для використання.

Розробка навчального комплексу в програмі AutoPlay Media Studio

Для розробки навчального комплексу було обрано програмний продукт AutoPlay Media Studio. Це програмне забезпечення має ряд переваг.

AutoPlay Media Studio – потужна програма для створення меню автозавантаження CD / DVD. Ця програма створить всі необхідні файли для автозапуску і його графічну оболонку, і навіть сама вмонтує в неї використані в проекті нестандартні шрифти. Користувачеві залишиться лише записати готовий проект на свій CD / DVD.

AutoPlay Media Studio має дружній і інтуїтивно зрозумілий інтерфейс. Додаток, який буде створено AutoPlay Media Studio в кінці роботи, представлено у вигляді об’єктної моделі. Ця модель складається з групи окремих сторінок. На цих сторінках можна розміщувати об’єкти, які можуть представляти собою графіку, музику, текст, відео, Flash, HTML і ін. Будь-якому елементу можна призначити певну дію. Наприклад, при наведенні на малюнок курсору миші, може виникати текст з коментарями, при натисканні на кнопку «Play» почне програватися фільм і т. д. Програма надає сотні різних дій, які можна пов’язати з об’єктами. У AutoPlay Media Studio присутня велика кількість вже готових шаблонів.

AutoPlay Media Studio має широкі можливості і багатий набір інструментів для розробки мультимедійних проектів. Використовувати програму можна не тільки для створення файлів автозапуску, а й, наприклад, для розробки інтерактивного навчального матеріалу та додатків або мультимедійної презентації.

Спочатку були розроблені всі елементи, що потрібні для проектування навчального комплексу і будуть використані у ньому. До таких елементів увійшли: створені власноруч маски, текстове наповнення (базова інформація про літери, цифри, тварин, транспорт та їжу і т. д.), зображення кнопок для переходу між сторінками та пунктів змісту, зображення тварин, продуктів харчування, доповнюючи елементів.

Для фону було використане векторне зображення двохповерхового червоного автобусу, так як такий вид транспорту притаманний Великобританії та Англії (рис. 2.1).

Рис. 2.1. Маски для оболонки комплексу

Для інших елементів були використані векторні зображення, завантажені на безкоштовному сайті (www.freepik.com). Також на даному веб˗ресурсі були знайдені графічні елементи для майбутніх кнопок та позначення пунктів змісту (рис. 2.2).

Рис. 2.2. Елементи навчального дитячого комплексу

Спочатку були створені всі необхідні вікна (сторінки ДЕНК). Для того, щоб сторінки можна було пов’язати між собою, їм були надані імена, відповідаючи порядковому номеру при використанні комплексу. Було оформлено головну сторінку зі змістом (рис. 2.3).

Рис. 2.3. Оформлення сторінки змісту

Потім на кожну сторінку було завантажене фонове зображення та виконані всі необхідні налаштування: позиціонування по центру, задано розмір в пікселях (px), колір.

Далі на кожну із типових сторінок комплексу були додані повторюванні елементи, позиціоновані на відповідних місцях (рис. 2.4).

Рис. 2.4. Розміщення елементів типової сторінки

Після цього було створено сторінку з історією, у якості розважального компоненту, та вставлений текстовий блок для змісту історії (рис. 2.5).

Рис. 2.5. Розміщення тексту для історії

За тим же принципом було оформлено вікно для сторінки зі словником (рис. 2.6).

Рис. 2.6. Оформлення сторінки зі словником

Для того, щоб при натисканні на кнопки відкривалася потрібна сторінка був прописаний код на скрипковій мові програмування. Для типової кнопки переходу на сторінку був використаний код, представлений на рис. 2.7.

Рис. 2.7. Код для переходу на першу сторінку

Скрипт написаний на мові програмування Lua. Lua – проста вбудована мова програмування (її можна інтегрувати з вашими програмами, написаними на інших мовах), легка і зрозуміла, з одним типом даних, з одноманітним синтаксисом.

Для кнопки закриття електронного комплексу був використаний код, зображений на рис. 2.8.

Рис. 2.8. Код для кнопки закриття

Для того, щоб відкрити гру чи тести, імпортовані в комплекс, треба було кнопкам завантаження назначити дію запуску програми та вибрати її в папці з файлом (рис. 2.9).

Рис. 2.9. Запуск програми

Також було розроблено сторінку із мультиплікаційним відео, за для кращого засвоєння дитиною мови та сприймання на слух іноземного говору і з розважальною метою (рис. 2.10).

Рис. 2.10. Сторінка з відео

Щоб відкрити відео на весь екран було розроблено скрипт, який буде виконувати цю дію (рис. 2.11).

Рис. 2.11. Сторінка зі скриптом

Коли дитина відкриває комплекс, то для неї це щось нове та непізнане. Звичайно перші кроки у навчанні вона буде роботи з батьками, тому для розуміння що треба робити і що означає кожна піктограма у комплексі було розроблено довідник-помічник батькам на англійській мові з російськими поясненнями.

Щоб відкрити його, було створено скрипт для відкриття .pdf файлу з комп’ютера (рис. 2.12).

Рис. 2.12. Скрипт для відкриття довідника

Всім відомо, що для кращого засвоєння дитиною інформації потрібно і візуальне пояснення, і аудіо супроводження. До початку дошкільного віку дитина засвоює всі основні звуки мови. Проте нерідкі випадки, коли у дошкільнят зустрічаються недоліки вимови, що свідчать про те, що засвоєння звукової сторони мови ще не закінчене.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: